אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

כשמשיחי מתגרש...

27/11/2022

יהודי משיחי ידוע ומוכר התגרש לפני מספר חודשים והמון תהיות עוברות לי בראש.
כך למשל, מה אני אמור לחשוב על אשתו?
על פניו, לפי הברית החדשה, ניתן להתגרש רק אם האישה בגדה בבעלה: "כָּל הַמְגָרֵשׁ אֶת אִשְׁתּוֹ חוּץ מֵאֲשֶׁר עַל־דְּבַר זְנוּת, עוֹשֶׂה אוֹתָהּ לְנוֹאֶפֶת" (מתי פרק 5, פסוק 32).

אם היא לא בגדה בו, בשעה שהוא מגרש אותה, הוא נוהג בניגוד לרצון משיחו ואלוהו. בנוסף הוא גורם להוצאת שם רע על אשתו לשעבר כי "אחיו באמונה" לא יעלו על דעתם שהוא אינו מתנהג לפי הכתובים.

ואיך מתגרשים לפי הברית החדשה?
לפני כן כדאי לבדוק איך הם בכלל מתחתנים. ובכן, ישנם משיחיים שמתחתנים ברבנות (כשהם שניהם יהודים לפי האם)... וזה מוזר לנו כאשר יודעים כמה בוז ושנאה מפיצה היהדות המשיחית כלפי הרבנים. ואם אין לרבנים סמכות לפני הבורא, כיצד נישואיהם של משיחיים ברבנות יש להם תוקף מול אלוהים?
במקרה שלנו, כשמדובר במשיחי שהיה נשוי לגויה (כי זאת עובדה שיש מלא "יהודים" משיחיים שאינם יהודים), כיצד הם התחתנו? הרי לא כתוב דבר וחצי דבר בברית החדשה כיצד להתחתן?

אולי הם התחתנו על ידי רועה של אחת הקהילות בטקס נישואין המהווה חיקוי לא מוצלח של נישואי היהודים האמיתיים כפי שהם מתוארים בתורה שבעל פה, או שמא בחיקוי של נישואים נוצריים שהם עצמם חיקוי של נישואיהם של עובדי האלילים הרומאים?

אז כיצד מתגרשים יהודים משיחיים? על ידי הרבנות שלפי אמונתם אין לה סמכות אלוהית (ובמקרה ששניהם יהודים), או אצל עורך דין, על פי חוקי מדינה זו או אחרת?
הרי אין אדם בר-סמכה לבטל את ברית הנישואין שעשו מול אלוהים – כפי שמובא במרקוס פרק 10, פסוק 9: "מַה שֶּׁחִבֵּר אֱלֹהִים אַל יַפְרִיד אָדָם" - ולכן אין טכסי גירושין אצל יהודים משיחיים.

אז כיצד אחד מבכירי היהודים המשיחיים, שגם יצא פעמים רבות נגד חבריו לתנועה המשיחית שאינם חושבים כמוהו, התגרש והפריד את מה שחיבר האלוהים? ופלא הדבר שהוא עצמו כתב בעבר שאם התורה התירה להתגרש זה רק עקב כך שהבורא ידע שלב האדם קשה – אז ליבך קשה?
אותו אחד גם המשיך והסביר כי הבורא רוצה שבעל ואשה ידבקו אחד בשנייה בקשר של אהבה ומחויבות לכל החיים גם כשזה קשה. אז איפה האהבה שלך? והמחויבות?

הדובדבן שבקצפת זה בסוף דבריו, כי כהרגלו הוא חייב לרדת על היהודים האמיתיים וטוען כי בימי ישוע היהודים ניגשו אל התנ"ך בצורה לגליסטית כל כך שהם החמיצו את הרוח שמאחורי תורת משה. אז אני שואל: ואתה! לא החמצת משהו?

או שמא כרגיל, כמו אחיך המטיפים המשיחיים, אתה אוהב להטיף מוסר לאחרים ולרדת על כל מה שמריח יהדות אותנטית אבל כשזה נוגע אליך אז אתה עושה כל מה שבא לך כי לא באמת אכפת לך מאלוהים? כמה צביעות!

לסיום, הנה חידה למיטיבי לכת: המשיחיים, והגרוש האמור בראשם, תוקפים כל את היהדות על כך שהיא כביכול מדירת נשים. לפי זה, מעניין למה לפי הברית החדשה ניתן להתגרש רק אם האישה זינתה. מה יהיה במקרה שהגבר זינה? האם לאשה אין זכות לצאת לחופשי מגבר פוגעני ובוגדני? על כך הברית החדשה שותקת.

הדפס