אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

מתים על המשיח, מתים מטמטום

זלזול באמונת האחר, אי-אכפתיות מהתוצאות החברתיות, אי-ציות לחוק – כל אלה מהווים מתכון מנצח למיסיונר טיפוסי.
מיסיונר משיחי עבר על החוק, עבר על כללי המוסר והאתיקה למען הבשורה ושילם בחייו.
סופו של מי שרצה לכבוש את "מעוז השטן האחרון".
28/11/2018

משיחיים אינם מכבדים את אמונותיהם של אנשים אחרים ואף בזים להם בחריפות. כך ראינו פעם אחרי פעם אצל שני כוכבי 'יוטיוב', המומרים הידועים המזלזלים בכל דבר שאינו שייך לאמונתם הנוצרית פרוטסטנטית, עד כדי כך שאחד מהם אף קרא כזכור לכלב שלו בשמו של האפיפיור הקתולי (ראה: אנטי-יהדות או אנטישמיות, איפה הגבול?).

כך בימים האחרונים, אחוז בלהט משיחי, החליט ג'ון צ'או בן ה-26 שהוא צריך להביא את הבשורה של משיחו ואלוהו ישוע לשבט הג'ארוואה, אחד השבטים המבודדים האחרונים בעולם השוכן באי סנטינל שבהודו – אולי "מעוז השטן האחרון" תהה ביומנו האישי.

האי הקטנטן סנטינל הוא חלק מקבוצת איי אנדמן מזרחית להודו. לפי ההערכות בני שבט הג'ארוואה שגרים באי מונים כ-150 איש והם מסרבים מבחירה לעבור כל תהליך של התקרבות אל המערב. האזור מוגן בחוק והשלטונות בהודו אוסרים להגיע למרחק של פחות מחמישה קילומטרים מן האי, אפילו לא לכוחות חיל הים ההודי ששטים באיזור. בידודו של האי נגרם בין היתר מרצון לשמור על תושביו שאינם מחוסנים ממחלות מערביות כמו שפעת וחצבת, וברור כי מגע עם זרים יכול להיות קטלני עבורם.

למרות הסכנות, ביום שבת האחרון, בניגוד לדעתם של האנתרופולוגים, ובניגוד לחוק, מצא לנכון ג'ון צ'או ליצור קשר עם בני השבט על מנת להושיע אותם ולהפוך אותם מאנימיסטים לנוצרים. בני השבט ירו בו מטח חיצים והרגו אותו.

התברר כי ג'ון צ'או, הכין את מסעו לאי ולשבט במשך שנים רבות, ואף קיבל הכשרה מיסיונרית על-ידי ארגון אמריקאי בשם "All Nations". מרי הו, מנהיגת הקבוצה המיסיונרית אף אמרה כי "הוא היה מוכן היטב מבחינה רגשית, תרבותית, פיזית ואינטלקטואלית למסע הזה", אך הקבוצה מסרבת לקחת אחריות על מה שקרה. עבורם, כמו עבור משיחיים רבים, הפך צ'או לקדוש מעונה, שמת בהפצת הבשורה של ישוע.

ב-2015 אף שהה צ'או בישראל עם הארגון המשיחי "Covenant Journey", המעודד "אינטראקציה עם ישראלים". למרות שביטוי זה יכול להתפרש בכמה דרכים, קריאה שטחית בעדויות של צעירים שעשו את המסע לישראל מספיקה כדי להבין כי החבר'ה מנצלים את זמנם הפנוי כדי להטיף לישראלים – ואכן כולנו כבר מכירים מהי אינטראקציה עם ארגונים משיחיים...

צ'או עם חייל ישראלי במסע הטפה בעת טיול מאורגן ע"י ארגון Covenant Journey

מיסיונרים משיחיים קיצונים המבקשים לאתגר את אמונתם על מנת להוכיח כי ישוע מגן עליהם, קיימים גם בישראל. כותב שורות אלה אף חולץ בעבר על ידי משטרת ישראל משכונה במזרח ירושלים כששוכנע על ידי רועה מקהילתו כי צריך לצאת לפעולות מיסיונריות בכל חור במדינת ישראל, אף בשכונות ערביות וחרדיות קיצוניות. לאחר טיפול רפואי, נחקרתי עם חבריי על הפרת הסדר הציבורי.

ד"ר מארק פלוטקין, מייסד ונשיא "הקבוצה לשמירת האמזונס" העובד עם שלטונות קולומביה להגן על שבטים מבודדים, דיבר בחריפות נגן מיסיונרים שכל מזימתם "להושיע את נשמתם" של בני השבטים והסביר לרשת הטלוויזיה BBC על הנזקים שהם מחוללים. הוא הביא כדוגמא את שבט האקוריו מסורינאם שכ-50% מבניהם מתו ממחלות לאחר שמיסיונרים חדרו למחוזם.

מדהוסרי מוקרג'י, עורכת בכירה ב"Scientific American" ומחברת ספר אודות שבטי איי אנדמן, טוענת כי צ'או רצה להפוך לקדוש מעונה וכי הוא ידע היטב מהן הסכנות האורבות לו. ביומנו האישי הוא אף כתב בצורה ברורה כי ייתכן והוא יהרג.

מעשה טיפשי, פלילי, וחסר אחריות של צ'או והמעודדים אותו הביאו למותו. הוא לא קדוש מעונה אלא פנאט שהעמיד בסכנה קיומית קהילה בסכנת הכחדה ממשית של 150 בני אדם.

הדפס