אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

יהודים משיחיים = מיסיונרים

ברוך מעוז ששימש כיושב-ראש "ועד הקהילות המשיחיות" בהצהרה פומבית: "לא נחדל מפעילות מיסיונרית!"
הדברים צוטטו בעיתון "הארץ" מהתאריך 1/4/1998.
הכתבה מוכיחה שוב כיצד המיסיונרים משחקים עם מילותיהם על מנת להשיג את מטרותיהם.
11/12/2011
ברוך מעוז מטביל יהודי לנצרות
ברוך מעוז מטביל יהודי לנצרות

היהודים המשיחיים: לא נחדל מפעילות מיסיונרית

מאת שחר אילן - עיתון הארץ


היהודים המשיחיים לא יחדלו מפעילות מיסיונרית, למרות הסכם שהושג בעניין בין ארגוני גג של היהודים המשיחיים והכנסיות הפרוטסטנטיות בישראל לח"כ נסים זוילי ממפלגת העבודה.
 
יו"ר ועד הקהילות המשיחיות, ברוך מעוז, הסביר, שלבקש מהיהודים המשיחיים לא לעסוק בפעילות מיסיונרית, "זה כמו שאנחנו נסכים להמשך קיומה של מפלגת העבודה בתנאי שהיא לא תנסה לזכות בבחירות".
 
אתמול פורסם כי זוילי הגיע להסכם עם ארגוני הגג של הקהילות הפרוטסטנטיות והיהודים המשיחיים, לפיו יסיר זוילי את שמו מהצעת חוק שהגיש יחד עם ח"כ משה גפני מדגל התורה, לאסור משלוח דברי דואר מיסיונריים, בתמורה יפרסמו היום הארגונים התחייבות שלא יעסקו בפעילות מיסיונרית בישראל.


בהצהרה, לה הסכימה כחמישים קהילות נוצריות וכן היהודים המשיחיים, הם מתחייבים להימנע מפעולות שמטרתן להרחיק יהודים מהמסורת והחברה שלהם. משפט זה, כך מתברר, פתוח לפרשנות.


מעוז אמר אתמול ל'הארץ', שהפעילות המיסיונרית של היהודים המשיחיים דווקא מקרבת , לעיתים קרובות, יהודים למסורת, והיא תימשך. מעוז מסביר ש"זוילי פוליטיקאי, והוא חיפש הצהרה שהוא יוכל לומר עליה מה שהוא רוצה. אנחנו היינו מוכנים לתת לו הצהרה כזו, כדי שימשוך ידו מהצעת החוק."


עם זאת הבהיר מעוז: "לא נעשה שום דבר לא מוסרי. לא פעלנו ולא נפעל לשכנע קטינים, לא נציע הטבה חומרית ולא ננצל חולשה כלכלית או חברתית. אנחנו מאמינים שלא קונים נשמות. מי שיש לו נשמה למכור, לא שווה לקנות אותה".


לעומת זאת, יו"ר ארגון גשרים למען השלום", קלארנס וגנר, שייצג במשא ומתן עם זוילי 50 קהילות פרוטסטנטיות ואוונגליסטיות, אומר שהנוצרים אכן מתחייבים לא לקיים פעילות מיסיונרית בארץ. "לא נסתיר שאנחנו נוצרים, אבל לא ננסה לשכנע יהודים להמיר את דתם, לא נשלח חומר בדואר, לא ניתן כסף ולא נפעל לשכנע ילדים".


וגנר אמר עוד ל'הארץ', שאחת ממטרות ההצהרה היא להלחם בדעה לפיה הקהילות הפרוטסטנטיות נמצאות בישראל למטרות מיסיונריות. "אנחנו רוצים שתדעו שאנחנו כאן כידידי ישראל והציונות".

הדפס