אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

צנזורה אינקוויזיטורית

הרשתות החברתיות הינן כלי אדיר לשיח בין אנשים, אלא שמפעילי פורומים משיחיים בפייסבוק חוסמים אנשים המוכיחים את סילופיהם ואת התרמית שיש בהגדרה "יהדות משיחית" ומסרסים כל אפשרות לדיון הוגן . רק קללות ונאצות הם משאירים - כאילו מטרתם, מעבר להפצת אמונתם, היא השחרת היהודים שומרי המסורת...
צילום: Carolyn Tiry
18/11/2015

הרשת החברתית היא מקום נחמד לייצר שיג ושיח ודיונים כאלו ואחרים. כמו כולם, גם המשיחיים הבינו את היתרון של הזירה הזו ובשנת 2011 הוקמה "הוועדה להסברה יהודית-משיחית באינטרנט", בנוסף ערכו היהודים המשיחיים סמינרים שבהם למדו כיצד להשתמש ברשת המכוונת ובעיקר ברשתות חברתיות על מנת ללכוד קרבנות פוטנציאליים לכת שלהם.
הם פתחו עשרות עמודי פייסבוק בהם הם פורסים לא רק את משנתם האמונית במשיחם ואלוהם ישוע, אלא גם מסיתים נגד היהדות.

ישנן תגובות שונות מגוונות, חלקן נזעמות, חלקן עם קללות עסיסיות וחלקן מלומדות, ענייניות ומנוסחות בטוב טעם. האחרונות שייכות בעיקר ליהודים משיחיים לשעבר, דתיים יודעי ספר הספרים ויתכן שגם כמה פעילים נגד מיסיון.

התגובות הטובות והענייניות נמחקות תוך כדי דיון - במקרה הטוב, ובמקרים גרועים יותר שמזכירים לי את סין ומדינות דיקטטוריות - מנסחיהם נחסמים מעמודי התעמולה תוך שנעשית להם דה-לגיטימציה פושעת כאילו הם חברים בארגון טרור. לעומתם, הקטעים הגסים והקללות של חלק אחר מהגולשים, מתנוססים בכל דיון ומוצגים כעדות לרדיפה המדומיינת של הפרנואידים המשיחיים.

כך מפעילי העמודים דוגלים בצנזורה, כאחרוני אינקוויזיטורים המשיחיים של ימי הביניים, כדי שציבור הקוראים לא יגלה שלעיתים פסוקי התנ"ך נמצאים כקטעי ניבים סתומים בעיני הנוצרים המתכחשים.

אבל מה שהכי מעניין כאן שאותם משיחיים תעמולנים, מדקלמים בעצימת עיניים את משנתו של ד"ר בראון, ובאותה נשימה הם מאשימים את החרדים, שכביכול, יודעים להסתמך רק על הרבנים שלהם...
נו? ומה אתם עושים בדיוק?
הרי ישוע אלוהיכם כבר הפציר בכם:
וְלָמָּה זֶּה תִרְאֶה אֶת־הַקֵּיסָם בְּעֵין אָחִיךָ וְאֶל־הַקּוֹרָה אֲשֶׁר בְּעֵינְךָ לֹא תַבִּיט" – מתי 7,3

הדפס