אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

משיחי מגן על החמאס

מדבריו של סאלים מונאייר, יו"ר הארגון המשיחי "מוסאלחה", ניתן להבין כי חמאס אינו ארגון טרור.
מונאייר מצדיק את קיומם של מנהרות הטרור תוך כדי שהוא סותר את המציאות ושם עצמו לשופר של החמאס נגד ישראל – כך טוענים חברים בקהילה הארמית נוצרית במדינת ישראל.
7/03/2015
משיחיים למען חמאס (למצולמים אין קשר לכתבה)
משיחיים למען חמאס (למצולמים אין קשר לכתבה)

ליסה לודן, מקהילת אסף (נתניה) הסבירה במאמר שכתבה על יחסיהם של משיחיים פלסטינאים ויהודים על מהותו של הארגון של מונאייר: "מוּסָלָחָה, פיוס בערבית, נוסדה בשנת 1990 במטרה להביא לפיוס בין יהודים לערבים. מאז שהוקמה מתמקדת מוסלחה בפעילויות משותפות ליהודים משיחיים ולפלסטינאים משיחיים ובייחוד פלסטינאים משיחיים מיהודה ושומרון. מוסלחה גם מארגנת סמינרים בנושאים כמו שלום, פתרון סכסוכים ולימוד של התרבויות ודרכי החשיבה של פלסטינאים ושל יהודים, ופעילויות כמו כנסי נשים, פעילויות נוער וכנסים ללימוד תיאולוגיה."

קודם כל ראוי לציין שהמילה "משיחי" ביחס לפלסטינאים מתייחס לערבים פרוטסטנטים אוונגליסטים – ומכאן ניתן ללמוד גם על מהותה של ה"יהדות המשיחית" שאינה אלא זרם מן הנצרות הפרוטסטנטית. משיחי הוא פשוט שם נרדף עבור נוצרי.

ולענייננו - סאלים מונאייר הינו דמות מוכרת בקהילות המשיחיות בישראל (האוונגליסטיות ואלו המתיימרות לקרוא לעצמן "יהודים משיחיים"), ארגונו מופיע ברשימת ארגונים משיחיים ישראלים ברשימת השנור שלהם (לחצו כאן לרשימה המלאה)

בהתייחסותו למנהרות הטרור אמר מונאייר: "אין להם אוכל. הם לא יכולים לייצא. הייבוא שלהם מאוד מצומצם. ובעקבות כך החמאס התחיל לחפור מנהרות מתחת לאדמה על מנת להשיג אוכל ומים וגם נשק להגן על עצמם כי הם רוצים לשנות את המצב."

כך משיחי מצדיק לכאורה את מנהרות הטרור של החמאס - אותן מנהרות שנחפרו על מנת לרצוח, לחטוף, ולטבוח באזרחי ישראל...

ואסיים עם דברי מסקנה של ליסה לודן במאמרה: "יהודים משיחיים ופלסטינאים משיחיים זקוקים זה לזה. הם אחים לדם תרתי משמע: שני העמים הם צאצאי אברהם שזקוקים לכפרה בדם המשיח. חשוב להכיר בכך שכולם שייכים לגוף המשיח, שהיהודים המשיחיים והפלסטינאים המשיחיים הם אברים בלתי נפרדים מגוף זה ושערכם שווה."

יפה אמרתם:
אתם אחים...
וערככם שווה...

הדפס