אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

סוף לפעילות מיסיונרית בלתי חוקית ביוטיוב!

לפני כשנה, דיווחנו על תביעה משפטית המתנהלת נגד חברת גוגל עקב פרסומות הקוראות להמרת דת המופיעות בסמוך לתכנים המיועדים לילדים ביוטיוב (שהינה חברת בת של גוגל) * השבוע הפרשה הגיעה לסיומה כאשר התובע, עו"ד גיא אופיר הגיע להסכם פשרה עם החברה * פרסומות בעלות אופי מיסיונרי לא ישודרו לגולשים מתחת לגיל 18
15/04/2018

 לאחר שבנותיו הצעירות (בנות 3 ו-5) של עו"ד גיא אופיר – מומחה לתביעות אינטרנטיות נחשפו לפרסום של כת היהודים המשיחיים, בתוכן המותאם לילדים ביוטיוב, הוא זעם וחיפש כיצד לעצור את המהלך הפוגעני הזה, שמלבד כיעורו הוא גם נוגד את החוק.
בהסכם פשרה בין החברה לעו"ד הסכימה גוגל להגביל את החשיפה לפרסומות במוצריה לפי גיל. פרסומות המיועדות לשידול והמרת דת יוגבלו בגוגל למי שגילו 18 ומעלה - כך עולה מסיכום של החברה עם עו"ד גיא אופיר. הסיכום בין הצדדים הוא פשרה בהליך משפטי שניהל עו"ד אופיר נגד גוגל, אותה ייצגה עו"ד רות לובן ממשרד יגאל ארנון ושות'.

בתביעה שהגיש אופיר, נטען כי הוא גילה לתדהמתו כי גוגל מטמיעה בדפי הצפייה המיועדים לילדים סרטונים הקוראים להמרת דת. "כך למשל בין סרטון 'שעון בן חייל' לבין סרטון 'מי שטוב לו ושמח' בנותיי הרכות, וילדים נוספים נחשפים לפרסומות מיסיונריות של דת הנצרות - והכול בעבור בצע-כסף", נכתב בכתב התביעה.

לפי התביעה, ייעודה הוא "להגן על בנותיו של המבקש אך במישור העקרוני אף להגן על מיליוני ילדים בישראל אשר צופים במערכת בתכנים המיועדים לילדים ונחשפים לפרסומות דתיות בניגוד לתפישת החינוך שמנחילים להם הוריהם שלא כדין ושלא בהסכמת אפוטרופוסים".

התכנים אליהם נחשפו בנותיו של עו"ד אופיר הם של ארגון מיסיונרי ידוע המשקיע כספים רבים לפרסום ברשת וששם לעצמו מטרה להפיץ את תורת הנצרות האוונגלית, דרך אחד מענפיה –היהדות המשיחית. בתביעה נטען כי הפרסומות כוללות איורים גרפיים בולטים, מה שמפתה מאוד ילדים שאינם יודעים לקרוא להקליק על הפרסומות.

במדינת ישראל, שהיא מדינת חוק, קיים חוק האוסר פעילות מיסיונרית בקרב קטינים (סעיף 368 לחוק העונשין), אולם משיחיים רבים בזים לחוק זה ועושים ככל העולה על רוחם על מנת להגדיל את מספרם ואת כוחם. טחנות הצדק טוחנות לאט, אבל בסוף הצדק נעשה גם בעניין הזה.

הדפס