אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

שוב יהודים משיחיים מסתבכים בפליליים

הרשעתו של גזבר קיבוץ שפיים והקשר המשיחי * בית משפט השלום בתל-אביב הרשיע היום את יהודה דורון, גזבר קיבוץ שפיים, בגניבת סך של כ-16.5 מיליון ש"ח מכספי הקיבוץ * אשתו, חברה בקהילה המשיחית "תפארת ישוע", הורשעה בגניבה ובסיוע לבעלה בגניבה בידי מורשה * הקהילה ממשיכה לתמוך בה
29/09/2013
קטרינה דורון מתפללת עבור אישה אחרת בקהילת תפארת ישוע
קטרינה דורון מתפללת עבור אישה אחרת בקהילת תפארת ישוע

 השופטת ברק-נבו כתבה בהכרעת הדין כי "הופנו כלפי הנאשמים חשדות כבדים למעשי גניבה ומרמה, שהתבררו במשפט הארוך שהתנהל לפניי."

אשתו של יהודה דורון, קטרינה (קטי), עלתה לישראל כמתנדבת נוצרייה מפינלנד, הכירה את הנאשם ונישאה לו. בית המשפט זיכה אותה מסיוע לבעלה להתחמק מתשלום מס, אך הרשיע אותה בגניבה ובסיוע לנאשם בגניבה בידי מורשה.

קטרינה אפשרה את ביצוע הפעולות בחשבונות בנק על שמה בישראל ובפינלנד. בית המשפט דחה את גרסתה של קטרינה, לפיה האמינה שבעלה פועל בחשבונות אלו בנאמנות עבור הקיבוץ, בין היתר לאור העובדה שביצעה רכישות במאות אלפי שקלים בכרטסי אשראי המשוכים על אותם חשבונות.

בתקופה הראשונה, בין 1996 ל-1998, גנב דורון שיקים של הקיבוץ בסך כ-2.8 מיליון ש"ח, תוך ניצול היותו מורשה חתימה של הקיבוץ. זאת, תוך ביצוע רישומים כוזבים בהנהלת החשבונות של הקיבוץ, על מנת לטשטש את פעולות המעילה. את הכספים הפקיד בחשבון על שמו, ועם חלקם רכש דורון וילה בקיסריה עבורו ועבור אשתו, אותה הציג לחברי הקיבוץ כוילה שנרכשה על ידי קרוב מארצות הברית (הוילה עברה לרשות הקיבוץ).

בתקופה השנייה, משנת 1998 עד שנת 2002, גנב דורון כספים מחשבון שהחזיק בנאמנות עבור הקיבוץ שהיה רשום על שמו וזאת בין היתר באמצעות העברות בנקאיות מחשבון הנאמנות לחשבון על שם אשתו. וכן באמצעות הפקדת שיקים ישירות מחשבון הקיבוץ לחשבון זה, משם העביר דורון את הכספים לפינלנד וללוקסמבורג. סכום המעילה בתקופה זו עומד על כ-13.7 מיליון ש"ח.

רק בחודש יוני האחרון, כיכב משיחי אחר, אף הוא חבר מקהילת תפארת ישוע, בתוכנית כלבוטק, כאשר מופנה עליו אצבע המאשימה אותו בעבירות של מרמה.

לולא היו שומעים בעצותיו של פאולוס, נציג משיחם ואלוהם:
"רַחֲקוּ מֵאַהֲבַת כֶּסֶף וִהְיוּ שְׂמֵחִים בְּחֶלְקְכֶם כִּי הוּא אָמַר לֹא אַרְפְּךָ וְלֹא אֶעֶזְבֶ" - אל העבריים 13,5
"כִּי שֹׁרֶשׁ כָּל־הָרָעוֹת אַהֲבַת הַכָּסֶף..." - הראשונה לטימותיוס 6,10
עכשיו יהיה להם זמן להתבונן בפסוקים אלה...

למטה: קטרינה דורון מתפללת - בתמונה נראים בכירי קהילת תפארת ישוע (זקני הקהילה - גיל אפריאט ועוזיאל רוזנברג, מנהיגת הלל - טניה קדין, ובשמאל, מאחורי קטי, הרועה רון קנטור)

הדפס