אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

מיהו יהודי (משיחי)?

שוב היהודים המשיחיים מצליחים להרגיז את אזרחי ישראל עם קמפיין מיסיונרי רב היקף מטעם "היהודים למען ישוע".
זה הזמן לרענן את הזיכרון ולבדוק שוב מי הם היהודים המאמינים בישוע והאם הם באמת יהודים?
(תמונת רשימה: Marc Garrido i Puig)
13/06/2016
יפני, ערבי, היספני, אפרו-אמריקאי: מראשי הקהילות של היהודים המשיחיים בישראל
יפני, ערבי, היספני, אפרו-אמריקאי: מראשי הקהילות של היהודים המשיחיים בישראל

 לפי היהדות האוטנטית, יהודי הוא מי שאמו יהודיה או מי שהתגייר. לפי המשיחיים, זה די תלוי את מי שואלים.
בכל במה אפשרית, היהודים המשיחיים מדגישים שהם יהודים. כן, גם שהדובר הינו נכרי למהדרין. כך היה בתכנית ששודרה בטלוויזיה כאשר דניאל רונן, גוי מפינלנד הנשוי לבת של מומר, דיבר בשם היהדות המשיחית, או בהזדמנות אחרת כאשר עורך דין המשתייך לכת, בן לאם נוצרייה ואב מומר, דיבר אף הוא בשם היהודים המשיחיים.

לגבי הראשון, זו באמת שאלה: כיצד מי שאינו יהודי מוצג כ"יהודי" משיחי?
לגבי השני, המשיחיים מתרצים שלפי התנ"ך יהודי הוא מי שאביו יהודי... אלא שכאן מדובר בבורות ובחוסר ידיעה מוחלטת של הכתובים, כי הרי מפורש במגילת עזרא שילדיו של אישה נוכריה אינם יהודים כלל, ולכן כשעם ישראל שב מבבל, עזרא גירש נשים גויות ואת הילדים שנולדו מבעליהן היהודים:
"אֲנַחְנוּ מָעַלְנוּ בֵאלֹקֵינוּ, וַנֹּשֶׁב נָשִׁים נָכְרִיּוֹת מֵעַמֵּי הָאָרֶץ; וְעַתָּה יֵשׁ-מִקְוֶה לְיִשְׂרָאֵל, עַל-זֹאת. וְעַתָּה נִכְרָת-בְּרִית לֵאלֹקֵינוּ לְהוֹצִיא כָל-נָשִׁים וְהַנּוֹלָד מֵהֶם, בַּעֲצַת אֲ-דֹנָי, וְהַחֲרֵדִים, בְּמִצְוַת אֱלֹקֵינוּ; וְכַתּוֹרָה, יֵעָשֶׂה." (י', ב'-ג')

אגב, ההמצאה המשיחית ההופכת אנשים שנולדו מאב יהודי ליהודים גמורים, בעייתית לאלה שנולדו מאם יהודיה ומאב נוכרי כי היא הופכת אותן לגויים...

גם ב"יהודים למען ישוע", ארגון השנוי במחלוקת אפילו בקרב היהודים המשיחיים, מספיק שרק אביו של אחד המאמינים המשיחיים יהודי כדי לעבוד בארגון. כך למשל בצוות הישראלי ישנו ערבי שהפך ל"יהודי למען ישוע" בזכות אשתו הנוכריה שנולדה לאב יהודי, ועד לאחרונה הייתה גם בצוות המיסיונרים של הארגון אישה סינית שהפכה ל"יהודיה למען ישוע" בזכות בעלה הישראלי המומר.
מתברר שאצלם היהדות נקנית גם על ידי נישואין...

לאחרונה, כתב אריק מוריי, מראשי הקהילה בפוריה עילית, מכתב למערכת של עיתון הג'רוזלם פוסט, בו הוא חוזר על הטענה הישנה שאם ישנם ארבעה זרמים ביהדות - היהדות האורתודוקסית, היהדות הקונסרבטיבית, הרפורמית והרקונסטרוקטיבית, מה הבעיה לקבל כזרם החמישי, את היהדות המשיחית?

למען האמת, אם יש הרבה מחלוקות בין זרמי היהדות, וגם אם נוסיף את הקראים ואת השומרונים, יש הסכמה בין כולם: היהדות המשיחית היא מחוץ לתחום כי היא פשוט זרם בנצרות. היא גם מוכרת ככזו על ידי כל פלגיה של הנצרות.

ובסיום אנו חייבים לכתוב משפט לשבחו של דוד בריקנר, יו"ר "יהודים למען ישוע", שפעמים נדירות ביותר יכול להיות כנה ואמיתי.
כך הוא הודה בפה מלא בתוכניתו של לארי קינג בערוץ ה-CNN, בחודש מרץ 2007:
"WE ARE 100% CHRISTIANS" – "אנחנו 100% נוצרים!" – ועם זה כולנו מסכימים!

הדפס