אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

יהודים משיחיים תקפו פעילה חברתית בלב תל-אביב

עמותה משיחית מקיימת בתל-אביב פעילות רווחה עם מסתננים מאפריקה * שפי פז, פעילה חברתית הפועלת נגד המפגעים הקשים שמביאה עמה אוכלוסיית המסתננים בדרום תל אביב, עברה במקום, העירה והותקפה על ידי המשיחיים * הוגשו תלונות הדדיות (תמונת רשימה: Asif Akbar)
17/08/2020

שפי פז היא פעילה חברתית ישראלית מוכרת וידועה, המתגוררת בשכונת שפירא שבדרום תל אביב. החל מ-2013 היא נמנית עם מובילי המאבק נגד אוכלוסיית המסתננים מאפריקה לישראל ועם מהגרים בלתי חוקיים אחרים המתגוררים בשכונות דרום תל אביב. ביום שישי האחרון, עברה פז בשכונת קריית שלום, בחורשת ההסתדרות, וראתה נקודת חלוקה של תיקי בתי ספר לילדי אותם מסתננים. פז התקרבה למקום החלוקה, וההערה שנתנה להם, הפכה לוויכוח קולני שהתפתח לעימות מילולי והסתיים בתקיפה ובאיומים.

שפי פז לאחר תקיפתה

מתברר כי התוקפת הינה יהודייה משיחית החברה בקהילה משיחית תל אביבית. גם יתר האנשים שהשתתפו בתקרית פועלים מטעם אותה עמותה הינם יהודים משיחיים.
כשפז שאלה את אחת הפעילות המשיחיות מדוע היא אינה עוטה מסיכה כפי שמתבקש על פי הנחיות משרד הבריאות, ענתה המשיחית: "כדי להעביר לך קורונה".

העמותה שבאה לחלק תיקים, הינה עמותה "משיחית" שמפעיליה הינם גויים נוצרים מיסיונרים מחוץ לארץ.

כך ניתן לראות את חברי העמותה מארק לוייר ואת וננסיו חוארגי מככבים באתר אינטרנט של עמותה אמריקנית אחרת (United in Christ Ministry Worldwide) ובו הם מגדירים עצמם כמיסיונרים. הם גם מסבירים כי פתחו ארגון במסווה רווחה במטרה מוצהרת להפיץ את הנצרות. באתר המפרט את דרכי הפעולה שלהם, ניתן לראות כי הם עוזרים לנזקקים כמיטב המסורת וההיסטוריה הנוצרית: ניצול המצוקה של אוכלוסיות מוחלשות כדי להעבירם על דתם.
באתרם הם מדגישים כי הם מפעילים עמותה בישראל ומטרותיה זהות לאלו של הארגון האמריקאי: "לקדם סיוע ותמיכה עבור האוכלוסיות המוחלשות בישראל באמצעות מגוון פרויקטים. לקיים ולנהל בית תמחוי, מקלט לחסרי דיור ומכון גמילה ושיקום עבור מכורים לסמים ולאלכוהול". בנוסף, על פי המסמכים הרשמיים של העמותה, בישראל הם מסייעים גם לניצולי שואה וחיילים בודדים.

פעיל משיחי נוסף שהיה במקום ושקרא לשפי פז "נאצית מסריחה", התאמץ במיוחד כדי להעביר בשפת הסימנים מסר ברור לאהבת ישוע, אותו הם חולקים עם אנשים שיכולים להתנגד לדרכם:

 

המשיחיים טוענים אף הם שהותקפו. הוגשו תלונות הדדיות בגין תקיפה.

הדפס