אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

ערד אינה אחרת

10/04/2013

לקראת יום העצמאות הקרב ובא, יזמה קבוצת תושבים מערד פרסום החושף את דעותיהם האנטי-ציוניות של החברים בכת היהודים המשיחיים בעירם. לצורך כך, נעזרו הללו באתר האינטרנט שלנו ואף מפרסמים אותו. אנחנו מברכים על ההתארגנות, ומזכירים כי אנחנו מעודדים להפיץ את כל החומר המתפרסם באתרנו. הפרסום פרובוקטיבי מאוד אמנם, אך הוא מיטיב לשקף את דעותיה של המיסיונרית לורה מימן-בקפורד ובעלה הנהנים מתמיכה בלתי פוסקת משאר אנשי הכת הנוצרית 'היהודים המשיחיים' ברחבי הארץ והעולם, ולעיתים גם מצד תושבים בודדים בעיר שאינם קשורים לכת.

למאמר המלא: מבט משיחי על יום העצמאות לחצו כאן

לורה מימון-בקפורד כותבת מאמרים בשפה האנגלית ומפרסמת אותם באינטרנט. בלשון המעטה, מאמריה אינם אוהדים את המדינה והעם היהודי כפי שניתן לראות לדוגמא באמירה מעוררת חלחלה שהיא כתבה בהקשר לשואת אירופה: "דחייתו של משיחו גרם לחורבן הבית, לגלות.... השואה מהווה עדות לכך שה' מקיים את הבטחותיו...". (ראה בהרחבה את המאמר: יחסם של היהודים המשיחיים לשואת אירופה). בקיצור, הבאנו את השואה עלינו (היהודים), והיא הייתה עונש שמימי על כך שדחינו את ישוע.

מיהי לורה, ומיהם חבריה?

לורה מימון-בקפורד עלתה לארץ עם בעלה הראשון, המומר מילטון מימון, תוך הסתרת אמונתם הנוצרית, היות והחוק אינו מחשיב מומר ליהודי. הם פתחו את הקהילה המשיחית הראשונה בערד בסוף שנת 1998. למילטון הייתה הכשרה תיאולוגית נוצרית שרכש בארה"ב, אך למרות זאת הוא רצה שיקראו לו "הרב". לורה אינה יהודיה.

לאחר מותו של מילטון, הגיע ארצה אדי בקפורד, גוי אפרו-אמריקני, ששירת עימו בצבא ארה"ב, לנחם את אלמנתו ולבסוף ניחם אותה עד שנשא אותה. אדי מוכר לרשויות החוק כאדם שהורשע מספר פעמים בגין אלימות שהפעיל נגד חרדים המנצלים את זכותם הדמוקרטית להפגין נגד פעילותה המיסיונרית של הכת המשיחית בערד. (לחצו כאן לסרטון הממחיש את אהבתו של אדי)

יו-יקים פיגרס, ראש הקהילה המשיחית הנוכחית בערד, נצר למשפחה קתולית הולנדית, הגדיר עצמו כ"אחראי על הקהילה המשיחית 'חסדי ישוע' בערד" (הצבי, גיליון מס' 412). אין לקהילה הערדית מבנה קבוע לאסיפות האליליות שלה ולעת עתה, נפגשים חברי הכת ברחוב האודם, בביתם הפרטי של בני הזוג מימון-בקפורד. עובדה מעניינת כאשר יודעים כי בעבר הכחיש ראש הקהילה המקומית כל קשר לאדי בקפורד האלים.

התנגדותם של תושבי ערד לכת המשיחית החלה כאשר פורסם שאחת החברות בכת, פולי סיגולים, שידלה קטינה בשם נטע חומסקי, לימדה אותה אודות ישוע והברית החדשה והביאה אותה להמיר את דתה ביום הולדתה ה-18 - דבר המנוגד לחוק, היות והטבלתה לנצרות בגיל ההתבגרות הייתה תוצאה ישירה של שידולה בטרם מלאו לנטע 18 .

כשמתבוננים בפעילי הכת הבולטים בקהילה הערדית, בולטת איפה העובדה שהם נוכרים גמורים ללא שורשים יהודיים, גם לא מצד האב.

אחת הטענות העיקריות של חברי כת היהודים המשיחיים היא כי הם מהווים פלג בתוך היהדות, למרות שהדבר מופרך מבחינה תיאולוגית, סוציולוגית, משפטית ופילוסופית. במקרה הנוכחי גם מבחינה לאומית ולכן לא נתעכב כאן על יחסם העכור למדינה היהודית.

הקהילה המשיחית בערד הינה שלוחה של קהילת "נחלת ישוע" שבבאר שבע, המשתכנת במבנה השייך לארגון המיסיונרי הבינלאומי "האגודה הנוצרית והמיסיונרית" (C&MA). כל זה לא נשמע יהודי כל כך! (לחצו כאן למאמר על מצביע על יושרו של ראש קהילת "נחלת ישוע").

הדפס