אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

הופסקה עבודתו של נהג האוטובוס המשיחי שהטיף לנוסעים

נהג אוטובוס משיחי ניצל את עבודתו כדי להטיף לעשרות נוסעים בכל פעם * "הרגשנו כמו שבויים בידיו של הנהג" העיד אחד הנוסעים * למטיף המשיחי נערך שימוע, אך לאחר שהוא שב לפעול בעוצמה, החליטה חברת האוטובוסים 'קווים' להביא להפסקת עבודתו
צילום: Clyde Steven
16/06/2020

חברת האוטובוסים 'קווים' הביאה להפסקת עבודתו של נהג החברה שהועסק בקווים הפועלים באזור השפלה, לאחר שהטיף לאמונה המשיחית באופן קבוע לנוסעיו גם כאשר התבקש על ידם שלא לעשות זאת.

תחילתו של הסיפור לפני תקופה, כאשר נוסעים התלוננו על כך שנהג אוטובוס בחברת 'קווים' הנוהג בקו 461 מלוד לתל-אביב ולהפך, מטיף לנוסעים להצטרף לאמונתו המשיחית, תוך כדי הנסיעה. "הנוסעים מרגישים כמו שבויים בידיו של הנהג שמנצל את עובדת היותם נתונים במקום סגור, מבלי יכולת ללכת, ותוך שהם צריכים להסתמך עליו" תיאר אחד מהם את שהתרחש.

לאחר קבלת פרטיו המלאים של הנהג, בהסתמך על אותן עדויות מטרידות ובהתחשב בעובדה כי נוכח חשיפתם של קטינים לפעילות ההטפה הזו ייתכן והנהג עובר בכך על סעיף 368א' לחוק העונשין הקובע עונש מאסר למי שיעשה פעולה העלולה להביא להמרת דתו של קטין, נעשתה פניה לחברת האוטובוסים בדרישה לפעול בדחיפות להפסקת התופעה. חברת 'קווים' מיהרה אכן לפעול והנהג המשיחי נקרא לשימוע שבו הוזהר להפסיק להטיף לנוסעים, שאם לא כן הוא יפוטר.

למרות זאת, לפני כחודש החלו להצטבר תלונות חדשות של אזרחים שהיו על קו 460 ו-475 שעושים גם הם דרכם מלוד לתל-אביב ובחזרה, אם כי בדרך שונה, על נהג אוטובוס משיחי שאינו מפסיק להטיף לנוסעים. עם הגעת הסרטון בו הוא מטיף לנוסעים לYnet, נוכחו לדעת בחברת 'קווים' כי הנהג המשיחי האמור שב לסורו וחזר להכות בשנית.

בסרטון נראה הנהג מטיף לנוסעים תוך שהוא מסכן את חייהם בכך שהוא מסיט את עיניו שוב ושוב מהדרך, גם בשעה שהוא נכנס לצומת עמוסה או עושה סיבוב. בסרטון אחר שצולם על ידי נוסעה נוסף, נראה הנהג מטיף בארוכה על אמונתו המשיחית ויוצא חוצץ נגד היהדות ודת האסלאם, נשמעת אישה מבוגרת פונה אליו ואומרת "בבקשה תפסיק, אתה עושה כואב בראש", אבל הוא מצדו עונה "תשימי אוזניות" וממשיך להטיף.

שני הסרטונים האלו היו ככל הנראה "הקש ששבר את גב הגמל" שגרמו לחברת 'קווים' להבין את חומרת העניין ולהביא להפסקת עבודתו של הנהג לאחר שימוע נוסף שנערך לו בכפוף לדין.

יצוין שברשתות החברתיות, היללו חבריו לאמונה את מעשיו של הנהג, למרות שהיו כבני ערובה והיו חייבים לשמוע את השטויות שלו גם אם לא חפצו בכך, למרות שסיכן חייהם של הנוסעים, למרות שזלזל באמונות אחרות וברגשות הדתיות של הנוסעים, למרות שעבר על החוק בכך שהטיף לקטינים... 

הדפס