אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

העירייה, הכנסייה והדו"ח הסודי

"עיריית אשדוד הדיחה בחשאי את יו"ר ועדת הערר לענייני ארנונה, עו"ד מיכאל ברקוביץ', בטענה לניגוד עניינים כשדן בעמותה שמפעילה כנסייה אוונגליסטית בעיר, שבה הוא חבר" – 'כאן דרום' (אשדוד).
הכותרת וכותרת המשנה מדברות על קהילה משיחית אשדודית שמבקשת פטור מארנונה ולצורך כך מגדירה עצמה ככנסייה.
8/01/2017
כתבה ב'כאן דרום'
כתבה ב'כאן דרום'

המשיחיים מספרים לנו שזו לא כנסייה אלא קהילה, אומרים לנו שזו יהדות משיחית וחלילה לא נצרות... לפעמים גם טוענים כי זו אמונה ולא דת, אבל כשרוצים לקבל פטור מארנונה, זו כן כנסייה אוונגליסטית, ואז כבר עולים שלב ומנסים לבכות על הפליית מיעוט נוצרי ועל רדיפה על רקע דתי...

בכתבה שפורסמה במקומון "כאן דרום" מצוין כי עו"ד מיכאל ברקוביץ' משמש יועץ משפטי של עמותת "דרך ואמת", וחבר בהנהלתה. שם הוא צוטט כאומר ש"הכנסייה נמנית על הזרם הפרוטסטנטי-אווגליסטי".

קהילת "דרך ואמת" באשדוד מנוהלת על ידי אולג חזין ואשתו, אולגה שהיו חברים בכנסייה בפטיסטית בעודם ברוסיה. בתאריך 25.1.99, בראיון שנתנו לבודיל סקיוט ולקאי קאה הנסן הקשורים למיסיון הדני, הם הגדירו את הקהילה שלהם כפנטקוסטלית וכריזמטית, שני מונחים המתארים זרם נוצרי, ואף ציינו כבקהילתם חוגגים את חג המולד הלא מקראי.

ברוך מעוז ששימש בעבר כראש קהילת "חסד ואמת" בראשון לציון, כתב כי "אחד ההיבטים בשאיפת הכנסיות הישראליות להתקבל בחברה הינו הרתיעה להגדיר עצמן בגלוי כנוצריות. מהסיבה הזו, הן מעדיפות להזדהות כקהילות 'משיחיות'."

גם בקהילת ירושלים-בית גאולה כשהוציאו חוברת המיועדת לגיוס כספים אצל האחים הנוצרים מחו"ל, ראש הקהילה היהודי משיחי הפך לפסטור של כנסייה מקומית ושם אף מוסבר כי נוהגים לחלק ספרות נוצרית לכל דורש.

הפסיקו לשקר!

 

הדפס