אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

הבשורה על פי דן - פילוג נוסף ביהדות המשיחית

ארגון משיחי שואף להשתלט על היהדות המשיחית בישראל ולהנהיג אותה על מנת להגשים את שיבתו של ישוע * על פי דבריו של דן ג'וסטר המכונה "שליח בכיר", אלוהים בכבודו ובעצמו התגלה אליו ונתן לו תובנות חדשות שלא נתגלו לפני כן * קהילות וארגונים רבים כבר נכנעו לסמכותו * הכירו את תורתו של האיש המבקש לעשות סדר ו"לשים סוף לתופעה שבה אנשים חושבים שיש להם זכות להקים צריף ולקרוא לעצמם רועה או רב בלי הכרה רצינית מסמכות מוכרת".
21/05/2019
אשר השליח - אינטרטר, נציג תיקון בישראל
אשר השליח - אינטרטר, נציג תיקון בישראל

מהי יהדות משיחית ומהם עיקרי אמונתה?
לשאלה זו מגוון תשובות. תלוי את מי שואלים. עובדה היא כי אין תיאולוגיה משיחית. יש תיאולוגיה נוצרית. רועי הקהילות, לרוב, קיבלו הכשרה במוסדות נוצריים והלימוד שקיבלו שם בא לידי ביטוי יום יום בקהילותיהם.
לעיתים רבות אותם מנהיגים "משיחים" הינם שליחי מיסיון של כנסיות זרות. אבל אל דאגה, גם אלו שלא הוכשרו במוסדות נוצריים דורשים לפי הבנתם את "כתבי הקודש" והתוצאות יכולות להיות מפתיעות...

מי שיבקש לפתח תיאולוגיה משיחית עצמאית, שלא תהיה תלויה בדוקטרינות נוצריות נדחה ומוחרם – כפי שפרסמנו בעבר על ראש קהילת "רועה ישראל" הדוחה את אלוהותו של ישוע, (כיום הולכים בעקבותיו גם אנשי קהילת "מים זורמים" החיפאית או חברי הקהילה במעלה אדומים), ועל אנשי יד השמונה הדוחים את אנושיותו של ישוע. (ראה: יהודים משיחים רודפים משיחים אחרים).

מעבר למחלוקות תיאולוגיות, פרסמנו בעבר גם את האזהרה של הרועה נועם הנדרן נגד ארגון "יהודים למען ישוע", שלטענתו, כמו גם לטענת משיחים רבים מתנהל כמו כת (ראה: מבט משיחי על הסכנות שיש בארגון יהודים למען ישוע).

עכשיו אנחנו שמחים להגיש לפניכם חומר שנשלח בסודיות רק לחלק מראשי הקהילות: תחקיר יסודי על התורה של 'תיקון' - ראו לקמן בקובץ pdf המצורף, הרחבה על 'תיקון' שחובר על ידי משיחי ירושלמי בשם שמעון עמית.

'תיקון' וזרועו הישראלית "רביבי ישראל" מאגדים כמה קהילות וארגונים שונים פרוסים ברחבי הארץ כמו אוהלי רחמים בקרית ים, נצר הגליל בנצרת עילית, קציר אשר בעכו, קהילת פוריה, שבי ציון בחיפה, תפארת ישוע בתל-אביב, אהבת ישוע ובית הישוע בירושלים, ישועת עמי באשדוד ועוד...

המסמך מעניין. הוא מדגיש סוגיות תיאולוגיות שנויות במחלוקת המפלגות את הקהילות ושוב מוכיח את הקשר התיאולוגי ההדוק והעמוק שיש בין המשיחיות לדוקטרינות נוצריות. בעתיד הקרוב נציג בפניכם גם הוכחות לכך שמעבר לשאיפותיו של 'תיקון' לאחד את "גוף המשיח" תוך השתלטות רעיונית ומנהיגותית, יש לו כוונות לחדור למערכות המדינה ואולי אף יותר...  

התורה של תיקון, סקירה ביקורתית  התורה של תיקון, סקירה ביקורתית
הדפס