אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

חודש הגאווה התחיל והיהודים המשיחיים נכנסו לכוננות

היהודים המשיחיים דואגים ללכלך באופן קבוע על הרבנים החשוכים, אבל בכל שנה מחדש הם חושפים את הקיצוניות שלהם ויוצאים ומטרידים את "הקהילה הגאה" * קווים לדמותה של אובססיביות
צילום: Sharon McCutcheon
5/06/2020
ההודעה שהתפרסמה בקבוצות וואצאפ של המשיחיים (ללחוץ להגדלה)
ההודעה שהתפרסמה בקבוצות וואצאפ של המשיחיים (ללחוץ להגדלה)

 אבי מזרחי, דמות מוכרת ביהדות המשיחית, כיכב לאחרונה בסרטון המקדם את הערוץ הנוצרי, (שלוחה של God TV) בישראל, כאשר הוא מתאר את תל-אביב כעיר החטאים... סקס, סמים, אלכוהול, סחר בנשים...
מוזר לי איפה, לשמוע כמה שיהודים משיחיים יכולים לטעון שהם אוהבי ישראל כאשר הם אינם פוסקים ללכלך עליה ועל אזרחיה. האם תל-אביב הינה רק עיר של נרקומנים, אלכוהוליסטים, וצרכני זנות? האם זה כל מה שניתן להגיד על תל-אביב ותושביה?

בהמשך לאובססיביות הזו, בימים האחרונים, מה שמעסיק את אבי מזרחי, זו הקהילה הגאה. בימים הקרובים מרכז דוגית שבבעלותו ובהנהלתו, תערוך "שלושה ימי תפילה עבור האבודים בתל אביב". ונראה שהשיא יהיה כאשר יצעדו ברחובות תל אביב ויישאו תפילה לישוע אלוהם שההומואים והלסביות יקבלו אותו ללב ויתרפאו...

ידוע שהיחס של היהודים המשיחיים לקהילה הגאה, עוין ביותר. ההוכחה לכך, היא סירובם של אנשי המושב המשיחי יד השמונה, לארח חתונה לסבית באולם של המושב (לחצו כאן לכתבה המלאה), או סיפורו של נער הומו שנזרק מביתו על-ידי הוריו, ראשי הקהילה המשיחית לדוברי רוסית בעכו (לחצו כאן לקריאת הסיפור באתר איגי) ועוד...

יש אמנם התייחסויות שונות לנושא בקרב המשיחיים, אולם ברור שאם יחליטו המשיחיים לחבק את הקהילה ההומוסקסואלית יהיה זה חיבוק דב.. ישנם המאמינים כי הומוסקסואליות הינה חטא בלבד, היינו עניין של בחירה לא נכונה, בחירה רעה, וניתן פשוט להחליט ללכת בדרך הטובה ושלא להיות יותר הומוסקסואל או לסבית.

אחרים חושבים כי הנושא מורכב יותר, ובעזרת הדרכה נכונה יכול כל הומו לחזור למוטב. לשם כך ישנו אפילו ארגון משיחי בשם 'כיוון חדש' המתיימר להחזיר את הסוטים מן הדרך הטבעית למצב של סטרייט מאושר. מעניין איפה שהוגשה תלונה במשטרה לפני מספר שנים נגד אחד ממייסדי העמותה בגין מעשים מגונים בגברים... כנראה שהשיטה אינה פועלת!

גישה נוספת, יותר מיסטית, מטילה את האשמה בדיבוק שדים. אולם ניתן לגרשם על-ידי תפילות בשם ישוע האלוהים הכול-יכול. פעם זכיתי להיות נוכח לטכס גירוש שדים שכזה; עורכו אף הבטיח שהוא הצליח להוציא שדון מגוף ההומו וקרע אותו לגזרים (את השדון, לא את ההומו..) אני אישית, לא ראיתי כלום, ולמיטב ידיעתי אף אחד מהנוכחים לא ראה. מסתבר שלא שד ולא יער, ההומו נשאר כהווייתו ובפרוס הזמן הוא איבד רק את אמונתו.

ניתן לצפות בתחקיר האוסטרלי המעולה העוסק בסוגיית ההומוסקסואליות בקרב המשיחיים:

 מה שלא מתיר ספק הוא שהנושא מציק לכל המאמינים. קרה שהמטיף יעקב דמקני הגיע עם מבשרים משיחיים גויים מחו"ל למצעד הגאווה התל-אביבי, להציל את הנשמות החטאות עד שנתקעו במשיחית לסבית שהסכימה כי ישוע אוהב את כולם, ולא משנה מהי נטייתם המינית... משום מה, הסרטון הפריע יותר מדי למאמינים "הטהורים" והוא הורד מאתר האינטרנט שלו.
בסרטון הבא, נראה יעקב דמקני, בלבוש מגועל בדמוי דם, ומלווה מגויים משיחיים, מפגין במצעד הגאווה בתל אביב:

 לא ידוע כמה הצטרפו לאמונה לאחר הקרקס הזה...

מנו קלישר, ראש קהילת ירושלים-בית גאולה החנה את רכבו הגדול כשהוא מקושט בבאנרים עם פרסום אתר הבישור שלו בשולי גן העצמאות הירושלמי, בעת אירוע גאווה מרכזי. גם זאב פורת, הידוע כשקרן ונוכל גם אצל אחיו המשיחיים צולם במצעד הגאווה בתל-אביב במסע שכנוע מיסיונרי. למיטב ידיעתי, מרכז האגודה בתל-אביב והבית הפתוח בירושלים עדיים קיימים ועדיין לא הפכו לקהילות משיחיות...

 

פורת מטיף במצעד הגאווה

 מגזין הנוער המשיח 'משהו אחר' (שכבר אינו יוצא לאור והמו"ל שלו כבר אינו מזוהה עם המשיחיים) אף הקדיש גיליון שלם לנושא (חורף 2006, מס' 28). "הומוסקסואל יישפט על מעשיו המיניים כמו מי שגנב, נאף, שדד או רצח... הומוסקסואליות אינה רק חטא, היא מעשה חסר אנושיות שנוגד את הטבע... עליהם ללמוד להשתחרר מהנטיות ההרסניות הללו..." והפתרון הוא כמובן עזיבת החטא – כזה פשוט – וקבלת ישוע כמשיח ואלוהים.

במספר 49 של המגזין, בחורה משיחית פונה למערכת בשאלה: "ידידה בכיתה גילתה לי שהיא לסבית. איך אני אמורה להגיב?" תשובתה של יעלי קלישר מסתכמת בכך שמדובר במרידה, מתוך בחירה, עקב אירועים משפחתיים או חברתיים ולכן יש להטיף לישוע בצפייה שיחזרו בתשובה. "אם בכל זאת (...) אתם מוצאים את עצמכם נגררים אל תוך העולם הזה (ההומוסקסואלי), אתם חייבים לנתק כל קשר, ולא להמשיך להיפגש עמו (הערת הכותב: א. כנראה שגב' קלישר חושבת כי הומוסקסואליות הינה מחלה מדבקת. ב. היא אוסרת לדבר עם אנשי הקהילה גם לצורך בישור במידה והמטיף ירגיש משיכה).

בקיצור, לא צריך לצפות שהיהודים המשיחיים שיבואו לחבק את הקהילה הגאה שכן כל מטרת החיבוק היא כדי להטיף להם במטרה שיעזבו את דרכם ויקבלו את האמונה בישוע. שרק יחליטו להיות סטרייטים... פשוט כך וכך פשוט!

הדפס