אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

"סודו של שינוי" מאכזב

אנשים רבים קיבלו מוקדם יותר היום בדואר את ספר האוטוביוגרפיה (שאף אחד לא הזמין ולא ביקש) "סודו של שינוי" שכתב טום קנטור. הספר הזה הוא סיפור חייו של קנטור על החלטתו לקבל את ישוע (כשקנטור, המשמש כדרשן בכנסייה, מתעקש שהוא עדיין יהודי ולא נוצרי). גם ברשתות החברתיות זעמו רבים על קבלת ספר, אך אף אחד לא באמת הלך לקרוא מה כתוב שם. אז אני כן קראתי, וזה ספר ממש משעמם... ועל ידי דוגמאות מהספר עצמו, אוכל להוכיח שלושה דברים:
1. טום קנטור הינו לוזר.
2. טום קנטור כבן זוג הוא מזעזע.
3. טום קנטור הוא פשוט מטומטם.
10/08/2023

 ובהרחבה:

1. טום קנטור הינו לוזר.

מאז אוגוסטינוס "הקדוש" ועד היום, סיפורים נוצריים על ישועה הציגו דמויות של אנשים שהשחיתו את דרכם לפני שמצאו את ישוע. המגמה הזאת ממשיכה גם כיום אצל המומרים. ד"ר מייקל בראון היה נרקומן, יעקוב דמקני שודד כספות, וכך רבים מן המומרים לא היו אנשים נורמטיביים. לפי קיצור התוכן המובא בעטיפה האחורית קנטור "סולק מבתי ספר שונים" ו"פרץ את גבולות המוסר ושקע בטומאה מינית". נשמע ילד ממש חרמן...

בואו נתחיל עם ההשהיה מבית הספר: קנטור הוצא מבית ספר צבאי פרטי בגיל שמונה. מה גרם לכך? נאמר לו לא לגעת באזעקה אולם הוא שם פס וידו נגעה במערכת האזעקה לעתים קרובות. פעם אחת הוא הפעיל אותה בטעות והתלמידים האחרים מהרו להפנות אצבע מאשימה כלפיו. לפי מה שהוא מספר, הוא התכוון רק לגעת במערכת האזעקה והפעלתה הייתה תאונה. האירוע הזה הספיק עבורו כדי לצייר את עצמו כילד בן שבע "מופרע שעושה בעיות" ולציין זאת כראיה.

אם נחזור לפרופורציות, נסכים שהפעלה בטעות של אזעקת אש היא הדבר הכי פחות רע שמישהו יכול לעשות כדי להיזרק מבית הספר. אם בילדותו אוגוסטינוס "הקדוש" גנב אגסים שהוא לא היה צריך, לעומתו טום קנטור נגע בטעות בסופרמרקט באגס שנפל על הרצפה... 
זה הדבר הראשון מתוך חמשת הדברים הרעים שטום קנטור עשה בחייו. אוי וי! (נראה בהמשך לגבי הדברים הבאמת מכוערים שהוא עשה למרות שהוא לא נראה מודע לחומרתן).

המעשה הנורא הבא שהוא מבצע התרחש כאשר הוא נתפס על ידי שוטרים בגיל 15 לאחר גניבת תקליטים. כך, למרות שקנטור ניסה לתאר את עצמו כמלאך חבלה המטיל אימה בסביבתו, צריכים לחכות שמונה שנים עד הדבר הבא שהוא מוצא ראוי להזכיר...
כעונש אביו שלח אותו לפנימייה בשוויץ.

הדבר הרע השלישי קורה על הספינה בדרך לשם. הוא היה "מאוד קולני והרגזתי את הנוסעים סביבי, עד שהמשטרה השוויצרית הגיע כדי להרגיע אותי. אחד השוטרים משך לי באוזן, הרים אותי ואמר שאני אורח בארצם". וכיצד המורד ללא עמוד השדרה הזה הגיב? "אחרי המילים האלה, הצלחתי להתנהג כמו שצריך עד סוף הנסיעה". בקיצור, הוא היה רעשני, התבקש לשתוק וציית. הוכחה נוספת לטבע "המרדני" של הנער "הבעייתי"...

האירוע הרביעי הוא כנראה הגרוע ביותר. לאחר שנמצא בשוויץ במשך כמה חודשים, הוא נתפס שיכור ומתקוטט עם אנשים. שוב נזרק מהמוסד ומצאו לו פנימייה אחרת. האם זה טוב? בוודאי שלא! האם זה מזעזע עבור נער שנשלח לקצה השני של העולם ומוצא את עצמו בודד ומשועמם? גם לא! ראינו יותר גרוע.

חביבי, לא מדובר כאן במרד או בילד בהפרעה, אתה סתם לוזר מיואש שמחפש בכוח לכתוב על הטבע הרע שלו. אם דיבור בקול בספינה הוא בין חמשת המעשים הגרועים שעשית בחייך, אתה נראה נואש למצוא כפרה למרות שאתה סתם דומה לאחיו הבכור והדביל של מילהאוס ואן האוטן.

רגע!, אולי הקטע החמישי הוא עסיסי? עדיין לא הגענו ל"טומאה מינית" וכל מה שניתן למצוא בצד השני של "גבולות המוסר". מדובר בשוויץ של שנות ה-60, מי יודע איזה דברים הזויים הוא עשה. אולי BDSM, זנות, אורגיות, סקס בהסכמה עם נשים שלא היו באמת מאוהבות בו... אז הנה, במלואה, חציית גבול המוסר והטומאה המינית של טום קנטור:
"במהלך המסעות האלה, המיניות שלי התעוררה. קיוויתי שקרבה המינית תמלא את הריקנות שלי ותיתן לי שלום ואושר. פניתי לנשים בחיפוש אחר נחמה ואהבה אבל הנשים שפניתי אליהן לא חיפשו אהבה, הן חיפשו רק ריגוש חדש וחולף. המפגשים המיניים האלה הותירו בי הרגשה של ריקנות גדולה יותר, וגרוע מזה, הם גרמו לי להרגיש מטונף. הרגשתי מלוכלך בפנים. אני שובר את השטויות בפנים!"
ובכן, טום קנטור הצליח להתחבר עם בחורה והיה בהלם, בהלם ממש, שהיא לא הייתה מאוהבת בו. הוא, השודד אשר ניסה ולא הצליח לגנוב תקליטים מסופרמרקט לא הצליח להקסים אותה! הבד-בוי, הילד הרע שהפריע לזמן קצר לכמה נוסעים טרנסאטלנטיים, והיה ממשיך לעשות זאת אילו לא ביקשו ממנו לעצור לא מצא מישהי שתסכים לחיות אתו!

אחרי זה, הוא מרגיש כל כך מלוכלך שהוא לוקח מקלחת חמה! מקרצף עם סבון במשך שעתיים! אולם אין זה מרפא את המחלה הסופנית שלו ואת ההרגשה המפחידה שהוא שכב עם בחורה שלא אוהבת אותו!

2. טום קנטור כבן זוג הוא מזעזע.

טום קנטור חוזר לארה"ב כדי ללמוד באוניברסיטה באוהיו. לאחר שניסיון המקלחת לא ריפא את נשמתו ואת תחושת הטומאה שלו, הוא החליט שהוא צריך "בחורה בריאה וטהורה" כדי "לנקות" את עצמו. לכן הוא הולך לספרייה כדי לצאת "למצוד אחר סטודנטית רצינית". שם, הוא מגלה שלכל חדר עבודה "היה חלון מרובע שאפשר להציץ בו", ולתגלית זו הוא פולט: "מושלם! חלונות ראווה!" על פניו, זה לבדו יותר גרוע מכל הדברים שטום קנטור הרגיש רע לגביהם, אבל הוא כנראה לא מודע מכך. הוא רואה בחורה שהוא מחבב, והחל לשקר לה בטענה שאין חדר אחר פנוי, והיא מאמינה לו. תוך כדי שיחה היא מגלה לו שהיא לומדת צרפתית, בשקר נוסף הוא מציע לעזור לה ולבחון את המבטא שלה, למרות שלטענתו המבטא השוויצרי שלו היה נורא, אולם מבחינתו זו "הזדמנות לבלות איתה". העניין הוא שהוא לא מציג את זה כדבר רע בכלל, גם לא דבר שיש עליו להתחרט. הוא פשוט שיקר לאישה שהוא לא הכיר בתקווה לפתות אותה במסע שלו האנוכי לטיהור, וזה בסדר...

לאחר ביקור משפחה בקיץ, אחרי שחזר לקולג', הוא מציע נישואין לשריל, שמספרת לו שהיא נאנסה בטיול שעשתה באירופה והיא נמצאת כעת בהריון. אלו חדשות נוראיות. בשביל טום. כן, לשריל יש פוסט-טראומה, סיוטים, והיא שוקעת בדיכאון. אבל זה לא הדבר הכי חשוב כאן.

"כעת היה ברור לי ששירלי כבר לא טהורה ותמימה, גם אם זה לא באשמתה. היא נטמאה. היא הייתה סחורה פגומה. התקווה שלי למצוא ריפוי ולהשתקם באמצעותה, התנפצו כשהאנס חילל אותה והיא אבדה את תמימותה. התקווה להיעזר בקשר שלי איתה מתה...

"היא סבלה מהכאב הפנימי שלה ... אבל היא לא נשאבה אל תוך מערבולת האימה והעצב ששאבה אותי...

"שירלי כבר לא הייתה טהורה, בריאה בנפשה ותמימה... היא הייתה טמאה וכבר לא הייתה טובה יותר ממני. היא כבר לא יכלה להציל אותי מהטומאה שלי. יותר מזה, האונס וההיריון אילצו אותי לזכור את הטומאה המינית שלי. ההיריון שלה היה תזכורת בוטה למעשים ולטומאות שלי".

שיהיה ברור, לפי האיש הזה, הדבר הגרוע ביותר באישה שהוא אוהב שנאנסה ונכניסה להריון כתוצאה מכך, היה שזה הזכיר לו את התקופה שבה קיים סקס בהסכמה כנער. לעזאזל עם הבחור הזה... הוא סוציופת אמיתי!! הוא לא מסוגל לחשוב על הסבל שהיא עוברת, אלא רק על עצמו!

אפילו אם נשים בצד כמה מחשבותיו הן זוועה מבחינה מוסרית, כמה מטומטם צריך להיות כדי באמת לשים את זה בספר שאמור לספר על "תשובה" וקבלת ישוע כמשיח ואלוה?

3. טום קנטור הוא פשוט מטומטם.

לכאורה, מטרת שליחת הספר הזה ליהודים היא להביא אותם לאמונה בישוע. ובכל זאת, בספר בן 85 עמודים בגרסתו המקורית בשפה האנגלית, הוא מרגיש שהוא צריך לעצור ולהסביר מה זה "מויל". כן, הוא שיבש את המילה מוהל במילה "מויל". הוא גם צריך להסביר מהו יום כיפור, מה פירושו של ברוך אתה ה' וכו'. נראה שהוא פשוט לא מבין כלום על כלום.

אגב, אם אתה תוהה איך מישהו יכול לקבל את ישוע כאדון והמושיע האישי שלו, אבל עדיין מחשיב את עצמו כלא נוצרי, למרות שבו בזמן הוא משמש כזקן בכנסייה נוצרית. טום קנטור הוא דוגמא לבלבול כזה.

"תמיד לימדו אותי שאנשים שאינם יהודים הם נוצרים או מוסלמים... ידעתי ששלושת חבריי לעבודה אינם מוסלמים, ולכן הסקתי שהם וודאי נוצרים... באמצע סיפור הרפתקאות שלהם מחוץ לנישואין התפרצתי והכרזתי, "אתם זקוקים לישוע המשיח."... ניסיתי לגלות אם אדם נוצרי הוא אדם שמאמין בישוע המשיח... חבריי "הנוצרים" עזרו לי להבין שאני יכול להאמין בישוע המשיח בלי להפוך ל"נוצרי".

אם שמים בצד את עניין האמונה הדתית, זה אולי הדבר הכי מטופש שקראתי אי פעם. מדובר באדם בוגר המתגורר בעיר מרכזית של ארצות הברית, החי במאה העשרים ואחת, וכל הטיעון שלו מבוסס על שלוש דתות (שהוא אינו מכיר) ועל עדות של שלושה גויים שעובדים עמו.

גם אם הסכמנו עם מסקנתו שעמיתיו לעבודה היו "נוצרים" שלא הכירו את ישוע (אחרי הכל, הם לא מוסלמים או יהודים, אז ממש אין אופציה אחרת), ההפך אינו נכון אוטומטית. לפי החשיבה הקלוקלת של קנטור אפשר לחשוב שכל מי שאינו רופא הינו עורך דין או רואה חשבון, ואם המכרים שלי אינם עורכי דין או רואי חשבון אז אניח שהם רופאים.

גדלתי באזור די יהודי. אני לא בקיא בברית החדשה. אבל טום קנטור הוא או בור להפליא או שמרמז על כך:

"הספר הראשון בברית החדשה היה ספר שנקרא מתי. הבנתי שזה ספר שמדבר על ישוע. הספר כולו סיפר על ישוע, ישוע, ישוע... הגעתי לסוף ספר מתי והזדעזעתי לקרוא שאנשים שנאו את ישוע, הסגירו אותו ועינו אותו עד שהוא מת מוות איטי ומייסר על הצלב. הייתי מאוכזב מאוד. היחיד שקיוויתי שיוכל לעזור לי, חוסל" כתב קנטור.

לדבריו, הוא, כבוגר, החל לקרוא את הברית החדשה והופתע לגלות שמדובר בישוע, וההפתעה הגדולה ביותר היא שטום קנטור הצליח לעבור 20 שנה מחייו מבלי לדעת שישוע נצלב! ובקיצור, מדובר בשקרן מדופלם.

זה שקר מאוד מטופש שלא משרת שום מטרה. הוא מזכיר טיול ברחבי אירופה; האם הוא לא ידע מה הם כל הבניינים עם האות הגדולה "t" שעליהם בחור ממוסמר? האם הוא לא ידע שמדובר בישוע הצלוב? האם חברתו הנוצרייה שבמקרה נשאה איתה תנ"ך כשהם נפגשו פשוט לא הזכירה את זה?

כשאנשים מספרים שקרים ברורים ומצפים שיאמינו להם, הם חושבים שהקהל שלהם מטומטם או חושבים בטיפשות שהם עצמם חכמים בצורה יוצאת דופן. טום קנטור הוא האחרון. זו הסיבה שאני מתייחס לזה כראיה לכך שטום קנטור הוא אידיוט ולא רק שקרן. זה מתאים לדפוס שאנו רואים בספר, שבו הוא מתנהג בסיפוק עצמי אמיתי בשכנוע אנשים בשקרים ברורים. כל הסיפור שלו על המפגש עם אשתו הוא רק סדרה של שקרים שהוא מדקלם כאילו זה הוכחה על כמה הוא חכם. עצוב שאין לו מודעות על המוגבלויות שלו.

בהתבסס על הספר הזה, נראה שתום קנטור לא מבין את היהדות, את הנצרות, את האיסלאם, את העובדה שאלו לא האפשרויות היחידות, סילוגיזם, איך שקר עובד, איך עובדת אמפתיה, העובדה שהחברה שלך נאנסת לא קשורה רק בך, שדני שובבני הוא לא הנבל הכי גדול בהיסטוריה, ההגדרה של "התעלמות", או שספר של 80 עמודים לא אמור לכלול 31 פרקים...

טום קנטור הוא פשוט לוזר, בן זוג נורא, מטומטם ושקרן.

הדפס