אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

הקשיבו לאיתן בר

וואו!!! עשרים שנה אנו כותבים כאן על מה שקורה בקהילות המשיחיות בישראל, אבל כזה הלם אני לא זוכר. מה שתקראו בשורות הבאות זה ללא ספק המכה הקשה ביותר על היהדות המשיחית בעשורים האחרונים.
איתן בר פוטר מהמכללה וענפי ההטפה האחרים שלה ופותח את הפה. הפעם, בלי פרומפטר, בלי טקסטים להקריא, ובלי מישהו שיעמוד לו על הראש.
הוא אומר את האמת שאנחנו מנסים להעביר לכם כבר שנים. יהדות משיחית היא כת מעולם הנצרות!
22/03/2023

איתן מסכים שב"יהדות המשיחית" יש התנהלות של כת, ובלשונו:
"Indeed, large parts of it have strong cultish motifs"
(תרגום: ואכן, חלקים גדולים ממנה בעלי מוטיבים כיתתיים חזקים).

איתן ואשתו רצו להתגרש אולם הם חוו מניפולציות רגשיות על ידי "הרועה" של איתן שסיפר פעמים רבות שהוא מכיר מישהו שהתגרש וכתוצאה מכך אלוקים העניש אותו בסרטן. הוא גם אמר שאלוקים אינו מעוניין באושר שלנו.

למרות זאת, איתן אזר עוז והתגרש. הוא מספר כיצד ה"אחים המשיחיים" התנהגו איתם בעקבות כך: "מהר מאוד נידו אותנו והתפשטות מהירה של רכילות, השמצות, שמועות שווא ואפילו איומים החלו להגיע אלינו מכיוונים שונים בניסיון לבייש ולהחרים אותנו. החוויה הזו הרגישה מאוד כמו מה שאתה עשוי לראות בסרטים על כתות".

במקביל, רק היום פרסם איתן פוסט מצמרר המספר על סבלו הרב:

שומעים את זה ממי שטינף על היהדות ואמר שאצלם אין דברים כאלה???

תבינו שיש הבדל ענק בין מה שהוא סיפר לכם בסרטונים לבין המציאות!!!

הפעם, גם אנחנו אומרים לכם להקשיב לאיתן, אבל בעיקר, להפנים את הדברים.

* * *

במהלך שנים איתן גם ניסה למכור לנו תת-מוצר פגום של הנצרות בשם "היהדות המשיחית". "אנחנו יהודים, ולא נוצרים" חזר ואמר בכל סרטון ותחת כל עץ רענן. "זו לא נצרות, אנחנו יהודים!" דקלמו חסידי ישוע הפתאים שנפלו בפח שטמן להם עם מטיפים אחרים שלכיסם זרמו הדולרים... אבל עכשיו, האדם שאותו הם שאלו ב-Whatsapp מה לענות לטענות מתנגדי "האמונה"; מי שהם ציטטו כסמכותם העל שלהם מכריז שהוא לא עזב את... הנצרות.

רגע, לא אמרת שאתה יהודי? בפוסט ברשת החברתית Facebook, הוא קורא לתפיסות העולם שלו עד עכשיו, "תפיסות קלוויניסטיות"!
לפי המרכז לחקר הנצרות העולמית (Center for the Study of Global Christianity) ישנן מעל 45,000 קבוצות שונות המאמינות בברית החדשה והמפרשות את הברית החדשה בצורה שונה אחת מהשנייה – כך שאם הוא עזב את התפיסות הקלוויניסטיות שלו, יש לו עדיין 44,999 תפיסות אחרות לבחירה...
ספק גדול אם הבורים המשיחיים שאיתן הביא לאמונה דרך סרטוני תעמולה - כי לקרוא ספרים כבר לא פשוט היום – יודעים מהו קלוויניזם, ומי היה ז'אן קלווין? (לחצו על השמות הקשים כדי לקרוא קצת על כך בWikipedia-). 

ספק גם אם הם מכירים את גרשון נראל שעליו הכריזו ככופר כי ביקש לא להיות כפוף לדוקטרינות נוצריות ולפתח תיאולוגיה משיחית עצמאית. הוא הזהיר על הקשר ההדוק שקיים בין תיאולוגיה משיחית לבין כסף שהולך ותופח בחשבונות הבנק של ההנהגה "המשיחית".

ספק אם הם מכירים את אלעזר ברנדט, משיחי שאוהב את המסורת היהודית שביקר את ההנהגה "המשיחית" לאחר פרסום הספר הראשון מסוגו (שבטח גם אותו הם לא מכירים) על הקהילות המשיחיות בישראל – Facts and Myths about the Messianic Congregations in Israel.

מה הייתה הבעיה של ברנדט עם מנהיגי הקהילות המשיחיות בישראל? שכולם הגדירו את קהילותיהם במונחים נוצריים: "אנחנו פנטקוסטלים", "הקהילה שלנו בפטיסטית", "הפסטור הוכשר על ידי מכון תיאולוגי לותרני"... – כבר אז, שום דבר לא היה נשמע יהודי...

אז תקשיבו טוב לדברי איתן: יהדות משיחית היא כת נצרית!

הדפס