אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

החלל היחיד שזכה בגן עדן

כמו כל עם ישראל אנו כואבים את מותו של סמ"ר דוד רתנר הי"ד ומשתתפים בצערם של משפחתו. יחד עם זאת אנו גם כואבים את הניצול הציני שעושים משיחיים במותו כדי להפיץ שקרים על "היהדות המשיחית".
11/10/2023

בין מאות הלוחמים שנפלו מאז הפרעות של ה-7.10 בעוטף עזה היה גם סמ"ר דוד רתנר הי"ד. למרבה הצער מותו גויס ונוצל על ידי מיסיונרים נוצרים לצרכי האדרת כת 'היהודים המשיחיים'. כך למשל נכתב באתר של הנוצרי יואל רוזנברג, AllIsraelNews, כי "יהודים משיחיים נלחמו ומתו למען האומה מאז מלחמת העצמאות". מבלי למצמץ, כמו רעיו המשיחיים הוא משכתב את ההיסטוריה גם בנושא הזה ומשקר לציבור ביודעין.

ולמה? קודם כל, האוקסימורון "יהודי משיחי" הינו המצאה נוצרית מאוחרת שנוסדה (כפי שכתבנו כאן בעבר תחת השם "משיחי או נוצרי") רק בשנות ה-70 של המאה הקודם. שנית, עד היום, לא ידוע על משיחי, ולו אחד, שמת במערכות ישראל ושירות צבאי לא תמיד היה פופולארי אצל היהודים המשיחיים... בתחילה הם לא רצו להתגייס לצבא של מדינת היהודים, ורק מאוחר יותר הבינו שמדובר בכלי שדרכו יוכלו לבלבל את הציבור ולכן חלקם מתגייס...

עדות לכך ניתן לראות בדברי רחלי סלומון, במגזין המשיחי 'כיוון' (מס' 36, עמ' 8) שם היא מתארת כתופעה חדשה את הרצון של החברים בכת המשיחית לשרת בשורות צבא הגנה לישראל. עד לא מזמן, בחרו משיחיים רבים לרדת מן הארץ ולהיטמע בקהילות נוצריות מחו"ל מאשר להתגייס ולשרת את מדינת היהודים: "אם עד לפני עשור העדיפו משיחיים רבים להימנע משירות צבאי, וחלקם אף ירדו מן הארץ לשם כך, היום אנו עדים למגמה הפוכה".

בנוסף ראוי לציין שלפי האמונה המשיחית יש לדעת שישוע הינו המפתח היחיד לכניסה לגן עדן ("וַיֹּאמֶר אֵלָיו יֵשׁוּעַ אָנֹכִי הַדֶּרֶךְ וְהָאֱמֶת וְהַחַיִּים לֹא־יָבֹא אִישׁ אֶל־הָאָב בִּלְתִּי עַל־יָדִי׃" - יוחנן 14,6) כך שאם יהודי ימות ח"ו על משמר המולדת אין לו (לפי אמונה המשיחית) חלק לעולם הבא, אם הוא לא היה משיחי. כך לדוגמה מובא באתר של ארגון מיסיונרי משיחי בירושלים: "אנחנו מאמינים כי חיי נצח בגן עדן הינם השכר לכל מי שמאמין וקיבל את המשיח... אנחנו מאמינים כי אלו שאינם מקבלים את המשיח נידונים להיות מרוחקים לנצח מן השכינה, מה שהמקרא מגדיר כמוות שני".
ובנוסחה קצרה יותר, המובאת ע"י הוצאה לאור של ספרות משיחית (שבעצם מתרגמת רק ספרות נוצרית ומתאימה אותה לקורא היהודי): "אנחנו מאמינים שהמאמין (בישוע) נושע לנצח ושמי שמת בחוסר אמונה יאבד לנצח".

לאחר משפט הפושע הנאצי, אדולף אייכמן ימ"ש, נציג של הכנסייה הפנטקוסטלית של קנדה בישראל, וויליאם האל, זעזע את הציבור הישראלי כאשר רמז על קדושי השואה שנידונו לגיהינום נצחי, לעומת מי מן הפושעים הנאצים שקיבל את ישוע כאלוהו. (לאחר בריחתו מישראל, מי שהחליף את האל כנציג אותה כנסייה הוא רועה קהילת 'מלך המלכים' בירושלים).

היהדות לעומתם מאמינה שמי שמסר את נפשו להגנת יהודים זוכה לגן עדן, גם אם הוא היה משיחי, מוסלמי או אתאיסט. אצלם, בינתיים, יש רק חייל אחד שזכה בגן עדן.

הדפס