אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

מנהיג משיחי: "דחיית ישוע הביאה את המלחמה הנוכחית"

הרועה המשיחי, יונתן קאהן, מצא כי היהודים אשמים במה שקרה במתקפת טרור חסרת תקדים שהתחרשה ב7/10: לא קיבלו את ישוע. לטענתו רק האמונה במשיחם ואלוהם יכול להגן על ישראל.
5/11/2023

מלחמת הקיום בין ישראל לארגון הטרור הנאצי חמאס הולידה צרור של אמירות מטופשות ומרושעות, מצד פוליטיקאים והוגי דעות במערב ובמדינות ערב.

אחת המזעזעות שבהן היתה זו של ג'ונתן קאהן - מנהיג משיחי חשוב שהתארח בעבר בדירת נופש של הנשיא דונלד טראמפ בפלורידה.

בסרטון "נבואי" חדש, קאהן מדבר על הטבח של כ-1,400 יהודים שאירע בחג שמחת תורה, ומספק טענות אנטישמיות ישנות באומרו כי למעשה הטרור ישנם שורשים עמוקים הנובעים דווקא מסירובם העיקש של הישראלים לקבל את ישוע כמשיחם ואלוהם – לא פחות!

לטענתו, רק פנייה לישוע, "שר השלום שלהם", יהודים בישראל ימצאו הגנה מפני האויב: "רק כאשר יפנו אליו, כי הוא תקוותם של ישראל, ימצאו את שלומם".

מלבד החוצפה ועזות המזח שיש בטענה זו, נראה שקאהן החמיץ את החדשות האחרונות במגזר המשיחי, עליה פרסמנו כאן בשבוע שעבר - יהודי מאמין בישוע נפל בקרב מול האויב הרצחני. (לחצו כאן לידיעה)

קאהן הוא "היהודי המשיחי הבולט ביותר באמריקה", אומר חוקר הדתות ד"ר מת'יו ד. טיילור. קאהן מחובק על ידי דמויות מובילות במפלגה הרפובליקנית בארה"ב, ועל ידי המנהיגות של הנצרות האוונגלית. בנוסף להנהגת הקהילה שלו בניו ג'רזי, קאהן כתב סדרה של ספרים רבי מכר. המומחיות שלו כסופר, היא לפענח אירועים אקטואליים כאילו הם מעוצבים איכשהו על פי סיפורים מקראיים. קאהן ביסס את עצמו לראשונה ככוח תרבותי עם ספרו רב המכר משנת 2012, "המבשר", המסביר את אירועי 9.11 כאות אזהרה לכך שאלוהים מסיר את "גדר ההגנה" שלו מאמריקה כאומה המועדפת על אלוהים בגלל הפקרות מוסרית.

לקאהן יש קהל נלהב של יותר מ-800,000 עוקבים ביו-טיוב, ולמרות התוכן הראוי לגינוי, הסרטון שלו על ישראל-חמאס הפך ויראלי, וזכה ליותר ממיליון צפיות בפחות משבוע.

לא ברור איזו הכשרה נוצרית רשמית יש לקאהן; ברור שמעולם לא למד יהדות במקום מסודר ועל לימודי רבנות אין בכלל מה לדבר, אך בביוגרפיה אחת כתוב בפשטות שהוא "ידוע בתור פסטור ורב". השקפותיו הדתיות של קאהן מושרשות באסכטולוגיה נוצרית אוונגליסטית. עבורו, שיבת ציון של יהודי התפוצות היא תנאי מוקדם הכרחי לביאתו השנייה של ישוע, כמו כן, כפי שהוא ציין ב-TBN, גם היהודים בישראל, צריכים לקבל את ישוע על מנת שהוא יחזור: "ישוע אמר, 'אני לא בא שוב, חבר'ה, עד שאתם היהודים תגידו לו: ברוך הבא בשם ה'".

הקהל שלו, המקשיב למסריו העכו"מים... אינו יהודי, אלא בעיקר מדובר בנוצרים מהימין הקונספירטיבי.

במקביל לקהל הפוליטי, קאהן הפך לסלבריטאי בתנועה נוצרית כריזמטית שמתחברת לפולקלור יהודי - עד כדי כך שחלקם עוקבים אחר לוח השנה העברי, תוקעים בשופרות ומציינים חגים יהודיים כמו פסח. בראיון שלו ל-TBN, קאהן דיבר על הרעב הנוצרי לחיבור לישראל, ואמר לצופים, "אם אתה נולד מחדש, אתה יהודי; אתה יהודי רוחני. המקרא אומר שאתה אזרח ישראל יותר ממה שאתה כל דבר אחר".

לטענת טיילור, קאהן מניפולטיבי. הוא מקסים את קהל המאזינים הנוצרי האוונגלי עם כל דבר יהודי, ולאחר מכן ממנף זאת כדי לצייר את עצמו כסמכות – הוא מצליח לשכנע שהפרשנות שלו לתנ"ך חייבת להיות הנכונה, כי הוא לא רק מאמין... הוא יהודי!

בראד אונישי, פרופסור לדתות באוניברסיטת סן פרנסיסקו ומנחה הפודקאסט Straight White American Jesus, מסכים עם טיילור. אונישי אומר על קאהן: "יש לו לגיטימציה כפולה בעולם הנוצרי הכריזמטי". קאהן נתפס כנביא שאלוהים קרא לו לדבר: "הוא למעשה יהודי שראה את האור, וראה שישוע הוא המשיח", אומר אונישי. בכך מתבדל קאן ממנהיגים אחרים בתנועה הכריזמטית.

ההערות האפלות של קאהן על מתקפה של חמאס על ישראל מטרידות מאוד את אונישי, שגדל בכנסייה אוונגליסטית. "הוא בעצם אומר שהאלימות הבלתי נתפסת והברברית שנעשה על ידי החמאס הייתה איכשהו אשמתם של אלה שמסרבים לתת כבוד למושיע שקאהן סוגד לו". אונישי רואה בדבריו של קאן קו דרך מכוער, אך עקבי. "ראינו את זה אחרי 9/11 עם הפסטור ג'רי פאלוול. ראינו את זה עם ג'ון הייגי אחרי הוריקן קתרינה".

עבור אונישי, ההערות של קאן חושפות מן דיסוננס של הנוצרים האמריקאים, שמעריצים את ישראל, ובכל זאת רואים באנשים יהודים כמי שנכשלים בקריאתם לעבוד את ישוע. "יש 'אהבה' סוחפת, מפורשת ובלתי ניתנת לשליטה לישראל", אומר אונישי מצד אחד, אבל מצד שני, "זלזול מהעם היהודי".

אמירות מהסוג הזה שמענו בעבר כאשר מנהיג משיחי בירושלים, מנו קלישר, כתב כי השואה אירעה גם בעקבות דחיית ישוע על ידי היהודים.

ואם כבר מדברים על זלזול של משיחיים כלפי יהודים, בואו נדבר גם על ניצול... כשבתקופה האחרונה, רואים את כל עם ישראל וגם דרוזים, ונוצרים ישראלים ואף מוסלמים השולחים חבילות לחיילנו באהבה וכאות הוקרה על מסירותם למען הכלל, רואים גם יהודים מומרים משיחיים השולחים חבילות לחיילינו – אך כאן, המתנות הן רק אמצעי על מנת להטיף להם על אלוהם,

כך אומר מנכ"ל הארגון המיסיונרי "יהודים למען ישוע", הכומר הבפטיסטי דייוויד בריקנר, כשהוא מעדכן לתורמיו על הפעילות שנעשה בקרב חיילים ומפונים: "בכל מה שאנחנו עושים אנחנו מטיפים את הבשורה".

גם סרגיי מז'וגה, "רועה משיחי", אחראי על כנסייה תל-אביבית מסביר לעוקבים אחרי פעילותם כי מכניסים לחבילות שמחלקים ספרי תהילים בהוצאה משיחית עם "נבואות" על ישוע ומדברים איתם ומשפיעים עליהם...

זו כל מטרתם בחלוקת מתנות.

הדפס