אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

יהודים משיחיים מצאו מי אשם במעצרו ובגרושו של המיסיונר מ"יהודים למען ישוע"

27/11/2013
יד לאחים מגיב לפעילות המיסיונרית של יהודים למען ישוע
יד לאחים מגיב לפעילות המיסיונרית של יהודים למען ישוע

בשבועות האחרונים מתבצעת פעילות מיסיונרית אגרסיבית ואינטנסיבית בדרום הארץ על ידי "יהודים למען ישוע" - מיסודו של הכומר הבפטיסטי, המומר מרטין (מוישי) רוזן, ובראשותו של הגוי למען ישוע, דוד בריקנר.

על פי פרסומים שונים נודע, כי פעילות מיסיונרית זו נתקלה בהתנגדות גורפת של תושבים רבים שפנו, חסרי אונים, למוקדים העירוניים, למשטרת ישראל ולגורמים אחרים שיטפלו בהטפות המציקות והבלתי מתחשבות באמונתם ובחייהם. במקרים רבים עשו המשטרה והפיקוח העירוני את עבודתם וגרשו את המיסיונרים בטענות של התקהלויות בלתי חוקיות, הפרת סדר ציבורי וכדומה.

מקרה יוצא דופן היה עם היעצרו של מיסיונר בריטי שנעצר על ידי פקחי משטרת ההגירה: ברי בארנט, אזרח בריטי שהיה מעורב בפעילות המיסיונרית של הארגון, נעצר ביום חמישי האחרון (24.11) והובא למאסר בכלא רמלה, בתום חקירה של כ-4 שעות.

הסיבות למעצרו אינם ידועות לנו, אולם מה שכבר ברור ליהודים המשיחיים הוא מה שהתפרסם באתרים רבים הקשורים לכת או לנוצרים פונדמנטליסטים שונים: יד לאחים אשם במעצר... איך לא? הרי ידוע לכל משיחי (כך על פי פרסומי הכת) כי אנשי יד לאחים הם בעלי זרועות תמנון הנמצאים במשרד הפנים, במשטרה, בשב"כ, אולי גם ברשות השופטת, ולמה לא גם במוסד? בקיצור יד לאחים מושך בחוטים של מדינת ישראל!

ישנם אנשים הזויים רבים ושונים המאמינים בכל מיני תיאוריות קשר. שוק הקונספירציות פורח, בפרט בעידן האינטרנט. ישנם הטוענים כי המסדר הישועי הקתולי מושך בחוטים בעולם, ישנם הטוענים כי אלו הם הבונים החופשיים, האנטישמים מאשימים את היהודים בכל צרות העולם, הסיינטולוגים את הפסיכיאטרים והיהודים המשיחיים את יד לאחים... אולי גם פעילי יד לאחים רצחו את ישוע?

ראשי קהילות משיחיות עושים דמוניזציה זדונית ליד לאחים. כאן, ניתן להיווכח שוב במאפיין כיתתי מובהק שנמצא ביהודים המשיחיים, כאשר הם מפעילים מניפולציות זולות על הציבור הרחב, במטרה להפחידו מגורם שדווקא בא לקראתו ומושיט לו את היד מול שקריהם.

בעבר, זכור לי כי התפרסמה תפילה שחיברו כנגד אותם "שליחי השטן" - אנשי ארגון יד לאחים. בתקופה מאוחרת יותר, בכתב עת לנוער משיחי, הסיתו וניסו להחדיר למוחם של הצעירים, כי יד לאחים הינו ארגון אלים המוגדר כאויב: הנוער התבקש לענות לשאלה "אם יבוא אליך בחורצ'יק מהארגון הנחמד הזה ויתחיל להציק לך, מה תעשה? תתווכח איתו? תחזיר לו מכות?..." (משהו אחר, קיץ 2006, מס' 30). היה מעניין יותר אם היו שואלים האם הם נתקלו אי-פעם באלימות מצד פעילי יד לאחים. יתכן והמיתוס היה מתנפץ. דוברי הכת - שאגב לא מונו על-ידי אף אחד מאלה שהם מדברים בשמם - אינם פוסקים מלהאשים את יד לאחים בכל הצרות של "גוף המשיח", היינו עדת המאמינים המשיחיים, וראינו כיצד הם מנסים לחבר את המחבל היהודי ג'ק טייטל לארגון למרות שמשטרת ישראל והשב"כ לא ראו כל קשר. (אהה שכחתי.... משטרה, שב"כ ויד לאחים זה הכול קשור אחד בשני, לא?)

אבל, אין מה להשוות, המשיחיים הינם בבחינת חובבנים בנוגע לקונספירציות והם רחוקים מאוד מלהגיע לרמתם של ברי חמיש או של דן בראון. לצערנו, משיחיים רבים הינם פתיים של ממש ובולעים את כל הלוקשים שמדריכיהם הרוחניים קיבלו כנראה ב"רוח הקודש".

מעבר לסיפור העלילתי כנגד יד לאחים, אני רואה כאן בעיה נוספת וחמורה שבעתיים - הפצת אנטישמיות. אנטישמיות זו באה לידי ביטוי כאשר נטען כי יש רדיפת נוצרים בישראל. מדינת ישראל הינה המדינה היחידה במזרח התיכון שבה הנוצרים נהנים מחופש דת, חופש התקהלות, חופש ביטוי וכו'. הם אינם מוטרדים בנוגע לאמונתם והם נהנים בשוויון זכויות כמו כל אזרח אחר. אין רדיפה של נוצרים במדינת היהודים! זה גם מה שאמרה המשיחית לאה אורטיז בראיון למגזין נוצרי אמריקני כאשר בנה נחבל קשה ממטען חבלה שהונח בפתח ביתה. היא ראה בכך אירוע חריג, בודד ולא מייצג. אבל יש יהודים משיחיים אחרים - והם כנראה הרוב - שמיד צועקים "רדיפה" על כל דבר. לדוגמא, במקרה הנוכחי פרסמה האגודה היהודית משיחית של אמריקה (MJAA) ידיעה על מעצר "ללא סיבה". התגובות בכתבות השונות דיברו על רדיפות הנוצרים בישראל ובעולם. דוגמא טובה של תעמולה אנטי-ישראלית!

מעניין אפוא שדוברים מסוימים של הכת מדגישים לציבור הישראלי מצד אחד כי הם אינם נוצרים, וטוענים על רדיפת נוצרים מצד שני, כשהם רוצים שהעולם ילחץ על ישראל לטובת האינטרסים המפוקפקים של הכת והנלווים אליה. עוד דבר המוכיח כי הם שקרנים. ועוד דבר שמוכיח כי הם כת: הם מסלפים את זהותם ומציגים אותה באור שונה ממה שהיא לפי המצב.

חברות בכת המשיחית עלולה לגרום לפרנויה... זהירות, יד לאחים בעקבותיך!

הדפס