אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

הסאגה הסתיימה: הקהילה האשדודית נסגרה על מנעול ובריח

המחזה הזה חזר שוב ושוב בשבועות האחרונים: משיחיים התכנסו בניגוד לחוק לביצוע טקס תיפלה נוצרי בניגוד להוראות החוק ותוך זלזול בבריאות הציבור * גורמים אנטי-מיסיונרים פנו למשטרה שוב ושוב בזמן אמת, אך זו כמעט ולא עשתה דבר * פעילות נמרצת של סגן ראש העיר יחיאל ויינגרטן הובילה לפשיטה על המקום בהשתתפות עשרות שוטרים * יום למחרת הפשיטה הודיע רועה הקהילה: אנו סוגרים עד להודעה חדשה
צילום: Kevin Caroll
1/05/2020

אחרי הדיווח המקומם מהשבוע שעבר על הקהילה המשחית הפועלת באזור התעשייה של אשדוד בניגוד להוראות משרד הבריאות, בה בשעה שאלפי בתי הכנסת, מסגדים וכנסיות בארץ סגרו את שעריהם, והמשטרה פעלה ביד קשה נגד מפרי ההנחיות, הצליח המאבק העיקש של גורמים אנטי-מיסיונרים שנמשך כחמשה שבועות, והקהילה נסגרה.

ראשיתו של הסיפור החלה כזכור מפניות שהגיעו למשטרת ישראל ועלה כי קהילת "בית הלל" באשדוד פועלת כרגיל. העבירה על החוק הייתה בשל ההתכנסות של יותר משני אנשים זרים יחד, וגם מאוחר יותר, כאשר הותר ל-19 אנשים להתאסף יחד לצורך תפילות, עברו המשיחיים על החוק כיוון שהם ערכו זאת במקום סגור ולא בשטח פתוח וכן בגלל שלא שמרו על מרחק של שני מטרים האחד מהשני.

אזרחים קראו למשטרה שוב ושוב, במשך שש פעמים שונות בהם התכנסו המשיחיים העבריינים והתריעו בזמן אמת על הפעילות האסורה אולם מלבד פעם אחת שבה הגיע שוטרים למתחם, המשיך המקום לפעול והמשטרה לא נקטה בפעולה נוספת.

משכך פנו אנשים שונים לסגן ראש העיר יחיאל ויינגרטן וביקשו ממנו כי יפעיל לחץ על הגורמים האחראיים, לבל יקבלו אנשי הקהילה יחס עודף ומעלים עין. התערבותו של ויינגרטן הועילה וביום חמישי, עת הגיעו העבריינים המשיחיים לאסיפה השבועית שלהם, פשטו עשרות שוטרים על המקום וגילו 15 איש שהתכנסו בו. המשטרה ביקשה מהנוכחים לפזר את ההתקהלות בו במקום והתרתה בהם וברועה הקהילה הבלתי אחראי כי אם ההתכנסות הזו תימשך שוב הם יקנסו בסכומים גבוהים. ואכן, למחרת הוציא רועה הקהילה, הפסטור (כך מוגדר בפרסומים שונים) ישראל פוצ'טר הודעה כי הקהילה תיסגר מכאן ואילך על מנעול ובריח עד להודעה חדשה.

הדפס