אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

ספין חדש מבית היוצר של "יהודים למען ישוע": ישוע באושוויץ

1/05/2014
ישוע מול קצינים נאצים בפתח המחנה - מתוך הסרטון
ישוע מול קצינים נאצים בפתח המחנה - מתוך הסרטון

ימים ספורים לפני יום הזיכרון לשואה ולגבורה, הושק סרטון חדש על-ידי הארגון המיסיונרי "יהודים למען ישוע", בו רואים שחקנים בתפקידם של הצוררים הנאצים ממיינים את היהודים בכניסתם למחנה השמדה אושוויץ: אלו לעבודות כפייה ואלו למשרפות.

במהלך הסרט מוצג טיפוס שונה ומוזר, סגנונו מזכיר יותר את ילדי הפרחים של שנות ה-60 מאשר את יהודי פולין משנות ה-40. הוא אמור להציג את ישוע כגבר בעל שיער ארוך, לבוש בגלימה לבנה ומן שק מעליה, נושא בקלות יתירה צלב גדול על כתפו... אותו אדם שמחברי הברית החדשה שמו בפיו את המאמר הזה: "לְמַעַן יָבֹא עֲלֵיכֶם כָּל־דָּם נָקִי הַנִּשְׁפָּךְ בָּאָרֶץ מִדַּם־הֶבֶל הַצַּדִּיק עַד־דַּם זְכַרְיָה בֶן־בֶּרֶכְיָה אֲשֶׁר רְצַחְתֶּם אוֹתוֹ בֵּין הַהֵיכָל וְלַמִּזְבֵּחַ" – מתי 23,35

מה הקשר בין ישוע לשואת אירופה?

אם ישוע היה נולד בפולין בתחילת המאה הקודם, יתכן והשואה לא היית מתחוללת. אכן, השנאה התהומית של אידיאולוגיית הנאציזם כלפי יהודים לא הופיעה בחלל ריק. היא המשכה הישירה של ההטפות הנוצריות של מאמיני ישוע במהלך הדורות, החל מתיאולוגית הבוז של הכנסייה הקתולית, דרך ביטויי השנאה שהפיץ לותר בכתביו ועד לעלילות שווא של רצח פולחני. כל אלה הכינו את הקרקע לשואת יהודי אירופה.

"אני מאמין היום שהתנהגותי הינה בהתאם לרצון הבורא הכל-יכול. כשאני תוקף את היהודים, אני מגן על עבודת הבורא", כתב אדולף היטלר ימ"ש בספרו "מיין קאמפף".

נאצים רבים היו אנשים שפקדו כנסיות כאלה ואחרות, למדו ושננו את ספרי הברית החדשה שכתבו על היהודים שהם "אֵינָם טוֹבִים בְּעֵינֵי אֱלֹהִים וּמִתְקוֹמֲמִים לְכָל־אָדָם" (תרגום דעליטש, הראשונה אל התסלוניקים 2,15) או "וְהֵם לֹא טוֹבִים בְּעֵינֵי אֱלֹהִים וּנְלוֹזִים לִפְנֵי כָל-אָדָם" (תרגום סאלקינסון, שם) או לפי התרגום החדש: "אֵין הֵם מַשְׂבִּיעִים אֶת רְצוֹן אֱלֹהִים וּמִתְנַגְּדִים לְכָל בְּנֵי אָדָם"... בקיצור חלאות אדם.

הכומר צ'רלס באק, שעמד בראש קתדרלת פאולוס הקדוש בבוסטון, כתב פעם כי נוצרים צריכים להודות ששורשי האנטישמיות נמצאים בברית החדשה וביקש שהכנסייה תלמד את מאמיניה להבחין ולהבדיל בין הבשורה של ישוע לבין האנטישמיות של מחברי הברית החדשה.

מפיקי הסרט פשוט שכחו כי בשם ישוע זה סבלו יהודים לאורך כל הדורות את הרדיפות וחוסר הצדק של כמעט שתי מילניום, וכי בשמו רצחו למעלה מעשרה מיליוני יהודים לאורך הדורות וניצרו בכוח רבים אחרים.

מאמיני ישוע ששרפו ב-1242 עשרים וארבע עגלות של ספרי תלמוד, היו התקדים לשריפת הספרים היהודיים בגרמניה בשנת 1936.

אם הגסטפו אסר על קשרי ידידות בין יהודים לאירים בשנת 1941, הרי שמאמיני ישוע שהתכנסו לסינוד (וועדה של ראשי קהילות משיחיות) בעיר ווינה אסרו ב-1267 לא רק את הידידות אלא גם ביקורים בין אנשים בעלי דתות שונות.

הנומרוס קלאוזוס נגד הסטודנטים היהודים נחתם בגרמניה ב-1933, חמש מאות שנה בדיוק לאחר שהקונגרס של בזל אסר על יהודים לקבל דיפלומות – תעודות והתיר אותם למאמיני ישוע בלבד!

ב-1938, נאסר על יהודים לצאת לרחובות גרמניה בימי חגים, אולם כבר נאסר להם לצאת מביתם בשבוע הקדושה משנת 1215.

וב-1940, כשהחוק הגרמני ביקש לכלוא את היהודים בגטאות, זה רק החזיר אותנו ל-1555 כאשר מנהיג משיחי המציא את המושג גטו.

אכן, אם ישוע היה נולד בתחילת המאה הקודם, יתכן והשואה לא הייתה מתחוללת... ונזכור את דברי המנהיג המשיחי מקהילת ירושלים-בית גאולה, מנו קלישר: "הסיבה העקרונית לכל מכה, תהיה אשר תהיה, נובעת מדחיית ישוע כמלך ומושיע ישראל."  אכן יש קשר בין ישוע לשואת אירופה, אולם לא הקשר שרצו להציג בסרטון!

הדפס