אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

לא מאמינים לטענות הארגון החרדי על המשיחיים? תקראו טוב מה חושבת שגרירות ארה"ב

בנושא מסמך שהודלף משגרירות ארה"ב בישראל, שנחשף ב'ויקיליקס' חושף פרטים מעניינים לגבי הקהילה המשיחית בערד * הפרטים על הקהילה הזו מעניקים לנו הצצה אמתית לגבי זהותה האמתית של היהדות המשיחית, השקפתה וכיצד היא פועלת כדי להסיר התנגדות (רמז: הלשנות וכזבים) * מוזמנים להצטרף אלינו ולראות מה אומרים נציגי שגרירות ארה"ב בישראל על המשיחיים בדו"ח שהעבירו למשרד החוץ האמריקאי.
20/07/2020
הסירו את המסכות! הפסיקו לשקר!
הסירו את המסכות! הפסיקו לשקר!

הארגון החרדי יד לאחים נאבק במה שהוא מכנה "המיסיון הנוצרי" בערך מאז קום המדינה. אז, לפני 70 שנה היה מדובר במיסיון הקתולי ושאר קבוצות פרוטסטנטיות, אבל בשנות ה-70 המאבק לבש צורה חדשה עם הופעתה של קבוצה לא מוכרת בשם "היהודים המשיחיים".

מבחינת יד לאחים, "היהודים המשיחיים" היא עוד קבוצה מיסיונרית נוצרית. מבחינת "היהודים המשיחיים", לעומת זאת, הם קבוצה יהודית לכל דבר...

לאורך עשרות השנים, הן המחקר ההיסטורי והתיאולוגי, והן ההחלטות המשפטיות שנסמכו על טענות הצדדים המעורבים הראו ברורות שהצדק נמצא לצדו של הארגון החרדי. הפעם נספר לכם שאם נתייחס לטענות "היהודים המשיחיים" עצמם, נגלה שלארגון החרדי יש מספיק הוכחות מתוך דברי המשיחיים על מנת לקבוע כי הם אכן עוד קבוצה נוצרית.

מייל שהתקבל בדואר האלקטרוני שלנו עם קישור לאתר 'ויקיליקס' גילה תיעוד מעניין של ביקור נציגי שגרירות ארה"ב אצל חברים בקהילה המשיחית בערד, בשנת 2006. על פי הדיווח, הביקור נעשה לאחר שחברים בקהילה, אזרחי ארה"ב, התלוננו לשגרירות על רדיפה של מיסיונרים נוצריים בערד, כשהכוונה היא לעצמם - כלומר לחברים בקהילה המשיחית.

וכך כתוב שם: "המתלוננים, לורה ועדי בקפורד, חברים בקהילה המשיחית בערד, אינם יהודים. לורה הייתה אשתו של יהודי בשם מילט מימן שעלה ארצה מארה"ב בניגוד לחוק, כיוון שחוק השבות אינו מאפשר ליהודי שהמיר את דתו לעלות ארצה, ועל פי החלטות שונות מבית משפט העליון, החבר ביהדות משיחית נמנה עם בני הדת הנוצרית".

הדיווח האמריקני אף מציין כי כמה "יהודים משיחיים" (המכונים במסמך "מיסיונרים") בעלי תפקידים בקהילה, הודו כי עלו לישראל תוך הסתרת האמת במקרה הטוב, אבל גם בטענות שקריות במקרה הפחות טוב.

כאשר מילט מימן שניהל את הקהילה המשיחית הראשונה בערד מת, עדי בקפורד, חברו לנשק ששירת עמו במלחמת וייטנאם, בא לנחם את לורה האלמנה ונישא לה מאוחר יותר. ביחד הם רצו להמשיך את דרכו של מילט והחלו בפעילות "להמיר יהודים לדת הנצרות" – כך לפי דיווח שגרירות ארה"ב המובא כאמור ב'ויקיליקס'. הדיווח ממשיך ומרחיב כי כ-20 אזרחי ארה"ב, ועוד כ-80 עולים מברית המועצות לשעבר התאגדו מסביב לזוג בקפורד ול"מטיף נוצרי" הולנדי בשם יויקים פיגרס. יצוין כי פיגרס, המנהל כיום את הקהילה המשיחית בערד, הינו גוי נוצרי. כך שעדיין לא מובן מה הקשר של כל החבורה ליהדות.

כמו פיגרס, יש עוד כרבע מרועי הקהילות שאינם יהודים. מנהיג הקהילה באילת, הוא הולנדי כמוהו. ראש הקהילה בכפר סבא הינו צרפתי, קהילת בית אליהו החיפאית מנוהלת על ידי ערבי, הקהילה באריאל על ידי פורטוריקני, רועה קהילת מלך המלכים הוא נציג של כנסייה קנדית (PAOC), וכו'.

לא מובן כיצד הם יכולים לטעון שהם "יהודים" משיחיים.

זאת ועוד. כמו מילט מימן, לכל הפחות רבע מהמנהיגים המשיחיים נמצאים בזוגיות עם נשים נוכריות נוצריות. כך רועה הקהילה של קהילת בית גאולה, יו"ר הארגון המשיחי מעוז, מנהל דוגית, יעקב דמקני המפורסם, רועי הקהילה של הצרפתים, וגם הצמד מוטי ואיתן, ועוד רבים כמוהם... מה "יהודי" משיחי בזוגיות כזו? יצויין כי אותן בנות הזוג של יהודים משיחיים לא שינו דבר בהקשר לאמונתן בהצטרפותן ליהדות משיחית... פשוט אותו דבר...

רוב המנהיגים המשיחיים קיבלו הכשרה במוסדות נוצריים. הם ממומנים על ידי כנסיות זרות ולעיתים קרובות מופיע באתרים של אותן כנסיות כי נציגיהן בישראל עובדים עבורן על תקן "מיסיונר" אבל המשיחיים עדיין מנסים לטעון שמדובר ביהדות...

ובחזרה לדיווח. נציגי שגרירות ארה"ב מציינים כי (בניגוד למה שהם מציירים כלפי חוץ) משיחיים רבים לא הסתירו את הסוד ולפיו מטרתם האולטימטיבית היא המרת דתם של יהודים לנצרות, ושאין מקום טוב יותר להשיג זאת מאשר בארץ הקודש עצמה.

המסקנות של מר ג'ונס, שרשם את הדיווח עבור מחלקת המדינה של ארה"ב הינן שיש בישראל חופש דת, ושרשויות החוק שומרות ומגנות על מיעוטים דתיים. עוד עולה מהדיווח כי בישראל אין התנגדות כלל לדתות אחרות אלא רק לפעילות המיסיונרית – כך שטענת "היהודים המשיחיים" על רדיפתם בשל אמונתם, מופרכת.

מהדו"ח המיוחד שהודלף עולה ברור כי האשמה לפיה רק החרדים מתנגדים למיסיונריות של "היהודים המשיחיים" היא טענה כוזבת, וכי יש תומכים רבים למאבק גם מחוץ לקהילה החרדית - אזרחים אשר מכירים בזכותם הדמוקרטית להפגין ולפעול בדרכים חוקיות נגד המיסיון המשיחי.

ואם כבר הזכרנו את מחלקת המדינה של ארה"ב, יצוין כי היא עורכת דו"ח שנתי על מה שקורה בכל מדינה ומדינה בתחום זכויות הפרט. הדו"ח מבוסס על דיווחים של ארגונים שונים הפועלים בתחום הגנת הפרט והאזרח, כאשר מחלקת המדינה סומכת על יושרם ולא תמיד בודקת את דיווחם. כך למשל, ארגון משיחי ממשיך לדווח משנה לשנה על רדיפת אנשים בשל אמונתם כאשר הדיווח כוזב לחלוטין. כדוגמה, נביא מה שדווח בדו"ח זכויות האדם של מחלקת המדינה של ארצות הברית בשנת 2000 כי הארגונים החרדיים "יד לאחים" ו"לב לאחים" אחראים לחלק גדול מההתנכלויות, איומים והטרדות כלפי נוצרים אוונגליסטים, "עדי השם" וכן יהודים רפורמים וקונסרבטיבים. להלן העובדות:

1. כמשיחי לשעבר, וכחבר של משיחיים לשעבר ובהווה, מעולם לא ראיתי ולא שמעתי על פעילות כלשהי של ארגון 'לב לאחים' מעבר לכנסי הסברה. מעולם לא פגשתי פעיל הארגון בפתח של קהילה משיחית, ורובם לא שמעו עליו כלל.

2. גורם בכיר ביהדות הרפורמית מסר כי התנועה ליהדות המתקדמת מתנגדת לחלק ניכר מפעילותה של עמותת יד לאחים, אך למרות זאת מתנגדת גם למיסיון באופן נחרץ. בנוסף הוא דוחה ומכחיש לחלוטין את הטענות של התנכלויות, איומים והטרדות מצד הארגון כלפי הרפורמים.

3. הרב אנדרו סאקס, מזכ''ל כנסת הרבנים מטעם היהדות המסורתית (קונסרבטיבית), ציין כי קיים שיתוף פעולה עם ארגון יד לאחים במספר דברים וכי הקשר שלו עם הארגון היה חיובי ובונה. גם הוא דוחה על סף את טענות ההתנכלויות, האיומים וההטרדות, וכן מתנגד לפעילות המיסיון המשיחי.

בשורה התחתונה, מי שמציג את עצמו כיהודי ליהודים, וכנוצרי לנוצרי, מקיים ללא ספק את דברי פאולוס (הראשונה אל הקורינתיים 9,20), אבל הופך את עצמו לשקרן.

"היהודים המשיחיים" משקרים לגבי זהותם. הם משקרים על מטרתם כשמסתירים את היותם מיסיונרים נוצרים מיהודים, אבל מאוד אוהבים להגדיר את עצמם כך לאחיהם הנוצרים התורמים להם למזימתם זו.

הם גם משקרים כשמדווחים על רדיפתם בשל אמונתם, כיוון שהתנגדות להם היא אך ורק בשל מיסיונריותם. הניסיון של "היהודים המשיחיים" להכפיש את הציבור בישראל בעיני האומות, ועוד בצורה כוזבת, רק תורם להגברת האנטישמיות.

הדפס