אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

עיוורים רואים, חרשים שומעים, פיסחים מהלכים!!

29/10/2008
מאמין אמיתי?
מאמין אמיתי?

רבים טוענים כי בשם ישוע יכולים לרפאות חולים ולחולל נפלאות. על אדם לא להיות פתי, ולהיות בטוח כי אכן מדובר בניסים אמיתיים ולא ברמאות, הונאה ואחיזת עיניים. כיצד אדם השואף להגיע לחקר אמת יכול להבחין בין אלו לאלו? הפתרון נמצא ב'ברית החדשה'; שם ישוע עצמו הציע מבחן מדויק שבאמצעותו ניתן להבדיל בין מאמין אמיתי לבין רמאי.

"ואלה האותות אשר יִלָּווּ אֶל המאמינים" (מרקוס טז, 17 תרגום חדש של "החברה לכתבי הקודש בישראל" 2000):

 1. "יגרשו שדים בשמי" (מרקוס טז, 17). וכן רבים בין היהודים המשיחיים טוענים שביכולתם לעשות את זה.

 2. "בלשונות חדשות ידברו" (מרקוס טז, 17). מספר רב יותר טוען שזה בכלל לא קשה.

 3. "ירימי נחשים (ערסיים)" (מקוס טז, 18). ישנן כמה כנסיות בודדות בארצות הברית שחברים בהן מעיזים לקחת בידיהם נחשים על מנת להוכיח שהם המאמינים האמיתיים... אולם כל שנה ישנם כמה מקרים של אנשים שמתים כתוצאת הכשת נחשים באותם כנסיות. מה לעשות? כנראה לא הגיעו לרמת אמונה מספקת.  - לחצו כאן לכתבה בנידון

 4. "ידיהם יסמכו על חולים וייטב להם" (מרקוס טז, 18). מטיפים וראשי קהילות רבים טוענים שיכולים להחזיר את חוש הראיה לעיוורים, את השמיעה לחרשים, ואת כח הריצה לפסחים.

אבל בכל המבחנים הנ"ל יש עדיין חסרון בולט אחד: לא ניתן להבחין בין המאמין האמיתי לבין הרמאי או הקוסם המקצועי. מה יכול אדם תמים לעשות שלא יפול בפח הטמון לו?

גם לזה יש פתרון ב'ברית החדשה': שם מוזכר מבחן נוסף ותוצאותיו מובטחות ב-100 אחוז. לצערנו הרב, מתקופתו של ישוע ועד ימינו לא הצלחנו למצאו אפילו 'מאמין' אחד המגלה מוכנותן לעבור את המבחן המכריע! מכל אותם רבבות 'מדברים בלשונות', 'מרפאי חולים' ו'מגרשי שדים', אף אחד מהם לא העז לעבור את המבחן המוכיח באופן מוחלט כי הוא מהווה מאמין אמיתי ותלמיד נאמן לבשורתו של ישוע! ומהו אותו המבחן?

בדיוק בהמשך לאותם פסוקים מופיע שחור על גבי לבן:
"ואם ישתו רַעַל מֵמִית לא יִנָזְקוּ" (מרקוס טז, 18). רואים אנו שהמאמינים בישוע למיניהם אינם מתייחסים ברצינות לדבריו המפורשים ב'ברית החדשה' ועל ידי תירוצים שונים ומשונים מסרבים ליישם אותם. ואם כן ,מבינים מדוע היהודים במהלך הדורות לעולם לא התייחסו ברצינות לדבריו המיוחסים לישוע ותלמידיו ב'ברית החדשה'.

לחיים!

הדפס