אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

משיחיים מציעים לרפא הומואים דרך אפליקציה

26/12/2018

 אפל הסירה השבוע מ-App Store אפליקציה שמקדמת טיפולי "המרה" להומואים וללסביות ומתארת את הנטייה המינית שלהם כ-"התמכרות", "מחלה", ו-"חטא". האפליקציה הוסרה בעקבות עצומה שדרשה ממנה לעשות כן. עם זאת, היא עדיין זמינה ב-Google Play ובחנות של אמזון.

העצומה הועלתה בשבוע שעבר לאתר Change על ידי עמותה בשם Truth wins out הפועלת להפסקת דעות קדומות נגד להט"בים, ואפל, שהמנכ"ל שלה, טים קוק, הוא הומו גלוי, נענתה לקריאה והסירה את היישום. בעבר, הצליחה העמותה להסיר אפליקציה דומה שהייתה מבטיחה לרפא הומוסקסואליאת דרך הכוח של ישוע.

האפליקציה, שנוצרה על ידי גוף משיחי תוארה על ידי מפרסמיה ככזו שמיועדת לצעירים המבקשים תמיכה רוחנית משיחית באופן פעיל בכדי לעצב את המיניות שלהם.

בעצומה נכתב כי "חנות אפל מציעה כעת אפליקציה פוגעת ושערורייתית, שמטרתה לגרום לבני נוער וצעירים להשתנות מהומואים לסטרייטים באמצעות תפילה וטיפול". עוד נכתב בה כי "האגודה הפסיכיאטרית האמריקנית מזהירה שניסיונות לשנות את הנטייה המינית של האדם יכולים להוביל לחרדה, דיכאון והתנהגות של הרס עצמי, כולל התאבדות". יצוין כי כל אגודות הפסיכיאטרים והפסיכולוגים המרכזיות, כולל בישראל, יצאו נגד טיפולי המרה.

עד להסרתה, הורדה האפליקציה מחנות אפל על ידי כ-350 משיחיים צעירים הסובלים לכאורה מהיותם הומואים. בעקבות ההיענות של אפל, פנו יוזמי העצומה גם לגוגל ולאמזון. לא ברור אם הסיבה לכך שהאפליקציה ההומופובית עדיין נמצאת בחנויות שלהם רק משום שהעצומה לא הופנתה ישירות אליהם, או מאחר שהנושא לא נראה להן מספיק חשוב כדי להיאבק בו. על כל פנים, אם בסופו של דבר הן תבחרנה להשאיר את האפליקציה, מדובר במהלך מעט תמוה, בהתחשב בעובדה ששתי החברות, ובמיוחד גוגל, הן תומכות מוצהרות בזכויות להט"ביים ומבצעות מהלכים שונים למענם.

יצוין שגם בישראל ישנה עמותה רשומה של יהודים משיחיים בשם "כיוון חדש" המציע טיפולי המרה.

פרסום עמותת "כיוון חדש" לצורך גיוס תרומות

הדפס