אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

לימודי המקרא

מגילה בת 2,000 מגוללת בתוכה הפתעה

אל מול טענות ללא ביסוס, כאילו בתורה שבידינו ישנם זיופים, הגיעה תפנית ארכיאולוגית וטכנולוגית וחשפה מידע שהימם את החוקרים

מסע בעקבות תרגום השבעים

שאלה: פעמים רבות אנו נתקלים בסתירות בין פסוקים בתנ"ך ל'ברית החדשה'. הדתיים טוענים כי התנ"ך הוא המקור ואם יש טעויות הרי שהן נמצאות ב'ברית החדשה'. אבל בניגוד לדתיים, אנו המשיחיים, מסתמכים על "תרגום השבעים" המפורסם, ומאותו "תרגום השבעים" ניתן להוכיח בבירור שהתנ"ך העברי סולף על ידי הסופרים! האם ניתן להוכיח זאת בקלות?

הפינה היוונית

בהמשך למאמר הקודם שבו הוכחנו בהרחבה כי "תרגום השבעים" מזויף מעיקרו, וכי ניסיונותיהם של משיחיים לתרץ סתירות וקושיות בנוגע לכך, הינם חסרי תועלת, מביאים קטע נוסף המראה כי 'הברית החדשה' אינה מצטטת לא את נוסח המסורה ולא את תרגום ה-70, וכי הגרסאות של כתבי הקודש שהיו בשימוש אצל ראשי הכנסייה לאורך השנים, אינם נאמנים למקור...

הנה תולדות ישוע...

האם ספרי היוחסין של ישוע כפי שהם מובאים בבשורה על פי מתי ובבשורה על פי לוקס מוכיחים כי ישוע הוא מזרעו של דוד המלך, יורש כתר המלכות וזכאי לשבת על כיסאם של מלכי בית דוד?
מה השלכותיהן של הקללה בה קולל כוניה המלך?
מיהו קינן בן ארפכשד?
ועוד...

לידת בתולין של ישוע

"האמונה שישוע נולד מבתולה היא אחד מעיקרי האמונה המשיחית, כל אמינות הברית החדשה תלויה בעניין זה. אם יערערו את יסודות אמונה זו, תתמוטט מיד האמונה בהשראה האלוקית של הברית החדשה" - דברי המשיחי מוריס זוטרו.
להלן נבדוק את הפסוק, מה הקשרו, מה משמעותם של המונחים המופיעים בו, הסילופים, התירוצים...
כל התשובות

האם המשיח מבית לחם?

המשיחיים טוענים כי המשיח נולד בבית לחם כפי שניבא מיכה הנביא * יצאו לבדוק מה באמת אמר מיכה ומה יודעים על בית לחם מבחינה ארכיאולוגית? * וגם: מדוע ישנם חוקרי מקרא בעל שם עולמי שלכאורה מאמינים בישוע אך מפקפקים על סיפור לידתו בבית לחם?

הסיפור שהושחל בזדון

הברית החדשה בהוצאת 'קרן אחוה משיחית', פותחת באזהרה לקוראים * מתברר כי פסוקים מסוימים הם למעשה תוספות שנעשו על ידי מעתיקים שונים, ומעולם לא היו חלק מכתבי הברית החדשה המקוריים * גם קטעים גדולים יותר אינם מקוריים כלל והם מסומנים ברוב הגרסאות העכשוויות. אחד מהם שנמצא בגירסא של פרנץ דליטש המקובלת אצל המשיחיים בסוגריים פשוטות, כלומר "שלא ברור" אם הוא מקורי, הוא יוחנן 7,53 – 8,11, הסיפור המפורסם של האישה הנואפת.

הסוף שהומצא

בהמשך לסיפור האישה הנואפת שעליו כתבנו באתר לאחרונה, מתברר שגם הסוף של ספר מרקוס הוא בעל אופי דומה: החל מפסוק 9 ועד סוף הספר נראה שמדבור בהוספה מאוחרת שאינה מקורית. ומה מסתתר מאחורי ההתקפים הפסיכוטיים שבהם נראים משיחיים מתגלגלים על הרצפה, מדברים ברצף של הברות חסרות פשר ועוד...?

הסעודה האחרונה

חמץ או מצה? פסח או לא?
מה אכל ישוע בסעודה האחרונה ומתי הייתה?
מחלוקות עתיקות יומין מחלקות בין מאמיניו השונים עד היום הזה...
מה אומרים הכתובים?

כפרה עליך... האם רק דם מכפר על עוונות?

האם סליחת חטאים זמינה עבור מי שיישים מבטחו בישוע כמושיעו האישי? היהודים המשיחיים מציגים את ישוע כמי שמסר את עצמו להיות הקרבן שיכפר לחטאינו. כיצד מקבלים סליחת חטאים לפי התנ"ך? מי ולמה הקריבו קרבנות בבית המקדש? מה עשו בני ישראל כשנחרב בית המקדש הראשון ועד בנייתו של השני? ומה עושים היום כשאין בית המקדש?

הפרק האסור-ישעיהו נ"ג

היהודים המשיחיים טוענים כי חכמי ישראל הטילו חרם על פרק נ"ג (53) מספר ישעיהו, היות וחששו שמא יגלו היהודים את תוכנו של הפרק המצביע על ישוע כמשיח ישראל:
מדוע לא קוראים פרק זה בהפטרה בבית הכנסת?
מי הוא עבד ה'?

מיהו עבד ה' המדובר בישעיהו נ"ג ? (חלק א')

על הגדרת "עבד ה'" - מיהו אותו עבד המדובר עליו בישעיהו בסוף פרק נ"ב ובפרק נ"ג?
קטעים נבחרים מספרו של משה בן דוד, "על פתחה של רומי"

חוליו וסבלותיו של עבד ה' - ישעיהו נ"ג (חלק ב')

לאור העובדה כי עבד ה' הינו העם היהודי, כיצד להבין את נבואתו של ישיעהו נ"ג
חלקים מובחרים מתוך ספרו של משה בן דוד, "על פתחה של רומי"

שלושה ימים ולילות-ישו כנביא

וְאוֹת לֹא יִנָּתֵן לוֹ מִלְּבַד אוֹת יוֹנָה הַנָּבִיא. כְּמוֹ שֶׁהָיָה יוֹנָה בִּמְעֵי הַדָּג שְׁלֹשָׁה יָמִים וּשְׁלֹשָׁה לֵילוֹת, כָּךְ יִהְיֶה בֶּן־הָאָדָם בְּלֵב הָאֲדָמָה שְׁלוֹשָׁה יָמִים וּשְׁלוֹשָׁה לֵילוֹת.

דניאל ט'-האם הנבואה התקיימה?

האם דניאל מביא את התאריך בו אמור היה המשיח למות?
ומה זה משיח בכלל?

על טענותיהם של היהודים המשיחיים

מה כוונתו של ירמיהו הנביא בפסוק "הנה ימים באים נאום ה' וכרתי את בית ישראל ואת בית יהודה ברית חדשה"?

הברית החדשה היא שלילת התורה!

הדוחים את דבר הכותרת לעיל נוהגים לצטט את דברי ישוע בברית החדשה: "אל תחשבו כי באתי להפר את התורה או את דברי הנביאים, לא באתי להפר כי אם למלאות..."
לכאורה לפי הבה"ח תוקף התורה הוא לאורך ימים אלא שאותה הברית החדשה מוסרת גם דברים אחרים...

"הברית החדשה" על התורה; ותורת "הברית החדשה"

התקפת ה'הברית החדשה' על התורה מסוכנת מכל ההתקפות שהתקיפוה מעולם! כל האפולוגטיקה וההצטדקויות של "המשיחיים" לא יוכלו לחפות על כוונת 'הברית החדשה' לקעקע את התורה ולהטמיע את העם היהודי – דבר שקרה לכל היהודים שקיבלו את אמונת 'הברית החדשה' בכל הדורות.

כיצד הפכו המשיחיים את סרגון השני לשטן?

אחת הטענות של מתנגדי האמונה בברית החדשה היא כי התעלמו מחבריה מהקשרו של הטקסט המקראי המקורי בציטוטיהם מן התנ"ך (גם מן ההקשר ההיסטורי והתרבותי). בסדרת המאמרים הבאים נדרש לבצע פעולה מאד לא פשוטה לחלק מהקוראים, ולהחזיר את הטקסט המקראי להקשרו. נתחיל מנבואותיו של ישעיהו וגם נגלה מה מקורה של הפרשנות המשיחית שגרמה ליהודים המומרים לסלף את משמעות המקראות.
5/03/2014

אלוהים רוצה למשול בעם היהודי או להוקיע אותו?

אתם בטח מכירים את זה, שלפני שחותמים על חוזה כלשהו צריך לקרוא את האותיות הקטנות?
אם כך בכל דבר בחיינו, קל וחומר שכאשר מחליטים להאמין בטקסט דתי מחייב, הטוען להיות המפתח הבלעדי לגן העדן, צריכים לבדוק היטב שאין כאן הטעיה שתוליך אותנו ישר אל השאול...
בוא נשווה שני טקסטים, האחד נכתב לפני יותר מ-2500 שנה, מדובר באחד הנבואות הבולטות ביותר שהנצרות והמיסיונרים מן היהודים המשיחים משתמשים בה, ומקורה בנביא ירמיהו (ל"א פס' ל'-ל"ג) והשני, ציטוט של אותה נבואה באגרת אל העברים (8,8-12) - על סילוף קטן עם תוצאות גדולות והרסניות.
30/10/2014
Next Page