אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

משיחיים, נוצרים פנטקוסטלים, אדולף אייכמן, ומה שביניהם...

17/05/2015

בימים הקרובים יהודים משיחיים ישתתפו בכנס ענק של הזרם הנוצרי הנודע כ"פנטקוסטלי", במתחם הארנה שבירושלים.

אחד המשתתפים הינו וויין הילסדן המשמש כראש קהילת מלך המלכים בירושלים, והמשמש כשליח מיסיון עבור הכנסייה הפנטקוסטלית של קנדה.

בעוד שבועיים, נציין 53 שנה לתלייתו של צורר היהודים אדולף אייכמן יימח שמו. אייכמן עמד בקשר מיוחד עם מי שהיה בתפקידו של הילסדן בעבר, וויליאם האל.

וויליאם האל ביקש מהרשויות הישראליות לאפשר לו גישה לרוצח ההמונים. אייכמן לא רצה לראות איש דת, אך בסופו של דבר הסכים להיפגש עם הול. הול ביקר את אייכמן בכלא ארבע עשרה פעמים וגם נכח בהוצאתו להורג. מה שהדהים את האל, הייתה העובדה שאייכמן טען מהרגע הראשון שהוא מאמין באלוה, אלוה משלו המתגלם בטבע, ושהוא נוהג להתפלל מילדותו לאותו אלוה, ואף אינו חדל מכך אפילו יום אחד. במהלך פגישותיהם הול ניסה לשכנע את אייכמן על אמתותה של הברית החדשה.

הרשויות הישראליות, בפרט אריה ניר, נציב בתי הסוהר, שיתפו פעולה באופן מלא עם הול. מצדו, ניר קיווה שהול ישמש כעד לתנאי הטובים שהממשלה העניקה לאייכמן.

על פי דיווחו של האל, אייכמן לא הביע חרטה עד לדקות האחרונות של חייו והמשיך לאחוז באידאולוגיה הנאצית. עם החבל מסביב לצווארו של אייכמן, האל עדיין ניסה לשכנע אותו לקבל את ישוע. אייכמן מלמל: "ישוע". מאוחר יותר בראיונות עם התקשורת, האל טען כי אם אייכמן קיבל אכן את ישו כמושיע האישי שלו, אז הוא "נושע" – כלומר יש לו מקום בגן העדן - מכיוון שהקרבה של ישו על הצלב כיפרה על כל העבירות של כל פושע המתחרט ומחליט להאמין בו. מצד שני, מיליוני יהודים שהנאצים רצחו בתקופת השואה ומתו מבלי לקבל את ישו כמושיעם, נידונו לחיי נצח בגיהינום.

דעתו של האל התקבלה בזעזוע בישראל וגרמה להלם ולשאט נפש. הוא איבד את היחסיים הטובים עם הממסד הישראלי. האל עזב את ישראל זמן קצר לאחר מכן וחזר לקנדה.

וכל מילה נוספת מיותרת...

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים