אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

נתיבה, מרכז נוער משיחי או נוצרי?

פתגם אמריקני אומר: "אם זה נראה כמו ברווז, הולך כמו ברווז ועושה קולות של ברווז: זה ברווז!"
אם מרכז נוער משיחי ממוקם בכפר נוצרי בפטיסטי...
אם אותו מרכז מנוהל על ידי מישהו שקיבל הכשרתו ממקום נוצרי מובהק...
אם חלק ניכר מהמשתתפים וגם מהמרצים הינם נוצרים אוונגליסטים...
אז מה מהותו של המרכז?
19/09/2017
טכניקה לחשיפת אמת
טכניקה לחשיפת אמת

מרכז נתיבה מי שנסע לגן הלאומי "מקורות הירקון" ששוכן בין פתח תקווה לבין ראש העין, סמוך לכבישים 5 ו-6, ודאי שם לב למקום הנקרא "כפר הבפטיסטים".
על פניו, השם "כפר הבפטיסטים" מראה על מהותו של הכפר, כי מדובר במקום נוצרי. לפי אתר האינטרנט של הכפר, המקום משמש, בין היתר, למשכנן של שתי כנסיות. המקום הוקם על ידי נוצרים בפטיסטים – אחד מחלוציו היה המיסיונר רוברט לינדזי. (לחצו כאן למידע נוסף על לינדזי
עד כאן, הכל נשמע מאוד נוצרי, אז מדוע "היהודים המשיחיים" בחרו למקם את משרדי אחד הארגוני הנוער המרכזי שלהם, מרכז נתיבה, בכפר הנוצרי הזה? מה הקשר שלהם למהות המקום? האם לא יכלו למצוא מקום יותר יהודי?

מרכז נתיבה, הוא מרכז נוער משיחי ,אשר לפי הצהרתו הוא בא לחנך את הנוער המשיחי/נוצרי להדמות וללכת בדרכי ישוע המשיח.

מנהל המרכז הוא יואל גולדברג, שקיבל את הכשרתו הדתית מ-Western Seminary, מכללה נוצרית בפורטלנד, שבמדינת אורגון (ארצות הברית) והמבקשת מכל סטודנט הלומד בקרבה לקבל את הצהרת האמונה של האגודה האוונגלית העולמית.

במרכז מתקיימים כנסים לחיילים ונוער משיחי, כאשר לכל כנס יש מסר מסוים שמועבר. לרב מדובר בטיפים והדרכות כיצד לבשר או איך מגינים על האמונה בישוע מול טענות של מתנגדים. לא פעם מובאים מתנדבים נוצריים מחו"ל, "אחים באמונה", כדי לעזור בארגון הכנסים, וגם בתוך מרצים. מידי פעם מגיעות אפילו קבוצות נוצריות מחו"ל כדי לצפות בכנסים.

נותר לשאול, מדוע המרכז שוכן במקום נוצרי בפטיסטי מובהק? מדוע מנהלו קיבל את הכשרתו במכללה נוצרית? מדוע כל פעם למשיחיים יש את אותם דפוסי התנהגות חוזרים, הכשרה נוצרית והשתכנות במוסדות נוצריים?

ונראה כי התשובות ברורות...

הדפס