אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

אנטי-יהדות או אנטישמיות, איפה הגבול?

אחד המסבירנים של היהודים המשיחיים, משווה רבנים לכלבים.
בעבר הוא כינה את הכותל המערבי "גל אבנים",
נתפס מסלף דבריו של הרב אמנון יצחק תוך הצגתו כנביא שקר.
על מעלילי איתן ב. ברשת המקוונת...
(צילום רשימה: Robert Faturechi - LA Times)
28/03/2012
גרסת החמאס: חמור בטלית - חפשו את ההבדלים עם הגרסה המשיחית...
גרסת החמאס: חמור בטלית - חפשו את ההבדלים עם הגרסה המשיחית...

האנטי-ציונות או האנטי-ישראליות הערבית הפכה מזמן לאנטישמיות בוטה, ושנאתם של גורמים עוינים כבר אינה מופנית רק כלפי הישראלי "הכובש", אלא כלפי כל יהודי באשר הוא. לא רק הישראלי מהווה בעיה, אלא גם היהודי בכללו מוצג באופן תדיר כשטן, מפלצת צמאת דם ובמקרה הטוב ביותר כחמור או כלב. דוגמא לכך היה ניתן לראות כאשר מפגינים פלשתינים הנוהגים לעטוף חמוריהם בדגלי הלאום, עטפו חמור ב-להבדיל- טלית, סמל יהודי-דתי מובהק.

ההשראה לתעמולה האנטי-ציונית "המודרנית" לקוחה מן התעמולה האנטישמית הישנה. מדובר באותם סטריאוטיפים מבחילים, מבהילים והרסניים בהם השתמשו הנאצים במאה הקודמת. הטענות והציורים האלו, נמצאים כיום בתעמולה אנטישמית המתרבה והמתפשטת כסרטן בעולם הערבי ומחוצה לו, דומים להפליא למה שהכירו סבותינו באירופה הכבושה בידי חיילי הרייך השלישי.

רבים כתבו על שורשיה הנוצריים של האנטישמיות האירופית, ואחרים על שורשיה הקוראניים של האנטישמיות הערבית המודרנית. מספר חוקרים אף מסבירים את האנטישמיות המובאת בקוראן, כהשפעה נוצרית שהייתה על מוחמד כששהה באל-מדינה. הכנסייה הקתולית עצמה הודתה איכשהו על קשר שיש בין האנטישמיות לכתבי הקודש ועשתה מהפך תיאולוגי ביחסיה עם העם היהודי. גם בכנסיות אוונגליסטיות כיום ניתן למצאו זרמים "ציונים" ותומכים בישראל למיניהם, אם כי ישנם אחרים המתנגדים עדיין בחריפות למדינת ישראל, נגועים באנטישמיות ומוצאים הצדקה לכך בברית החדשה ובתיאולוגיה הנוצרית (ראה: יהודים משיחיים בוועידה אנטי-ישראלית). בקיצור, הכול עניין של פרשנות.

לא ניתן להיווכח איפה נמצא הגבול גם בין האנטי-יהדות לאנטישמיות. האנטי-דתיים הרדיקלים, למשל, משתמשים לעיתים בביטויים ובמשלים שנשמעו באירופה, בתקופה הסמוכה למשפט דרייפוס ולאחר מכן.

תופעה שלילית זו קיימת גם אצל יהודים משיחיים מסוימים. ודוגמא לכך ניתן למצוא במקרה של איתן ב.. אל לנו לחשוב כי המדובר בדוגמא של איש בודד ויחיד: איתן שימש כמנהיג נוער משיחי ולכאורה היה בעל השפעה על צעירים משיחיים לא מעטים. הוא גם בונה אתרי אינטרנט ומנהל פורומים בהם מפיץ את דעותיו המפוקפקות וההרסניות ברשת.

בעבר הצליח איתן לעורר את זעמם של משיחיים אחרים כאשר הביע דעות המזלזלות במסורת ישראל. הוא לעג על שריד בית מקדשנו, הכותל המערבי, והוא דוגל בתיאולוגיה נוצרית פונדמנטליסטית השוללת כל התפתחות תיאולוגית משיחית. הוא גם נתפס בפרסום סרטון ברשת האינטרנט תוך כדי שהוא מסלף את דבריו של הרב אמנון יצחק, על מנת להציגו כנביא שקר. (לצפיה בסרטון תגובה לחצו כאן)

לדעתי, איתן, ישראלי, צבר אפילו, כנראה נגוע בשנאה עצמית עמוקה, וחצה את הקו שבין השנאה לדת, למסורת היהודית ולכל המייצג אותן, לבין האנטישמיות מהסוג הנזכר למעלה כאשר הפיץ את תמונתו של הכלב שלו, עטור תפילין ועטוף בטלית. דברים שנכתבו על-ידי איתן והמלווים את תמונתו של הכלב "המקובל" אינם מתפרשים לשתי פנים; מטרתו הייתה לערר על סמכותם של הרבנים (מתי 23,1-2) ולפגוע בתדמיתם של רבנים ובכל אשר הם מייצגים –קרי היהדות האורתודוקסית, הרבנות, המסורת... כל מה שכנראה שנוא על איתן.

מפרסומי איתן ב. ברשת החברתית "פייסבוק"

באותו עמוד הפייסבוק, בו פרסם איתן את התמונה של הכלב "המקובל", הוא לועג לרבנים, למקובלים ובפרט גם ברב המקובל המנוח יצחק כדורי. וכאן שוב מתעוררת לכאורה בעיה פסיכולוגית הידועה כדיסוננס קוגניטיבי (או צְרִיר הַכָּרָנִי) שהוא מצב שבו חשיבתו של האדם מתמודדת עם סתירה וקונפליקט. הרי לטענתם ההזויה של משיחיים רבים, (חלילה) הרב כדורי עצמו הכיר בישוע כמשיח ונמנה על בני כיתתם. ואם כן, מדוע ללעוג ולבזות אותו?

אותה בעיה פסיכולוגית מופיע שוב לכאורה כשמתבוננים בבחירתו של "בנדיקטוס" כשמו של הכלב של איתן. בנדיקטוס הינו שמו של "האב הקדוש", ראש הכנסייה הקתולית, האפיפיור. הנצרות הקתולית, מהווה עבור המשיחיים עיוות של מסרו המקורי של ישוע ועבודת אלילים -כנסיותיה מקושטות בפסלים של "קדושים" אליהם פונים מאמיניה בתפילותיהם. כנסייה זו הינה אף היא מטרה לשנאתו של איתן; וכצד אינפנטילי, ובזלזול מכפיר כלפי דמות נערצת על ידי מיליוני מאמינים בעולם, העניק לחיית המחמד שלו את שמו של האפיפיור הנוכחי. הכיצד ניתן לקראו חיה חביבה על שמו של איש שאינך מחבב?

בנוסף, עדיין בקונפליקט, למרות שאינו תומך בכנסייה הקתולית, הוא מנסה להעביר ולהציג את "הרב" ישראל צולי כתלמיד חכם שהכיר במשיח ישראל - קרי ישוע, הפך ל"יהודי משיחי", והוא מגייס אותו לצורך תעמולה מיסיונרית. לאמתו של דבר, המדובר באישיות מפוקפקת שנטש והפקיר את קהילתו במלחמת העולם השנייה, ברח להסתתר בקרית הוותיקן, ולאחר המלחמה, ביקש לחזור להנהיג את הקהילה היהודית. הוא גורש כבוגד בבושת פנים על ידי יהודי רומא, שטענו כי צולי העביר את רשימת היהודים המתגוררים בעיר לידי הנאצים. כנקמה, החליט צולי להפוך לקתולי. יום אחרי טבילתו, ביקרו בביתו הרבנים הצבאיים של בעלות הברית ברומא, והוא כינה את עצמו "משומד להכעיס" – אך לאיתן לא הפריע להציגו כיהודי משיחי...
אין גבול לצביעות ולשקרים! אולם לגבינו, אין הדבר מפתיע, שכן, שוב פעם הוכיחו המשיחיים, כי המילים "משיחיים" ו"נוצרים" מתחלפים האחד עם השני.

ואיתן.. הוא האיש המכנה עצמו מסבירן משיחי, והוא זה העומד מאחורי "האמת המשיחית" המוצגת באתרים ופורומים רבים ברשת...

הדפס