אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

נפתחה קהילה משיחית גיי פרנדלי

'הילסונג' הינה מגה-כנסייה שמקורה באוסטרליה והנמצאת ב-6 יבשות.
לפני כחודש הבטיחו ראשיה לפתוח "קהילה משיחית" בתל-אביב, בירה של הקהילה הלהט"בית במזח התיכון.
גישתה של הילסונג כלפי הקהילה הלהט"בית שונה בתכלית ממה שהכרנו עד עכשיו.
27/04/2017
המטיף ג'ופריי גרידר בפוסט דרמטי על זוג חד-מיני בהילסונג
המטיף ג'ופריי גרידר בפוסט דרמטי על זוג חד-מיני בהילסונג

'הילסונג' הינה מגה-כנסייה שמקורה באוסטרליה והנמצאת ב-6 יבשות.
מייסדה, פרנק יוסטון שהתוודה על היותו פדופיל מת ב-2004. בנו, בריאן, וכלתו, בובי, ממשיכים את עבודתו ולאחרונה הם החליטו לפתוח סניף בתל-אביב והבטיחו שאם תהיה לו הצלחה, הם יפתחו גם בירושלים.

לפני שבוע, הם ערכו ערב היכרות במלון קרלטון בתל-אביב.
בין היתר נוכחו באירוע ראש קהילת 'מלך המלכים', וויין הלסדן, שבתפקידו הרשמי הוא מיסיונר של הכנסייה הפנטקוסטלית של קנדה, וראש קהילת 'אדוני רועי' אבי מזרחי.

בריאן שכנראה לא בדיוק מסתדר עם גיאוגרפיה, פתח את סניף הכנסייה התל-אביבית ב...חולון. בכנס גם התברר שיש לו קושי לבטא שמות של ערים כמו טבריה (באנגלית) למרות שהם מופיעים בברית החדשה.

במהלך הערב גם נחשף שהיוסטונים לא חיכו להצלחת הסניף התל-אביבי בחולון, וכבר פתחו סניף נוסף בירושלים. הישראלים שנכחו בערב ההיכרות היו מלהבי התלהבות על מה שהם כינו "הקהילות המשיחיות" החדשות...

אולם, מה שחדש באמת בהילסונג, הוא, שבניגוד לקהילות המשיחיות המוכרות כיום בישראל, הכנסייה הואשמה על ידי מטיפים משיחיים למיניהם בלהיות "גיי פרנדלי", כלומר שהיא פתוחה ומקבלת הומוסקסואלים, ולא רק כחברים בכנסייה אלא גם בהנהגתה. קחו למשל את המקרה של ג'וש קנפילד, מתאם ההלל של הכנסייה בניו יורק שהתאהב בריד קלי, חבר בלהקת הכנסייה, וכיום השניים חיים ביחד ובגלוי.

לאחר החשיפה התקשורתית של המקרה וההתקפות המילוליות הקשות של מנהיגים משיחיים שונים, הבהיר יוסטון כי כנסייתו מתייחסת להומוסקסואליות בהתאם לכתובים וכי לא יאפשרו להומואים להיות בעלי תפקידים בכנסייה. אולם בפועל העובדות הוכיחו כי אנשי הקהילה הלהט"בית המשיכו להיות בעלי תפקידים בקהילה של הילסונג. (כנסו לקישור לפרטים בשפה האנגלית).

בריאן יוסטון עצמו כתב במאמר הנושא את הכותרת: "האם אני אוהב אנשים גאים?": "אכפת לי מאנשים, וכן, יש לי חברים הומואים. לישוע היו הרבה חברים שהכעיסו את הדתיים ורבים אחרים גינו אותו בשל כך. הוא תמך בחוטא צנוע ודן לכף חובה פרושי צדקני. מול האתגרים הסוציאליים שאנחנו נאלצים להתמודד איתם כיום, הוא היה מתנהג באותה הדרך, אם הוא היה בשליחותו כאדם בעולמנו, חי בדורנו".

הדפס