אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

צבא ארה"ב קובע: יהדות משיחית = נצרות

מייקל היילס הינו היהודי המשיחי הראשון שזכה לקבל זימון על ידי שירותי הדת של הצי האמריקני על מנת להתחיל את הכשרתו ולשמש כאיש דת מטעם "איחוד הקהילות היהודיות משיחיות" (UMJC).
אי-הבנה, או הבנת יתר?
מה גרם להיילס לחזור הביתה ולוותר על התפקיד?
29/10/2013
מדי אנשי דת בצי האמריקני - צילום: Arnold Resnicoff
מדי אנשי דת בצי האמריקני - צילום: Arnold Resnicoff

(הידיעה אינה חדשה, אך מאחר והיא עדיין לא פורסמה באתרנו והינה בעלת חשיבות עליונה, החלטנו להעלותה).

שלוש שנים לאחר שהגיש מיכאל היילס את מועמדותו בבקשה לשמש איש דת מטעם היהדות המשיחית בצבא ארה"ב, הוא התקבל על-ידי חיל הים והתבקש להתייצב על מנת להתחיל את הכשרתו.

היילס הגיע לבית הספר הצבאי המכין את אנשי הדתות לתפקידם הרוחני במסגרת הצבא, וקיבל את המדים שלו עם סמל דתו - הצלב של הנצרות. היילס התלונן, סירב ללבוש את המדים וטען כי מדובר בטעות וכי עליו לקבל את סמל הדת המתאים לרבנים הצבאים, היינו לוחות הברית. בצבא ארה"ב גיחכו והתעקשו כי עליו ללבוש את המדים עם סמל הנצרות.

מול עקשנותו וטענותיו ההזויות של היילס העומד בסירובו ללבוש את המדים עם סמל הצלב התואמים לאמונתו ולאמונת קהילתו, כביטוי לצלב עליו נתלה משיחו ואלוהו, נאמר לו כי עליו ללבוש את המדים שקיבל עד שהנהלת שירותי הדת של הצי תכריע בנידון ותקבע מהו הסמל שאיש דת המייצג "יהדות משיחית" יענוד בשירותו.

כשהתייצב היילס לשימוע בפני מפקד בית הספר המכשיר את כוהני הדת של הצי, הודיע הלה למפקד כי, כיהודי משיחי, עליו לקבל את מדי הרבנים הצבאים עם סמל לוחות הברית, וביקש כי המפקדים יחזרו בהם מהחלטתם. כצפוי, המפקד לא השתכנע וציין כי זו החלטתו ופקודתו של ראש מערך שירותי הדת הצבאים, ולכן לא ניתן לעשות דבר. עליו להתעטר בצלב או לחזור הביתה ולחכות את ההחלטה הסופית של הצבא שתדון בערעורו. וכך היה... היילס חזר הביתה.

החלטה הסופית והרשמית שעל איש דת מטעם היהדות המשיחית ללבוש מדים מעוטרים בצלבים, התקבלה ב-26 בנובמבר 2008 על-ידי הדרג הגבוה ביותר, באישיותו של האדמירל מארק פרגוסון. האדמירל פרגוסון הבין בהגיון בריא כי יהודי משיחי אינו יכול להשתמש בסמלה של דת הכופרת במשיחיותו ואלוהותו של ישוע, וכי עליו להתגאות בסמלם של כל המשיחיים הלא יהודים, הצלב שעליו נתלה משיחם ואלוהם..

הברית החדשה קובעת שבמשיח אין יותר לא יהודי ולא נוכרי, ושבוטלה – כביכול - המחיצה... לא מובן אם כן מדוע יהודים המקבלים את ישוע ממשיכים להתבדל?

חיל הים של ארה"ב נקט עמדה זהה לזו של שירותי בתי הסוהר, שסירב בעבר להגיש מזון כשר ליהודי משיחי המרצה עונש מאסר בכלא האמריקני. (לחצו כאן לכתבה בנידון)

ברור לכל בר דעת כי יהדות משיחית מהווה פלג של הנצרות הפרוטסטנטית-הפונדמנטליסטית וכל הפולקלור היהודי מסביב אינו יכול לגייר את הנטע הזר.

היילס לא יהיה הראשון שישמש איש דת יהודי משיחי בצבא ארה"ב, אבל הוא יהיה בוודאי האחרון שינסה להתקבל.

הדפס