אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

משיחית לשעבר זכתה בתואר השפית של השנה

שיראל ברגר, בת הזוג החדשה של השחקנית אורנה בנאי, זכתה בסוף השבוע האחרון בפרס שפית השנה בטקס פרסי האוכל של מגזין TimeOut
עכשיו היא מספרת על הילדות המורכבת כבת ליהודים משיחיים
19/02/2020
צילום: StockSnap
צילום: StockSnap

שיראל ברגר נולדה בירושלים. הוריה עלו מארה"ב, הכירו והתחתנו בארץ. משפחתה חברים בקהילה של היהודים המשיחיים.

כיום שיראל הינה שפית פורצת דרך. היא השפית של מסעדת "אופא" שנפתחה השנה, בהשראת מסעדת "נומא" המצליחה בקופנהגן, שמגישה בישול גורמה טבעוני. זו המסעדה הראשונה שהיא מובילה, אחרי שלמדה בניו יורק ועבדה בשורת מטבחים נחשבים.

למרות שהמסעדה שברשותה טבעונית, יש לה גם הסתכלות משלה על טבעוניות והיא מתנגדת לאקטיביזם הטבעוני: "הקיצוניות, השפיטה, זה מזכיר לי מאוד את החברה היהודית משיחית שבא גדלתי. אם את לא א' ב' או ג' – את לא בסדר", היא אומרת.
עבורה, כמו שהאקטיביזם הטבעוני הפך לסוג של דת, עם עקרונות של עשה ואל תעשה, של דרישה להיכנס לתבנית מסוים כדי להיות שייך ומקוטלג כטבעוני, כך היהדות המשיחית שהיא דת לכל דבר. "ולא משנה איך תסובבי את זה, היא סוג של נצרות".

היהדות המשיחית היא כת נוצרית שמרנית שאינה מקבלת את מי שאינו מקבל את עקרונותיה. שיראל סיפרה כיצד בנושאים מסוימים, נוהגים היהודים המשיחים לשטוף את המוח, לגרום ייסורי מצפון למאמיניה וכיצד עולמם סדור עם תשובות מוכנות לכל דבר ועניין. והיא מוסיפה: "זה נחקק לך במוח וזה לאו דווקא בריא. לפעמים זה לא מתאים לך, ואז נוצר הפער בין מה שאתה מרגיש באמת למה שכולם אומרים לך. זה מקיף אותך. כנערה, מעגל החברים שלך הוא ילדי הקהילה, שגם שומעים את אותם משפטים. בגיל מבוגר אתה מבין שיש כאן משהו הזוי".

"אני חושבת שהדבר הכי גרוע לעשות לילד זה לספק תשובות לכל דבר. כשאתה גדל אתה מבין שבמקום לחקור את עצמך בגיל צעיר, חקרת משהו אחר. לא חווית את החיים... אתה פתאום מבין שמה שלימדו אותך לא נכון".

שיראל סיפרה כיצד ביהדות המשיחית מייצרים לך אורח חיים שמקיף אותך, כך שהחברים של ההורים, הם חברי הילדות שלך. אכן, הברית החדשה אינה מעודדת חברות עם לא משיחיים. באגרת השנייה אל הקורינתים 6,14-15 מובא: אַל־תִּהְיוּ משְׁכִים בְּעֹל עִם־חַסְרֵי אֱמוּנָה כִּי אֵי־זֹה חֶבְרָה לַצְּדָקָה עִם־הָעַוְלָה וּמַה־לָּאוֹר אֶת־הַחשֶׁךְ׃ אֵי־זֹה הַסְכָּמָה לַמָּשִׁיחַ עִם־בְּלִיַּעַל אוֹ מֶה חֵלֶק הַמַּאֲמִין עִם־שֶׁאֵינֶנּוּ מַאֲמִין׃".

המסר ברור...
גם איתן בר, המסבירן של היהדות המשיחית ברשת, הסביר את זה בצורה פשוטה, חדה וחלקה בעמוד הפייסבוק שלו: "...מבחינת ישוע, העולם מתחלק לשניים – 'מי שאיננו איתי נגדי הוא'. או שאתה מצד של ישוע (מקבל אותו), או שאתה בצד של השטן (לא מקבל אותו). אין בין לבין. אין באמצע". (לחצו כאן לראות צילום של הפוסט המקורי)

שיראל גם סיפרה כיצד בבית הספר הסתכלו עליה כשונה ומוזרה, וכי אף היו בזה אלמנטים מביכים. התוצאה מכל זה, אומרת שיראל: "אתה יוצא עם מלא שריטות... כנערה הלכתי לאיבוד". יש גם חיים לאחר הכת, והיא הוכיחה את זה!

הדפס