אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

מצית המסגד בפלורידה: יהודי משיחי

ביום חג הקרבן האחרון, החליט ג'וסף מייקל שרייבר (32) להצית את המסגד בו נהג להתפלל עומר מטין, שרצח 49 בני אדם במועדון הקהילה ההומו-לסבית בפלורידה (ארה"ב).
לאחר שהוצג כיהודי, מתברר כי הוא בכלל חבר ב"יהודים המשיחיים".
19/09/2016
מן העיתונות בארה"ב
מן העיתונות בארה"ב

השנה, חל החג המוסלמי עיד-אל-אדחה (חג הקרבן) ביום בו מלאו 15 שנה לאסון התאומים, בו נרצחו כ-3000 בני אדם, שהפך לסמל כאירוע הטרור הרצחני ביותר. ביום זה, טרם החלו החגיגות המוסלמיות, הצית ג'וסף מייקל שרייבר מסגד בפלורידה, ארה"ב.

המסגד שהוצת הוא המרכז האסלמי של העיר פורט פירס, בו נהג להתפלל עומר מטין, שרצח 49 בני אדם במועדון ההומו-לסבי "פאלס" (The Pulse) באורלנדו, ב-12 ביוני. שרייבר נעצר ביום רביעי, יומיים אחרי הדליקה בפורט פירס.

הדליקה פרצה בשעה שבה לא היה איש במסגד, ובעקבותיה נאלצו המתפללים לקיים את תפילות החג במקום אחר. מצלמות האבטחה תיעדו אדם שמגיע אל הבניין רכוב על אופנוע, וניגש למסגד כשהוא מחזיק בקבוק מלא בנוזל וניירות, בסמיכות לפריצת הדליקה.

קצין במשרד השריף המקומי מסר לכתבים כי לשרייבר אופנוע זהה לזה שנראה בווידיאו. בנוסף, עמוד הפייסבוק של שרייבר מכיל "פוסטים והערות אנטי-איסלאמיים רבים". שרייבר ישב בעבר בכלא בגין שוד מזויין. המניע והקשר הפוטנציאלי של שרייבר לקהילה הגאה מצויים בבדיקה.

שרייבר שהודה במיוחס לו, הוצג בתקשורת האמריקאית כיהודי, אולם כעת מתבררים פרטים חדשים לגבי זהותו הלאומית-דתית. סוכנות הידיעות JTA דיווחה כי מצילומים המופיעים בעמוד הפייסבוק של שרייבר, עולה כי הוא חבר בכת המיסיונרית של היהודים המשיחיים. באחד הצילומים מופיעים מגן דוד וצורת מנורה מעל צורת דג, שהוא אחד מסמלי הכת.

עוד בעמוד הפייסבוק של שרייבר, לצד פרסומים התומכים במדינת ישראל ובמועמד לנשיאות ארה"ב מטעם מפלגת הרפובליקנים, דונלד טרומפ, מופיע גם סרט תעמולה של מוטי ווקנין (שפעל כמיסיונר מטעם ארגון "יהודים למען ישוע") ואיתן בר (הממומן בידי כנסיות וארגונים נוצרים זרים).

כידוע, חברים בכת המשיחית הן יהודים והן לא-יהודים. נכון לעכשיו, עולה מן הדיווח של JTA כי קיים ספק מסוים לגבי יהדותו של שרייבר.

 

תמונת נושא בעמוד הפייסבוק של הפושע המשיחי

הדפס