אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

המלחמה באיתן בר מציפה שקרים נוספים

מותר או אסור להתגרש ביהדות המשיחית? איתן בר חשף את פניהם האמתיות של "היהדות המשיחיים" אבל במקום בדק בית, המאמינים מקבלים שוב רצף של שקרים, מילים מכובסות ודרשות רדודות. מבולבלים? הנה העובדות!
צילום: geralt
20/04/2023

בכתות אסור להביע ביקורת. אם מישהו מעז לבקר את ההנהגה או את הדרך, מהר מאוד הוא יוכפש וחברי הכת יעמדו כחומה בצורה כדי להכחיש את טענותיו ולהצדיק את הכת. אגב, דה לגיטימציה למתנגדים לכת הוא מאפיין כיתתי נוסף.

עדות לכך ניתן לראות בימים אלו כאשר חברי היהדות המשיחית מבצעים לינץ' וירטואלי באיתן בר. כזכור איתן הצביע על התנהלות כיתתית של הקהילות המשיחיות והנהגתן, ובעיקר סביב סיפור הרצח הנורא של המשיחית דריה לייטל על ידי בעלה (לידיעה בנושא לחצו כאן). לטענת איתן, הכת מכריחה את חבריה להישאר נישואים ולא להתגרש, וזה מביא לרצח, למריבות, לאלימות ולכאבי לב עבור בני הזוג שנאלצים לחיות יחד בעל כורחם.

במקום לעשות בדק בית ולתקן זאת כפי שעושים בתנועות דתיות לגיטימיות, חברי הכת יצאו במתקפה חזיתית נגד... איתן בר. הם מבטלים את טענותיו ומצהירים – בשקר גס - כי ביהדות המשיחית אין בעיה להתגרש.

ג'ואל רוזנברג וג'ונתן מור – שני גויים* החברים ב"יהדות המשיחית" כתבו מאמרים בנידון, ונראה לי כי המטרה היחידה שלהם הייתה לעשות לאיתן דה-לגיטימציה. הם הולכים כנראה לפי קו ברור שהנחו לפני כשלושה עשורים בכירים ביהדות המשיחית בישראל, הלא הם הגויים לנס למברט ודרק פרינס, אולם "שוכחים" לספר שעקב כך, רבים קוראים ללמברט ופרינס "מורי שקר" עד היום. 

רק לאחרונה פרסם עליהם המשיחי הגוי ג'ייקוב פראש מאמר שבו הוא מסביר שדעתם של למברט ופרינס נטרפה, שהם מתעלמים מהסטנדרטים של אלוהים, ושהם משכנעים אנשים חסרי הבחנה (למאמר לחצו כאן). אותו מטיף משיחי גם הגדיר את ארי סורקו-רם ואת יעקב דמקני (שניהם נשואים כיום לגויות אחרי שהתגרשו מנשותיהם הראשונות -גם גויות) "זאבים שנשלחו על-ידי השטן על מנת לטרוף את צאן המאמינים" (בגלל גירושיהם). למאמר "זאבים בשליחות השטן" לחצו כאן.

גם "המשפט" שהזכרנו כאן באתר שערכו בעבר אינקוויזיטורי היהדות המשיחית בישראל לסורקו-רם, דן בין היתר בסוגיה של גירושיו... ובכן, ממש לא נראה שאין בעיה להתגרש ביהדות המשיחית...

בשולי הדברים זה גם מראה שאין יהדות משיחית אחת. זה מעיד שריבוי הקהילות נובע לא בגלל ריבוי מאמינים אלא בעיקר מריבוי המחלוקות התיאולוגיות העיקריות והמהותיות העמוקות...

*   *   *   *

*אין לנו דבר וחצי דבר נגד גויים. בכך שאנו מציינים את זהותם של השניים רצינו להדגיש את התרמית של 'היהדות המשיחית': עצם העובדה שנוצרים רבים חברים בה ומנהיגים בה קהילות, מראה כי מדובר באמונה נוצרית לכל דבר.

כותב השורות עצמו היה חבר בקהילה משיחית למרות שאינו יהודי.

הדפס