אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

צליבת ישו לא היתה אכזרית

פרופ' בריטי טוען כי בניגוד לאחרים שסבלו על הצלב במשך ימים, ישו מת תוך 3 שעות.
"הייסורים הקלו"
2/02/2008
סבל או לא סבל? (צילום: Michel Guntern)
סבל או לא סבל? (צילום: Michel Guntern)

 
רבים בעולם הנוצרי לא סולחים עד היום ליהודים ומאשימים אותם במותו של ישו בייסורים קשים, אולם חוקר תרבות אחד מאוניברסיטת מנצ'סטר בבריטניה טוען כי תיאורי הייסורים של מותו של המשיח הנוצרי מוגזמים. "צליבת ישו לא היתה אכזרית כל כך כמו שהיא תוארה", אמר פרופסור טרי אגלטון בתוכנית שתשודר החודש ברשת הבי-בי-סי הבריטית.
 
העיתון "טלגרף" הבריטי מדווח היום כי על פי אגלטון, ישו מת "די בקלות". "אם נתייחס למה שכתוב בברית החדשה, לקח לישו שלוש שעות לאבד את הכרתו, בעוד שרבים אחרים שהוצאו להורג בדרך המבחילה הזו נשארו תלויים על הצלבים כשהם בהכרה במשך ימים", אומר אגלטון. הוא הוסיף כי הייסורים שעבר ישו לפני צליבתו היו ברכה עבורו, כיוון שהם רק זירזו את מותו.

 

פרופ' אגלטון מותח ביקורת על הנצרות גם בתחומים אחרים. "הם (הממסד הנוצרי) נחרדים ממראה של חזה נשי, אך לא מתרגשים מאי השוויון הנתעב בין עשירים לעניים", הוא אומר.

 

רשת בי-בי-סי, שתשדר את הדיון בו השתתף פרופ' אגלטון, ספגה ביקורת על הדברים שנאמרו בדיון. דובר מטעם הרשת אמר בתגובה כי הדיון יהיה מאוזן ויוצגו בו מגוון של דעות. הוא ציין כי בין המשתתפים גם הבישוף של דורהאם, טום וויאט.

 

הבישוף וויאט עצמו לא התרגש יותר מדי מהטענות הקשות נגד הנצרות. "הטענות האלה כבר די שחוקות", אמר הבישוף. "אנשים שמבקרים את הנצרות יש בכל העולם, אבל הם לא משקפים את המציאות. כדאי גם שהפרופסור יבדוק את העובדות – לישו לקח שש שעות למות, לא שלוש".

 

 

צוות האתר: הזמן בו ישו שהה על הצלב, מרגע צליבתו ועד מותו, נע בין 3 לבין 6 שעות, לפי הבשורות השונות - כמו כל ענין אחר בברית החדשה, גם על נושא הזה אין הסכמה בין המחברים.

 

לכניסה לפורומים

הדפס