אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

חולון – אין אמת בפרסום כי אין אמת במשיחיים

תושבי חולון זועמים על הצבת פרסום מיסיונרי מכת היהודים המשיחיים ודורשים להסירו: "מדובר בפיתיון ולא בפרסום גלוי".
המפרסמים אינם מאשרים ואינם מכחישים.
25/06/2013
שלט דומה שהוצב בבת-ים. הזמנה לחיים של אהבה ושלווה
שלט דומה שהוצב בבת-ים. הזמנה לחיים של אהבה ושלווה

בין הדברים המאפיינים כתות, התרמית הינה בין המאפיינים העיקריים והמובהקים. הוא גם סוג של אומנות שבה מצטיינים במיוחד היהודים המשיחיים, כפי שניתן להמחיש מן האירוע המתרחש בחולון בימים האחרונים.

בשכונת קרית שרת, מתנוסס פרסום ענק שהוצב על גבי שילוט בכניסה לפארק "פרס". התושבים חשבו תחילה כי מדובר בפרסום של הסוכנות היהודית או קמפיין ללימוד עברית של אולפן כלשהו, היות והמודעה כתובה כולה בשפת אימו של לב טולסטוי. אולם, עולים לא כל כך חדשים ממדינות חבר העמים לשעבר, שתרגמו לצברים את תוכן הדברים, הסכימו איתם כי הנוסח הכולל הבטחות ומתנות חינם מריח כמו הריח של שום שנדף מפיו של אחד המיסיונרים הנוצרים הפונדמנטליסטים שראיתי פעם עומד על קופסה בהייד פארק שבלונדון ומטיף כעל דוכן הכנסייה.

"התקשרו וקבלו ספר בחינם" - חוץ מלהשאיר פרטים על מנת לקבל את חומר התעמולה המשיחי המובטח, לא ניתן לקבל הרבה פרטים נוספים על העומד מאחורי הפרסום. אלכס, העונה למספר המופיע במנשר, אינו מכחיש כששואלים אותו האם מדובר במיסיון, אולם הוא גם אינו מאשר. הוא גם טוען כי מדובר באמונה אבל לא בדת, "אנחנו לא קבוצה דתית", הוא אומר (!?!)... את חופית כהן, כתבת מ-mynet, הזמין אלכס למקום מפגש בעיר רחובות...

לאחר הבירור שלנו, ב-Xmessianic, התברר כי העומדים מאחורי הפרסום הינם אלכס פייבי, וסשא סיריאפוב, שעבדו בעבר ב"קהילה משיחית" המוגדרת על-ידי ראשיה כ"בפטיסטית". למי שאינו יודע, הזרם הבפטיסטי מהווה זרם נוצרי פרוטסטנטי... לא סתם אמונה, אלא דת ממש, דת זרה ממש. באותה תקופה, שכרו של אלכס שולם על-ידי ארגון נוצרי מיסיונרי מפינלנד בשם Patmos. כיום השניים מנהלים גם קהילה משיחית ברחובות בשם "ברית החסד" - וזה מקום המפגש אליו הזמינו את כהן, מקום שלגביו ביקשו הנחה בארנונה מהעירייה בגין "מבנה דת".

כשנשאל אלכס, מאיפה הכסף לפרסומים האלו, הוא עונה כי העמותה מתקיימת מתרומות. כמובן שהוא אינו מציין שהתרומות באות מנוצרים ששואפים לראות יהודים מקבלים את דתם.... אהה סליחה.... את אמונתם – הרי אלכס מתעקש שלא מדובר בדת.

מה ניתן לומר מול מערכת הכזבים שפורסים לנו אותם יהודים משיחיים? נראה לי שמתאים לצטט את דיברי ישוע ליהודים שהלכו אחריו: "וַיֹּאמֶר יֵשׁוּעַ אֶל־הַיְּהוּדִים הַמַּאֲמִינִים בּוֹ... אַתֶּם מֵאֵת אֲבִיכֶם הַשָּׂטָן וְלַעֲשׂוֹת אֶת־תַּאֲוֹת אֲבִיכֶם חֲפַצְתֶּם הוּא רוֹצֵחַ הָיָה מֵרֹאשׁ וּבָאֱמֶת לֹא עָמָד כִּי אֱמֶת אֵין־בּוֹ מִדֵּי דַבְּרוֹ שֶׁקֶר יְדַבֵּר מִלִּבּוֹ כִּי־מְשַׁקֵּר הוּא וַאֲבִי הַשָּׁקֶר" (יוחנן 8,31-44).

אלכס וסשה מטבילים יהודיה בכנסייה האווגליסטית שברחוב הנביאים - ירושלים

הדפס