אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

יהודים משיחיים פונים לקהילה ההומו-לסבית: "ישוע מטהר מכל חטא וטומאה"

היהודים המשיחיים חילקו בימים האחרונים פליירים ברחובות תל-אביב.
עד כאן אין חידוש, אולם הכותרת "גאה להיות שונה", צבעי הקשת וההבטחה שישוע מטהר מכל חטא וטומאה, נותנת לחשוב שהם מכוונים לקהל יעד חדש:
הקהילה ההומו-לסבית
2/04/2014
מגזין לנוער משיחי דן בנושא הרגיש
מגזין לנוער משיחי דן בנושא הרגיש

ידוע שהיחס של היהודים המשיחיים לקהילה הגאה, עוין ביותר. ההוכחה לכך, היא סירובם של אנשי המושב המיסיונרי יד השמונה של אנשי הכת, לארח חתונה לסבית באולם של המושב (לחצו כאן לכתבה המלאה), או סיפורו של נער הומו שנזרק מביתו על-ידי הוריו, ראשי קהילה משיחית בעכו (לחצו כאן לקריאת הסיפור באתר איגי) ועוד..

יש אמנם התייחסויות שונות לנושא בקרב המשיחיים, אולם ברור שאם יחליטו המשיחיים לחבק את הקהילה ההומוסקסואלית יהיה זה חיבוק דב.. ישנם המאמינים כי הומוסקסואליות הינה חטא בלבד, היינו עניין של בחירה לא נכונה, בחירה רעה, וניתן פשוט להחליט ללכת בדרך הטובה ושלא להיות יותר הומוסקסואל.

אחרים חושבים כי הנושא מורכב יותר, ובעזרת הדרכה נכונה יכול כל הומו לחזור למוטב. לשם כך ישנו אפילו ארגון משיחי בשם 'כיוון חדש' המתיימר להחזיר את הסוטים מן הדרך הטבעית למצב של סטרייט מאושר. מעניין איפה שהוגשה תלונה במשטרה לפני מספר שנים נגד אחד ממייסדי העמותה בגין מעשים מגונים בגברים... כנראה שהשיטה אינה פועלת!

גישה נוספת, יותר מיסטית, מטילה את האשמה בדיבוק שדים. אולם ניתן לגרשם על-ידי תפילות בשם ישוע האלוהים הכל-יכול. פעם זכיתי להיות נוכח לטכס גירוש שדים שכזה; עורכו אף הבטיח שהוא הצליח להוציא שדון מגוף ההומו וקרע אותו לגזרים (את השדון, לא את ההומו..) אני אישית, לא ראיתי כלום, יכול להיות שלא זכיתי אך למיטב ידיעתי אף אח מהנוכחים לא ראה. מסתבר שלא שד ולא יער, ההומו נשאר כהוויתו ובפרוס הזמן הוא איבד רק את אמונתו.

מה שלא מתיר ספק הוא שהנושא מציק לכל המאמינים. קרה שהמיסיונר יעקב דמקני הגיע עם מבשרים מחו"ל למצעד הגאווה התל-אביבי, להציל את הנשמות החטאות עד שנתקעו במשיחית לסבית שהסכימה כי ישוע אוהב את כולם, ולא משנה מהי נטייתם המינית... משום מה, הסרטון הפריע יותר מדי למאמינים "הטהורים" והוא הורד מאתר האינטרנט שלו.

מנו קלישר, ראש קהילת ירושלים-בית גאולה חנה את הטנדר שלו כשהוא מקושט בבאנרים עם פרסום אתר הבישור שלו בשולי גן העצמאות הירושלמי, בעת אירוע גאווה מרכזי. גם זאב פורת צולם במצעד הגאווה בתל-אביב במסע שכנוע מיסיונרי. למיטב ידיעתי, מרכז האגודה בתל-אביב והבית הפתוח בירושלים עדיים קיימים ועדיין לא הפכו לקהילות משיחיות.

זאב פורת במצעד

מגזין הנוער המשיח 'משהו אחר' (שכבר אינו יוצא לאור) אף הקדיש גיליון שלם לנושא (חורף 2006, מס' 28). "הומוסקסואל יישפט על מעשיו המיניים כמו מי שגנב, נאף, שדד או רצח... הומוסקסואליות אינה רק חטא, היא מעשה חסר אנושיות שנוגד את הטבע... עליהם ללמוד להשתחרר מהנטיות ההרסניות הללו..." והפתרון הוא כמובן עזיבת החטא – כזה פשוט – וקבלת ישוע כמשיח ואלוהים.

במספר 49 של המגזין, בחורה משיחית פונה למערכת בשאלה: "ידידה בכיתה גילתה לי שהיא לסבית. איך אני אמורה להגיב?" תשובתה של יעלי קלישר מסתכמת בכך שמדובר במרידה, מתוך בחירה, עקב אירועים משפחתיים או חברתיים ולכן יש להטיף לישוע בצפייה שיחזרו בתשובה. "אם בכל זאת (...) אתם מוצאים את עצמכם נגררים אל תוך העולם הזה (ההומוסקסואלי), אתם חייבים לנתק כל קשר, ולא להמשיך להיפגש עמו (הערת הכותב: א. כנראה שגב' קלישר חושבת כי הומוסקאליות הינה מחלה מדבקת. ב. היא אוסרת לדבר עם אנשי הקהילה גם לצורך בישור במידה והמטיף ירגיש משיכה).

בקיצור, לא צריך לצפות שהיהודים המשיחיים שיבואו לחבק את הקהילה הגאה שכן כל מטרת החיבוק היא כדי להטיף להם במטרה שיעזבו את דרכם ויקבלו את האמונה בישוע. שרק יחליטו להיות סטרייטים... פשוט כך וכך פשוט!

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים