אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

ארה"ב כתמונת ראי: הקונצנזוס היהודי הנרחב נגד המיסיון המשיחי

זעם בארה"ב על סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, שהביא "רב" משיחי לעצרת תפילה למען הרוגי פיטסבורג.
"הרב" המשיחי לורן ג 'ייקובס הזכיר את "ישוע המשיח" בתפילתו.
פנס טוען להגנתו שהוא לא הכיר את איש הדת שהוזמן לאירוע על ידי פוליטיקאית יהודייה.
30/10/2018
הרב המזויף
הרב המזויף

 סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, עורר זעם ביום שני, כאשר "הרב" שהוא הזמין על הבמה לשאת תפילה לעילוי נשמתם של קורבנות הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג, התברר כמשתייך לזרם ה"משיחי" - תת זרם נוצרי אוונגליסטי.

עם זאת, בעקבות הזעם שנוצר – גם בקרב יהודים רפורמים וקונסרבטיביים - אמר דוברו של פנס שסגן הנשיא לא מכיר את "הרב" לורן ג'ייקובס מהקהילה המשיחית "שמע ישראל".

"אלוהי אברהם, אלוהי יצחק, אלוהי יעקב, אלוהים ואבא של האדון ישוע המושיע, ישוע המשיח, וגם אלוהים ואבא שלי", החל לפזם ג 'ייקובס, לתדהמת הציבור כולו, כל זאת יומיים בלבד לאחר שחמוש טבח בבית כנסת בפיטסבורג, ורצח 11 יהודים. זו ההתקפה האנטישמית הקשה ביותר בהיסטוריה של ארה"ב.

הופעתו של ג'ייקובס כשהוא לבוש בטלית, עוררה זעם כבד בקהילה היהודית בארה"ב לכל זרמיה, ורבבות הביעו את כעסם ברשתות החברתיות. כיצד יתכן שאדם המשתייך לקבוצה מיסיונרית – כלומר, כזו הגורמת להרג רוחני של יהודים – יכול לדבר על הרג פיזי של יהודים אחרים? מנהגים יהודים, אנשי רוח ותקשורת, וסתם יהודים פשוטים, כולם ראו במעשה זה, מעשה הפוגע עמוק מאוד ברגשי הציבור היהודי.

"גדול המחטיאו יותר מן ההורגו" טענו כמה גולשים ברשתות החברתיות, ואחרים אמרו "איך יכול להיות שמטיף מיסיונרי-נוצרי יטיף בטקס אזכרה ליהודים שמתו רק בגלל יהדותם?".

הרב הקונסרבטיבי, ג'ייסון מילר המשמש בעיר דטרויט, תהה בעמוד הפייסבוק שלו כיצד יתכן שבאזור שבו ניתן למצוא כ-60 רבנים מכל הזרמים מצאו רק נציג נוצרי, "הדבר פשוט פתטי!", הוא כתב.

הרבה הרפורמית, מרלה הורנשטן אמרה כי "רק להציג אותו כרב הוא כבר מעשה פוגע" – שהרי הוא לעולם לא הוסמך לרבנות באף זרם יהודי מוכר, אלא קיבל הכשרה של כומר במוסד נוצרי אוונגלי!

גם הסופרת טליה ב. לוין, כתבה דברים חריפים בחשבון הטוויטר שלה: "הצורה הזו המשונה, המנואצת של היהדות, החיקוי המשעשע הזה, מעליב את אלו שנרצחו בשל אמונתם".

ג'ורדן אקר, עורך דין יהודי שפועל מטעם חבר הנאמנים של אוניברסיטת מישיגן, מתח ביקורת בטוויטר על לנה אפשטיין שהזמינה את המומר. הוא אמר כי היא צריכה להיות "חסרת רגישות עמוקה כדי להביא דובר השייך לקבוצה שכל משימתה היא להמיר יהודים על דתם", ימים ספורים לאחר המקרה הגרוע ביותר של אלימות אנטישמית בהיסטוריה האמריקאית.

ג'ייקובס סירב להגיב לכלי התקשורת.

כשרואים את סרטוני התעמולה המשיחיים, שומעים גם דברי שטנה חריפים נגד החרדים. טענתם כאילו שרק הרבנים נגדם, אבל מתברר שהקונצנזוס רחב ביותר... גם הקונסרבטיבים נגדם, גם הרפורמים נגדם, וגם אנשי רוח ותקשורת. כולם מסכימים שהמשיחיים מהווים זרם נוצרי מיסיונרי ובקהל ישראל לא יבואו.

הדפס