אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

יהודים משיחיים לשעבר, יד לאחים או שחקני הבימה?

באתר אינטרנט המזוהה עם הקהילה המשיחית של תל-אביב יפו ניתן לקרוא את המשפט ההזוי הבא:
"הם קוראים לעצמם: יהודים משיחיים לשעבר - אבל האמת היא שמעולם הם לא היו יהודים משיחיים!
יהודים משיחיים לשעבר מנסים להכפיש את שמנו אבל הם מעולם לא היו באמת יהודים משיחיים משום שכתוב בספר הברית החדשה (חסר מקור) שמי שיוצא מאיתנו בעצם מעולם לא היה שייך לנו אף פעם.
זו הייתה רק הצגה ולא אמונה אמיתית. אם הם היו מאמינים אמיתיים בישוע הם לא היו יוצאים מהאמונה! לכן הם מעולם לא היו באמת יהודים משיחיים!"
השאלה המטרידה אותם: מי עומד מאחורי האתר שלנו?
9/08/2011
לא שיחקתי הצגה!
לא שיחקתי הצגה!

היהודים המשיחיים - אם יש דבר כזה - שמחולקים ביניהם בדוקטרינות ובתיאולוגיות שונות עד כדי כך שהאחד מחרים את השני וקורא לו כופר (ראה בהרחבה בכתבה על יהודים משיחיים שרודפים יהודים משיחיים), מחולקים גם במקרה זה, בניסיון לחשוף את מי שעומד מאחורי אתרנו.

הגישה הראשונה (כמובן) - יד לאחים!

הגישה הראשונה נמצאת בגדר של ספקולציה, על בסיס מצב פסיכוטי. זה המחנה שרואה בכל מי או מה שמתנגד אליו שלוחה של הארגון החרדי יד לאחים. על פעילי יד לאחים - המייצג עבור המשיחיים את הרוע בהתגלמותו, אף חוברה תפילה מיוחדת לפני מספר שנים. התפילה מכנה אותם "שליחי השטן" ומבקשת שישוע יתגלה עליהם כפי שהוא התגלה לפאולוס בדרך לדמשק. אולם, לא זו בלבד שהתפילה לא עזרה, חלקם של המשיחיים אף פיתחו לכאורה את כל הסימפטומים של הפרנויה, כאשר הם מרגישים נרדפים על-ידי גורמים שונים, שכולם קשורים ל...יד לאחים.

לטענותיהם, אחד הגורמים השותפים באופן קבע לרדיפתם של היהודים המשיחיים (מטעם יד לאחים כמובן) הינו לא פחות מאשר המשרד הפנים הישראלי. מיותר לציין כי הטענה מעלה גיחוך... הרי כמעט כל קהילה משיחית הינה עמותה רשומה המוכרת על ידי אותו משרד הפנים. חלקן אף מקבלות תרומות על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה וישנן גם שפטורות בתשלום הארנונה ככל מוסד דת אחר. אם כן, איפה כאן הרדיפה? האם ישנם נרדפים רבים בעולם הנהנים בהטבות מס שכאלה מצד הגורמים שלכאורה רודפים אותם?

הגישה השנייה - לעולם לא היו משיחיים באמת!

מקור הגישה השנייה הינה בדעה מוטעית וחסרת הבנה בברית החדשה. לפי דעה זו שהובאה באתר של קהילת תל-אביב-יפו, מי שעזב את האמונה לעולם לא האמין באמת, לא היה משיחי באמת ורק העמיד פנים שהיה. דעה זו סותרת את הברית החדשה שלפי מה שכתוב בה ישנם אנשים שהצטרפו ועזבו (ויצטרפו וייעזבו):

כִּי כֹל אֲשֶׁר־נָגַהּ עֲלֵיהֶם הָאוֹר וְטָעֲמוּ מִמַּתְּנַת הַשָּׁמַיִם וְנִתַּן לָהֶם חֶלְקָם בְּרוּחַ הַקֹּדֶשׁ׃ וְטָעֲמוּ אֶת־דְּבַר־אֱלֹהִים הַטּוֹב וְכֹחוֹת הָעוֹלָם הַבָּא וְהֵם נָסוֹגוּ אָחוֹר׃ נִמְנְעוּ מֵהִתְחַדֵּשׁ עוֹד לִתְשׁוּבָה כִּי חָזְרוּ לִצְלֹב לָהֶם אֶת־בֶּן־הָאֱלֹהִים וַיִּתְּנוּהוּ לְמָשָׁל׃ כִּי הָאֲדָמָה הַשּׁוֹתָה אֶת־הַגֶּשֶׁם הַיֹּרֵד עָלֶיהָ לְמַכְבִּיר וּמוֹצִיאָה עֵשֶׂב טוֹב לְעֹבְדֶיהָ תִּשָׂא בְרָכָה מֵאֵת הָאֱלֹהִים׃ וַאֲשֶׁר תּוֹצִיא קוֹץ וְדַרְדַּר נִמְאָסָה הִיא וּקְרוֹבָה לַמְּאֵרָה וְסוֹפָהּ לְהִשָׂרֵף׃ (אגרת אל העבריים 6:4-8)

ואם נכונים דבריהם ומי שעזב את האמונה לעולם לא היה שייך אליה, מה יגידו הללו על שמעון נחום שהיה ראש קהילת "מבשרת מלכות" בירושלים, שהטיף לרבים, בישר, שכנע והטביל עד שנמצא חוטא ועזב את האמונה. הוא נהג להטיף בקהילות רבות וביניהן גם תפארת ישוע, מקום שבו העידו עליו שהוא נמשח ברוח הקודש?!? מה? גם הוא ביצע הצגה?

הגישה השלישית - כיצד יתכן??

הגישה השלישית היא זאת של המשיחיים המתוסכלים שאינם יכולים להבין מדוע ישנם אנשים טובים, חבריהם לספסל בקהילה, שעוזבים את האמונה המושלמת שלהם. לדעתם, מסתבר כי משיחיים אחרים פגעו כנראה באלו שעזבו.

אבל המחזיקים בדעה זו "אוכלים את הכובע" מכיוונים אחרים:
אם משיחיים מאמינים פגעו בחברים כאלו ואחרים, מסתבר כי אותם מאמינים - אינם מאמינים באמת, כי אם הם היו נולדים מחדש באמת, הם לא היו פוגעים באיש? וגם זה מתסכל...

ולמרות שמדובר בגישה לא פנאטית ואפילו הומניסטית - ולכן המחזיקים בגישה זו אולי ינסו לשמור על קשר עם החברים שעזבו, המשיחיים המחזיקים בגישות האחרות לא יתנו מנוח לאלו האוחזים בדעה זו, וינסו לשכנעם כי עליהם לנתק קשר עם הכופרים, כי כך מצווים על פי הברית החדשה:

אַל־תִּהְיוּ משְׁכִים בְּעֹל עִם־חַסְרֵי אֱמוּנָה כִּי אֵי־זֹה חֶבְרָה לַצְּדָקָה עִם־הָעַוְלָה וּמַה־לָּאוֹר אֶת־הַחשֶׁךְ׃ אֵי־זֹה הַסְכָּמָה לַמָּשִׁיחַ עִם־בְּלִיַּעַל אוֹ מֶה חֵלֶק הַמַּאֲמִין עִם־שֶׁאֵינֶנּוּ מַאֲמִין׃ (אגרת השנייה אל הקורנתיים 6:14-15)

פסוק זה אינו משתמע לשני פנים. אם אתה לא עם ישוע, אתה נגדו ונגדם, אתה שייך לבני החושך... מבהיל!

הגישה הרביעית - יש גם משיחיים חושבים (עד ש...)

הגישה הרביעית היא פשוט זו הדורשת טיפת הגיון בריא והמבקשת להפנים כי ישנם כאלה שהבינו ויבינו כי טעו בדרכם וכי אין כזו חיה כלאית הנקראת יהדות משיחית, ומדובר למעשה בדוקטרינות ובתיאולוגיות נוצריות טהורות. הם גם התחילו ויתחילו לחשוב, והם גם הבינו ויבינו שכל מה שטוב בברית החדשה לא חדש, וכל מה שחדש בה - לא טוב.. ובסופו של דבר, הם חזרו ויחזרו לשורשיהם היהודים!

גם עליהם אמרו ויגידו שלעולם לא האמינו, וכשחקני תיאטרון, העמידו פנים, כניצבים טובים, בהתנדבות מלאה, בהצגה גרועה וללא צופים. ממש פתטי!

לסיכום

הייתי שם, האמנתי באמת ומכל הלב עד שפקחתי את העיניים ועזבתי. ואל תשפטו אותי, שכן אמר האיש שאתם בחרתם לסגוד בו כאלוה: "אַל־תִּשְׁפֹטוּ לְמַעַן אֲשֶׁר לֹא תִּשָׁפֵטוּ׃" (מתי 7:1)

הדפס