אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

לא מפתיע: שוב רצח בקהילה המשיחית

ג'וסיה דניאל לייטל, בנו של פיליפ לייטל מראשי קהילת בית אליהו, נעצר ביום שישי האחרון בחשד לרצח, אחרי שדיווח כי חנק למוות את אשתו דריה, והכה אותה בפטיש בראשה.
לאחר הרצל, התברר כי בבית המשפט כבר מתנהל נגדו הליך משפטי בגין איומים עליה.
19/03/2023
הזוג המשיחי: הרוצח והנרצחת (מתוך Facebook)
הזוג המשיחי: הרוצח והנרצחת (מתוך Facebook)

לאחר פרשת ה"רומן" המזעזעת את העולם המשיחי בישראל בימים אלו, הגיע פרשה חדשה מעוררת פלצות כאשר ג'וסיה דניאל לייטל, בנו של פיליפ לייטל - מראשי הקהילה המשיחית "בית אליהו" בחיפה, הודה ברצח אשתו בחנק ובמכות פטיש, כאשר שלושת ילדיהם ישנו בחדר הסמוך.

על פי הדיווח באתר Ynet, לייטל סיפר לחוקרים: "אני עובד במועדון לילה. חזרתי בסביבות חמש בבוקר, צלול לחלוטין. ישבתי ושתיתי בירה. אחת הבנות שלנו התעוררה ואשתי התעוררה גם. היא ראתה אותי שותה וכעסה עליי, שאלה 'אתה שוב שותה?'. התחיל ויכוח, היא דחפה אותי ואז דחפתי אותה בחזרה. לא התכוונתי להרוג אותה".

***

הרצח הכאוב הזה הוא לא המכה הראשונה שנופלת על משפחת לייטל. לפני כעשרים שנה, המשפחה איבדה בת בפיגוע טרור, זמן קצר לאחר האמירה המקוממת והמגוכחת של צ'רלס קופ מ"וועד הפעולה למען היהדות המשיחית":
"ממשיכים אנו להתפלא שאף לא מאמין אחד (בישוע) נהרג, או נפצע באופן רציני במהלך פיגועי ההתאבדות ובמהלך הסכסוך הנוכחי..."
הדברים הלוו אף פרסמו בזמנו במגזין של Christ for the Nations מחודש יולי 2002 (Vol. 55, n 4, p13).

קביעתו של קופ מושרשת בתיאולוגיה המשיחית, הדנה כל יהודי באשר הוא לכף חובה והמפרשת את כל צרותיו של עמנו כתוצאה טבעית - ואולי אף מוצדקת – בשל דחייתנו וסירובנו לקבל את אלוהיהם המשיח. רק מי שאינו מאמין בישוע נהרג.
לפי התיאולוגיה הזו, מי שנושע בעולם הבא, גם נושע בעולם הזה ולכן יישמר כאן. לשיטתם, כל מאמין המשתייך לאחת הקהילות המשיחיות, ייוושע וישמר בעולם הזה ובעולם הבא. במקום להאמין כי ישוע מגן על חסידיו, הייתה אפשרות לחשוב כי מבחינה סטטיסטית, קבוצה המונה פחות מעשירית האחוז מאוכלוסיית ישראל, סיכוייה להיפגע קלושים מאוד... אך לא אפסיים! בפועל, למרות אחוזי הפגיעה הנמוכים סטטיסטית, ולמרות השמירה ההירואית של ישוע הם מתים בפיגועים וברציחות של חמומי מוח מתוכם.

***

תגובה מעניינת פרסם השבוע המטיף איתן בר:

קודם כל אנו מגלים שאיתן בר שניסה במהלך השנים להגיד שהיהדות המשיחית אינה דת, חושף את דעתו האמתית ומדבר גלויות על "תפיסת עולם דתית" של חבריו לאמונה.
שנית, לאחר גירושיו, לא פלא שהוא עצמו רוצה לבעוט ב"קדושת הנישואין" – אבל מה נעשה שזה לא רק תפיסה דתית אלא מה שהברית החדשה אמרה במפורש:
"מַה שֶּׁחִבֵּר אֱלֹהִים אַל יַפְרִיד אָדָם"....
ולנו לא נותר אלא לתהות יחד אתכם: אולי יש פסוקים בברית החדשה שאינם רלוונטיים לפי תפיסותיו הדתיות העכשוויות?

לדיווח הרצח בYnet לחצו כאן

הדפס