אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

מדוע הקים מנהיג קהילה משיחית משרד עו"ד בפתח תקווה?

ראביי ג'יימי כהן, מבכירי קהילת היהודים המשיחיים בארה"ב, הקים משרד עורכי דין בפתח תקווה כאשר כל פרקליטי המשרד נמנים על הקבוצה המשיחית. המשרד יסייע ליהודים משיחיים לעשות עלייה למרות המגבלות בחוק השבות. כהן מכחיש כל ניסיון לפעילות מיסיונרית אך בהרצאות לפני קהל נוצרי הוא אומר "אלוהים מנחה אותנו להחזיר את היהודים אליו". הישג אחד כבר יש לו: הוא היהודי המשיחי הראשון שהופיע בפני מאות מחיילי צה"ל
2/09/2013

ג'יימי כהן. עורך דין ומנהיג קהילה משיחית

ברחוב חובבי ציון פינת מונטיפיורי בפתח תקווה ממש ליד בית הכנסת המרכזי של העיר ממוקם משרד עורכי דין "כהן, פקס ברוש". השלט שמפנה למשרד שממוקם בבניין מגורים דומה לכל כך הרבה שלטים אחרים בסביבה שמפנים למשרדי עורכי דין. לכאורה מדובר בעוד משרד עורכי דין רגיל בפתח תקווה.

אך משרד עורכי הדין "כהן, פקס ברוש" הוא לא עוד משרד עורכי דין רגיל. הוא שונה משום שכל עורכי הדין המשמשים בו נמנים על קהילת היהודים המשיחיים, קבוצה נוצרית שמאמינה שישוע הוא המשיח ושיבוא יום וכל העם היושב בציון יאמין בכך. עו"ד יהושע פקס הוא בנו של ג'ון פקס ראש קהילה משיחית באילת, עו"ד אלכס ברוש נמנה על הקהילה המשיחית כך לפי האתר האינטרנטי המקוון של הקהילה המשיחית בארה"ב וג'יימי כהן, הצלע השלישית והמרכזית במשרד החבר בלשכת עורכי הדין בישראל החל משנת 2012, משמש כמנהיג קהילת היהודים המשיחיים "תקוות ישראל" ובין השאר שימש בעבר כנשיא איגוד הקהילות היהודיות משיחיות בארה"ב.

העובדה שמדובר במשרד עורכי דין עם אוריינטציה דתית נוצרית מובהקת לא זוכה לבולטות יתרה, לפחות לא בפרסומים בעברית מטעם החברה. באתר הרשמי של משרד עורכי הדין "כהן, פקס, ברוש" לא מצוינת מילה ולא חצי מילה אודות הרקע הדתי של המשפטנים. לגבי עו"ד ג'יימי כהן, שמוכר בארה"ב כ"ראביי ג'יימי כהן" נכתב באתר בעיקר הרקע והניסיון המשפטי העשיר של בכיר הקהילה היהודית משיחית. אזכור בודד באתר שיכול להעיד על קשר עם העולם הנוצרי ועל דת בכלל הוא שכהן סיים לימודי משפטים ותואר שני בכלכלה באוניברסיטה הקתולית בוושינגטון והוא מוסמך תואר שני ממכון יוסף רבינוביץ' לתיאולוגיה בלימודי יהדות. אך מעבר לציון העובדה הזו לא נכתב דבר אודות הייחודיות של משרד עו"ד "כהן, פקס ברוש".

עם זאת, בביטאון המקוון של היהודים המשיחיים "Messianic Times" פורסמה לאחרונה כתבה אודות ה"ישראלים מאמינים ואדוקים" שהקימו משרד עורכי דין. על פי הידיעה מדובר בשלושה עורכי דין הדבקים באמונה שישוע הוא המשיח וכי אין בכוונתם לסייע "רק למאמינים" אלא לכל לקוח באשר הוא הזקוק לעזרה משפטית בתחומי מומחיותם.

אחד מהתחומים שבהם מתכוון לעסוק המשרד הוא הגירה לישראל. כידוע יהודי שהתנצר אינו זכאי לעלות לארץ מכוח חוק השבות משום היותו "בן דת אחרת". עם זאת, בשנים האחרונות, בעקבות עתירה לבג"ץ של קבוצת יהודים משיחיים, ביניהם איימי כהן בתו של עו"ד ג'יימי כהן, נגד משרד הפנים שלטענתם מתנכל אליהם ואינו מאפשר להם לעלות לישראל הוחלט כי על פי חוק האזרחות בתנאים מסוימים כאשר יוכח שמבקש העלייה אינו עוסק בפעילות מיסיונרית יותר לו לקבל אזרחות.  

נעים להכיר: משרד כהן פקס ברוש בפתח תקווה

בכתבה בעיתון המשיחי נכתב כי "הממשל הישראלי מונע בעקביות את הגירתם של יהודים משיחיים לישראל" וכי עו"ד יהושע פקס עסק במקרים רבים של "מסורבי עלייה" מתוך קהילת המשיחיים. פקס הציע, כך לפי הכתבה, שלכל "יהודי מאמין" שמבקש לעשות עלייה לקבל ייעוץ משפטי על מנת לעקוף את כל המכשולים בדרכים. האם משרד עורכי הדין של שלושת המשיחיים הוקם על מנת לסייע לחברי הקבוצה לעלות לארץ? בראש תחומי ההתמחות של המשרד באתר מצויין תחום "הגירה לישראל".

עם זאת, בשיחה עם עו"ד ג'יימי כהן הוא מכחיש כל רצון לעשות פעילות מיסיונרית או לטעון לכך שהמשרד המשפטי שהקים נועד לסייע למיסיונרים ויהודים משיחיים לעלות לארץ. "הסיבה שהקמתי את המשרד היא שהיגרתי לישראל והייתי צריך לעשות משהו. זה ששלושתנו משיחיים אז מה? יש משרדים של חרדים של דתיים אז אנחנו משיחיים", טוען כהן בשיחה איתו.

לגבי הפעילות המשפטית של הגירה לישראל, אומר כהן, כי לא מדובר בפעילות המכוונת לטפל במשיחיים אם כי רבים מהפניות אליהם הם מיהודים משיחיים שמעוניינים לעלות לארץ אך נתקלים בקשיים. "אחד השותפים במשרד שלנו תחום המומחיות שלו זו הגירה לישראל וכבר פנו אליו יהודים משיחיים בקשר להגירה לישראל. אבל כמו כל משרד מדובר באוסף של תיקים אנחנו עוסקים גם בסיוע משפטי בבירור יהדות ועזרה לאתיופים שמעוניינים לעלות לארץ ונתקלים בקשיים".

התכנית שאלהים מתכנן ליהודים

אך מה הסיבה ש"רבי ג'ימי כהן" החליט להתיישב בארץ? אם תחום המומחיות שלו כפי שהוא טוען עוסק רק בתחומי הגירה לארה"ב מדוע הוא ראה לנכון לעלות לישראל ולהקים משרד של עו"ד משיחיים? יש לציין, כי כהן, עזב משרות בכירות מאוד בממשל האמריקני כיועץ משפטי בסנאט וראש קהילה בכיר בקרב היהודים המשיחיים. בשיחה איתו, טוען כהן, שהוא עלה לארץ רק משום שמשפחתו עלתה לישראל והוא רצה להיות איתם. אך זו לכאורה לא התמונה המלאה. משום שג'יימי כהן הוא יהודי משיחי אדוק והסיבה לעלייתו לארץ היא חלק מתכנית משיחית גדולה: "קודם היהודים יחזרו לארצם אחרי זה לאלוהים". כך מסביר כהן בהרצאותיו. לא צריך לנחש על איזה אלוהים הוא מדבר. אגב, בעבר עוכב ג'יימי כהן בשדה התעופה בבן גוריון בגלל חשד לפעילות מיסיונרית.

בכמה הרצאות בכינוסים נוצריים שהעביר כהן בארה"ב הוא מסביר מדוע הקים את ביתו בישראל. מיד אחרי שסיפר את סיפורו האישי בקצרה, כיצד גילה את אלהותו של אותו האיש והמהפך האישי שלו ליהודי משיחי - גילוי ששינה את חייו וניתק אותו בפועל ממשפחתו ("בעיני הורי אני חשוב כמת", אמר בשיחה), הסביר כהן כי אלוהים מתכנן תכנית מיוחדת לעם היהודי והתפקיד שלו הוא לסייע לעם היושב בציון לחזור לאלוהים.

"לפני שש שנים אלוהים שוב קרא לנו לעשות משהו משמעותי עם החיים שלנו", הסביר בשנת 2010 בהרצאה לפני מאמינים נוצרים, "והסיבה לכך היא שהוא הבטיח בכתובים שהוא יחזיר את עמו לארצו. זו ההבטחה". העובדה שישראל הפכה להיות המרכז היהודי הגדול בעולם ויש התעוררות בקרב ארגונים משיחיים נוצרים להגר לישראל מצביעה על התוכנית האלוהית, טוען ג'ימי כהן ואומר "עכשיו זו השעה שלנו".

"כיום ישראל זו הקהילה היהודית הגדולה בעולם זו הפעם הראשונה שזה קורה מזה 2500 שנה מאז תקופת ישעיה וירמיהו. אלפי ישראלים החלו להכיר את אלוהים והסיבה לכך היא שכתוב בנבואות שקודם הם יחזרו לאדמה ואחרי זה לאלוהים. צעירים אמריקנים יהודים משיחיים הגרו לישראל ועכשיו זו השעה שלנו.

"אני עובד בהגירה", ממשיך כהן, "וזה קשה מאוד להגר למקום אחר למה לעשות דבר כזה? זה מאוד פשוט. אנחנו פועלים לפי רצונו של אלוהים. הוא הבטיח שהיהודים יחזרו לאדמה ואחרי זה לאלוהים וזו המטרה שלנו אנחנו נעזור ונסייע לעם שלנו לחזור לאלוהיו".  

ראביי כהן: "עכשיו זו השעה שלנו"

בהמשך השיחה התגאה המנהיג המשיחי שהוא היה בין היהודים המשיחיים הבודדים שזכה להעביר שיחה לחיילי צה"ל. "אחרי מלחמת לבנון השנייה הוזמנתי לדבר לפני 500 חיילים. הייתי היהודי המשיחי הראשון שדיבר בתוך מתקן צבאי ממשלתי לפני חיילים על אדמת ישראל והצגתי את עצמי כמי שמייצג את קהילת היהודים המשיחיים מאמריקה. זה היה המסר שלי אליהם: קראתי מהכתובים מתוך ספר עמוס ואמרתי להם זה לא משנה מה חיזבאללה, חמאס או ארה"ב אומרים אלא מה אלוהים אומר והוא אומר שהוא החזיר אתכם בחזרה ולעולם לא תגורשו. מחיאות הכפיים מהחיילים היו סוערות", תיאר כהן בהתרגשות ופנה לקהל, "תבינו, אנחנו הולכים לשם כי אלוהים מנחה אותנו לחזור בחזרה".

ארגון "תקוות ישראל" שבראשו עמד ג'יימי כהן תורם לא מעט לעמותות וארגונים בתוך ישראל ובעיקר לגופים ששייכים ליהודים המשיחיים. בין הפעילויות שהארגון הנוצרי מתגייס לטובתן אפשר למצוא סיוע לניצולי שואה בישראל, עזרה ליהודים "באשר הם", כפי שנכתב באתר, לעלות לארץ, סיוע הומניטרי לתושבי הדרום וגם סיוע תקציבי ל"מרכז ירושלים לצדק" שגם שם, כך לפי האתר של "תקוות ישראל", מעניקים סיוע משפטי ליהודים משיחיים מול ההתנכלויות של הממסד הישראלי.

פנינה טיילור, פעילת ארגון "שומרי אמת" בארה"ב שעוסקים במלחמה נגד ארגונים נוצרים מיסיונרים, נכחה באחת מהרצאותיו של כהן בעברה בארה"ב עת הייתה יהודייה משיחית (היום היא חוזרת בתשובה וגרה בישראל). "אני זוכרת אותו מדבר בכנס של יהודים משיחיים בו הוא מספר כמה הוא גאה בכך שהוא יהודי ובפעילותו למען השפעה על הציבור היהודי בארה"ב להאמין בישו. ובכנס הזה הוא אמר ללא יהודים להצטרף כמה שיותר למרכזים יהודיים על מנת להפיץ את הבשורה כדי שיהודים ימירו את דתם לנצרות".

הסיכוי להשפיע על יהודים להמיר את דתם לנצרות הוא גדול הרבה יותר בישראל מאשר בארה"ב, טוענת טיילור, לכן יש התעוררות בשנים האחרונות בקרב יהודים משיחיים וארגונים נוצריים לעלות לארץ. זו הסיבה שיותר ויותר פעילים בכירים מהקהילה הנוצרית, אומרת טיילור, עושים עלייה.

לכתבה המקורית בבלוג של ישי פרידמן, לחצו כאן

הדפס