אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

גבעת ברנר אינה עונה

המושג "יהודי-משיחי" מתפרש על ידי רבים כאוקסימורון. עוד לא הספקנו לבלוע את המושג ההזוי הזה, וכבר אנו בפני דילמה נוספת: האם קיים מושג של משיחי-חילוני?
בשורות הבאות נראה כיצד משיחית מזדהה עם החילוניות על מנת לגייס אנשים אנטי-דתיים מובהקים, למאבקה הנגוע בחוסר סובלנות, מסיתה למטרה זו, ובכך נמצאת מקיימת את דברי המשיח-אלוהים שלה:
"וְלָמָּה זֶּה תִרְאֶה אֶת־הַקֵּיסָם בְּעֵין אָחִיךָ וְאֶל־הַקּוֹרָה אֲשֶׁר בְּעֵינְךָ לֹא תַבִּיט" - מתי 7:3
14/09/2011

מדבר שקר תרחק

"יומן גבעת ברנר" הינו אמצע תקשורתי מקומי המשתייך לקיבוץ גבעת ברנר. ביומן גבעת ברנר מספר 6483, הופיע מכתב, בו י.מ., יהודיה משיחית תושבת הקיבוץ, מביעה את דעתה על פעילותם של אנשי חב"ד שכמיטב המסורת, ארגנו בל"ג בעומר צעדת ילדים לכבודו של רבי שמעון בר יוחאי.

אולם במקום ביקורת נוקבת ועניינית, בחרה המשיחית להסית נגד הציבור הדתי - בשם החילוניות. האם באמת התכוונה המשיחית להגן על ערכי החילוניות? האם מסכימה המשיחית לביצוע הפלות מלאכותיות ולמצעדי הגאווה? האם כל זה עולה בקנה אחד עם האמונה המשיחית? כנראה שלרגע נעלם ממנה הפסוק "מדבר שקר תרחק" (שמות כ"ג, ז'), כי ברור הרי שערכי החילוניות מתנגשים בערכיהם של היהודים המשיחיים. ברור גם כי יהודי משיחי אינו חילוני אלא ערכיו הינם ערכים דתיים פונדמנטליסטים והוא מקיים אורח חיים דתי לחלוטין, (בו יהדות ונצרות מתערבבים בבלילה מוזרה ומולידים תוצר שעטנזי).

להלן המכתב שפורסמה על ידי המשיחית:

ביום ראשון בבוקר נדהמתי וכעסתי מאוד על מראה העיניים שנגלה לפניי.
כל דיירי חדרי חולים ישבו בחוץ ולפניהם הופיעו 3 חרדים מבוגרים עם ילדים בערך בגיל 10, לבושים בבגדי חג, חולצות לבנות ומקושטים. אוחזים בידיהם שלטים של “אנחנו אוהבים כל יהודי“ ואלוהים שלנו הטוב וכו‘.
אני ממש נחרדתי מכניסתם לקיבוץ לערוך כאן הפגנה למען דתיותם.
אני בחרתי לחיות במקום חילוני. ולא מספיק שכתושבים החילונים במדינה אנחנו לא שובתים ולא מוחים אלא נותנים להם לשלוט בכל צעד בחיינו, הם נכנסים בחכמה לכל מקום.
הם כבר עם רגל אחת כאן ועוד מעט יכנסו עם שתי רגליים.
יתכן ויש כאן תושבים שנהנים מהם, אז בבקשה יש בארץ מספיק מקומות אפשר לראותם ולשמוע אותם.
אינני מוכנה שיכנסו לביתי. הילדים היו עם תופים גדולים בידיים ותופפו בקול חזק שנשמע למרחוק. אינני יודעת מי ידע על בואם לכאן אך אני מבקשת להיות ערים לעניין ולא לתת למקרה זה להשנות.
עלינו לשמור על ביתנו כעל בית חילוני ומי שרוצה את חיי הדת זכותו לחפשם בכל מקום. אין אני מקבלת דיבורים - זה לא נורא, בסך הכל באים לברך וזה ילדים. בכלל השימוש בילדים זה פסול לחלוטין. אני יודעת לאן מוביל צעד כזה. אבקש לשמור על הישוב שלנו ועל רוחו החילונית כפי שהיינו כל השנים.
- עד כאן המכתב.

מעניין איפה, שבמכתבה הנוכחי, מגדירה עצמה המשיחית כחלק בלתי נפרד מהמגזר החילוני!?!

שוב פעם, עדים אנחנו לצביעותם של משיחיים המנצלים את הופעתם החיצונית שאינה יכולה להסגיר אותם כאנשים דתיים בכלל, ובני דת אחרת - או בעלי אמונה משיחית כפי הגדרתם – בפרט, תוך הצגתם כחילוניים, כנראה כדי ליצור אמון בקרב קרבנות פוטנציאלים לפעילותם המיסיונרית.

יתכן מאוד והדרך השקרית בה בוחרים יהודים משיחיים מסוימים להתחזות למישהו אחר טמונה באמונתם בדברי פאולוס המובאים בברית החדשה:

"וָאֶהִי לַיְּהוּדִים כִּיהוּדִי לִקְנוֹת הַיְּהוּדִים אֲשֶׁר הֵם תַּחַת הַתּוֹרָה לָהֶם הָיִיתִי כְּמִי שֶׁתַּחַת הַתּוֹרָה אַף כִּי־אֲנִי אֵינֶנִּי תַּחַת הַתּוֹרָה לְמַעַן קְנוֹת אוֹתָם שֶׁהֵם תַּחַת הַתּוֹרָה׃ לְאֹתָם שֶׁאֵין לָהֶם תּוֹרָה הָיִיתִי כְּמִי שֶׁאֵין לוֹ תּוֹרָה אַף עַל־פִּי שֶׁאֵינֶנִּי בְּלֹא־תוֹרַת אֱלֹהִים כִּי־תוֹרַת הַמָּשִׁיחַ תּוֹרָתִי לְמַעַן קְנוֹת אוֹתָם שֶׁאֵין לָהֶם תּוֹרָה׃ וְלַחַלָּשִׁים הָיִיתִי כְחַלָּשׁ לִקְנוֹת אֶת־הַחַלָּשִׁים..." (הראשונה אל הקורינתיים 9-20,22)

מה ששנוא עליך אל תעשה לרעך

בואו נחזור לתוכן המכתב, ונחשוב כיצד היה מגיב עורך הדין ההוא (המוזכר רבות באתרנו) שהציב את עצמו – במינוי עצמי - כדוברם של היהודים המשיחיים, אם הדברים היו נכתבים אודות אותם המומרים והנוכרים המשיחיים - עליהם הוא נמנה?

ביום ראשון בבוקר נדהמתי וכעסתי מאוד על מראה העיניים שנגלה לפניי.
כל דיירי חדרי חולים ישבו בחוץ ולפניהם הופיעו יהודים משיחיים, לבושים ב...חולצות עם סיסמאות משיחיות למיניהן, והמחלקים פליירים הקוראים להצטרף לאמונה בישו וכו‘.
אני ממש נחרדתי מכניסתם לקיבוץ לערוך כאן הפגנה למען דתיותם.
אני בחרתי לחיות במקום חילוני. בלה בלה בלה, הם נכנסים בחכמה לכל מקום.
הם כבר עם רגל אחת כאן ועוד מעט יכנסו עם שתי רגליים.
יתכן ויש כאן תושבים שנהנים מהם, אז בבקשה יש בארץ מספיק מקומות אפשר לראותם ולשמוע אותם.
אינני מוכנה שיכנסו לביתי. (...) אינני יודעת מי ידע על בואם לכאן אך אני מבקשת להיות ערים לעניין ולא לתת למקרה זה להשנות.
עלינו לשמור על ביתנו כעל בית חילוני ומי שרוצה את חיי המשיחיות זכותו לחפשם בכל מקום. אין אני מקבלת דיבורים - זה לא נורא, בסך הכל באים לברך (...) אני יודעת לאן מוביל צעד כזה. אבקש לשמור על הישוב שלנו ועל רוחו החילונית כפי שהיינו כל השנים.

עורך הדין לא היה מפסיק להתבכיין בכלי התקשורת על חוסר סובלנות, על הסתה, והיה משווה את המקרה עם מה שהתחולל בתקופות האפלות של ההיסטוריה בהן נרדפו יהודים וכל אותם סטריאוטיפים שהוא נוהג לשלוף במהירות ובתדירות עם קורט הסתה אנטי-דתית כתבלין המיועד לעורר את הטעם.

ההסתה הינה הדרך הפשוטה עבור אנשים חדורי שנאה, שמפאת חוסר ידיעה אינם יכולים לבקר בצורה אובייקטיבית ועניינית את אשר הם מעדיפים לשנוא.

כך, בעבר, זכור לי כי נער מתבגר הלוקה בשיגעון גדלות מלווה בהתקפות פרנואידיות והמתיימר להיות מנהיג נוער משיחי ספג ביקורת קשה כשהצליח לעורר את זעמם של זקני ורועי קהילות כאשר זלזל בכותל המערבי כדרכו ללעוג לכל דבר הקשור ליהדות ולמסורת ישראל. אותו נער שלימים הפך לבוגר מפאת גילו בלבד, ממשיך לנצל את כישוריו בתחום האינטרנט על מנת להפיץ הסתה אנטי-דתית פרועה מהסוג החילוני היושב בצד השמאלי ביותר של הזירה הפוליטית.

אמנם אל לנו לבוא בתלונות, שכן כך חונך והורגל הנער על ידי הדוברים השונים והמשונים של הכת שדרכם לזרוק כמה חיצים אל עבר הציבור הדתי, בכל הופעה בתקשורת הישראלית - כפי מנהג העדה.

הם יודעים לדבר על פלורליזם, על סובלנות ועל דמוקרטיה על מנת לקדם את מטרותיהם אולם המטיפים לסובלנות מתגלים כאי-סובלניים, אטומים לקול האחר, הם אלה שתובעים פתיחות, ומטיפים לחופש ביטוי, ורוצים מצד שני לסתום כמובן את הפה למי שחושב אחרת.

הקוזק הנגזל

מי ששם רגל אחת בגבעת ברנר ונכנס לשם מכבר עם שתי רגליו, הם דווקא היהודים המשיחיים. וכניסוח המכתב של י.מ.: "הם נכנסים לכל מקום"... נראה כי תושבי גבעת ברנר לא הצליחו לשמור על ביתם כעל בית חילוני.

קהילה משיחית תקעה יתד בקיבוץ ואסיפות מתקיימות שם מידי שבת. תושב המקום נדהם כשבחור צעיר, נעים הליכות לכאורה, שהתחיל לשוחח עמו, גלש במהירות לנושאים "רוחניים" בניסיון לשכנע אותו לקבל את האמונה המשיחית.

קדם לקהילה "עסק" משיחי, המתקיים בקיבוץ למעלה מעשור: הוצאה לאור "החותם" המפיצה כתבים נוצריים רבים (כמעט כל הכתבות שלהם הינם של נוצרים, אך הם מתורגמות לעברית עם שינוים אסתטיים וקצת כירורגיה פלסטית: לדוגמא נוצרות הופכת למשיחיות ומיסיונריות לבישור).

הנוצרים המשיחיים איתן ואורית קשטן, האחראים על הוצאה לאור, אף פועלים על תקן של מיסיונרים עבור ארגון נוצרי מיסיונרי מארה"ב המצהיר כי 'החותם' מפיצה ספרות נוצרית.

כיצד יתכן שהגברת י.מ. הזועקת על שימוש פסול בילדים, כביכול, מתעלמת מכך שההוצאה לאור השוכנת במקום מגוריה מדפיסה מגזין לילדים ומגזין נוסף לנוער? כיצד יתכן שהיא אינה זועמת על כך שחבריה המשיחיים הפועלים בקיבוץ פרסמו בעבר באתר האינטרנט של מעסיקיהם כי חבריהם של ילדיהם מגיעים לביתם ומקבלים בישור - הכשר בדיעבד על פי חוק, מקטין לקטין?

כל מכתבה של י.מ. נכתב מעמדה שקרית, צבועה, מניפולטיבית ומלאת שנאה. אולם גם אם יטענו מגיני העדה כי מדובר בסיפור בודד שאינו מייצג את כלל היהודים המשיחיים - עובדות רבות יוכיחו את ההיפך... המשך יבוא.

הדפס