אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

יחסי ציבור של המשיחיים דורסים את האמת

בהמשך לדיווח על ניסיונותיהם של המשיחיים לשנות את תדמיתם בציבור הישראלי על-ידי שימוש בשירותיו של משרד יחסי ציבור, כתב רשת ב' גיא מולדובסקי הגיש כתבה בתכנית "הבוקר הזה" של רשת ב' (תאגיד השידור הציבורי 'כאן'), בה מתלוננים המשיחיים על יחס לא הוגן על ידי פקידי משרד הפנים.
6/02/2018

 כתבתו של גיא מולדבסקי בתכנית "הבוקר הזה" של רשת ב' בתאגיד הציבור הציבורי 'כאן' הייתה מלאה בשקרים, והיה נשמע כאילו היא נקראת מדף מסרים. עיקרה של הכתבה: תלונות על התנכלויות של משרד הפנים ל"יהודים המשיחיים" השואפים לעלות ארצה.

גם משיחי מוכר שהתראיין לכתבה, ניסה להכפיש את משרד הפנים - תוך שהוא מתעלם מהנוסח של 'חוק השבות' - וסיפר למאזינים על עוולות שנעשות כביכול במשרד הפנים בניגוד לחוק. אבל הצצה ל'חוק השבות' שמהווה חוק יסוד במדינת ישראל מראה כי כל יהודי זכאי לעלות לארץ, וזאת בתנאי שהוא נולד לאם יהודייה או שנתגייר, ואינו בן דת אחרת. כלומר שמי שמשתייך לקבוצה נוצרית פרוטסטנטית, למשל, אינו זכאי להעלות ארצה.

אין ספור פעמים, נדרש בעבר בית המשפט הגבוה לצדק לסוגיית "היהודים המשיחיים", והוא קבע בצורה ברורה ביותר, בכל הפעמים ובכל ההרכבים: "היהדות המשיחית" מהווה זרם בדת הנוצרית, ולא רק מבחינה משפטית, אלא גם מנקודת מבט היסטורית, חברתית ותיאולוגית.

כל הזרמים ביהדות (אורתודוקסים, קונסרבטיבים, רפורמים, שומרונים, קראים וכו') דוחים על הסף את ניסיון "היהדות המשיחית" להצטייר כקבוצה ביהדות, ובו בזמן פלגים רבים מן הנצרות מקבלים אותם כאחיהם לאמונה.

ולא, הצרות של "היהודים המשיחיים" לא החלו כאשר שר ממפלגת ש"ס הגיע למשרד הנכבד. זו הייתה דווקא אישה חילונית, בתיה כרמון שמה, פקידה בכירה במשרד הפנים, שטענה כי יהודי המצטרף לאחד מענפיה של הנצרות, פועל נגד קיומו של העם היהודי. זאת בהתאם לנוסח החוק: "אשרת עולה תינתן לכל יהודי שהביע את רצונו להשתקע בישראל, חוץ אם נוכח שר הפנים שהמבקש (בין היתר) פועל נגד העם היהודי, וכו'".

הדברים אמורים ביתר שאת כאשר מדובר בחבר בכת מיסיונרית אשר פועל באופן אקטיבי להמרת דתם של יהודים. וכפי שנקבע גם בבית המשפט השלום על-ידי השופט עידו רוזין: "היהדות המשיחית היא זרם דתי המבוסס על מרכיבים נוצריים (...) הזרם אינו מוכר כפלג בתוך היהדות... אחד מעיקרי האמונה המשיחית הוא 'בישור', כלומר הפצת בשורת האמונה באמצעות פעילות מיסיונרית..." (ת"א 1652-07).

גם כאן נתפסו המיסיונרים כשהם זורים חול בעיני הציבור. לא מובן מה רצה להביע אותו דובר משיחי כשאמר ש"יהודים משיחיים" מוגדרים כמיסיונרים "שלא בצדק"? הרי ל"יהדות המשיחית" יש ארגוני בישור כמו 'יהודים למען ישוע', שבאתר האינטרנט הרשמי שלו מגדיר את עובדיו כ"מיסיונרים" (MISSIONARY), וידוע כי רבים מן המנהיגים המשיחיים המועסקים על ידי כנסיות זרות בתפקיד זה.

אולם, יתכן והדובר נכשל בהסברה מפאת החינוך שקיבל בביתו, שם לא הקפידו על רמת הדיוק. עובדה: אמו של אותו דובר, המפעילה ארגון משיחי נגד הפלות, העיזה אף להגדיר את ארגונה כארגון חילוני. (ראה בהרחבה את הכתבה "בעדינות ובשם החילוניות").

בתורה כתוב: מדבר שקר תרחק? אז כתוב.
לפי התנהגות המשיחיים, הם לא אמורים להאמין בזה.

הדפס