אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

פעילות מיסיונרית בבית החייל

מיסיונרים מגיעים בתדירות לבית החייל ומוציאים את החיילים ל'חפלות' בהן מטיפים להם.
* חייל נראה קורא בספר הברית החדשה. חייל נוסף תוהה: ואולי זה נכון?
* ובינתיים.. ההטפה המיסיונרית ממשיכה למרות הבטחות הגורמים שונים.
17/03/2013
חייל בקהילה משיחית - צילום אילוסטרציה
חייל בקהילה משיחית - צילום אילוסטרציה

ירושלים בירת ישראל.
במרכז העיר, בסמוך לקריית הממשלה ולבית משפט העליון, במרחק הליכה קצר משכונת נחלאות הציורית, משוק מחנה יהודה וממרכזי הבילויים, שוכן בית החייל על שם צ'ארלס קלור.

בית החייל מנוהל על ידי "האגודה למען החייל" שהינו 'ארגון הגג המוביל בטיפול בחיילי צה"ל בתחומי רווחה, חינוך וסיוע'. אחד מיעדיה המרכזיים של האגודה הינו טיפול בחיילים בודדים, חיילים ממשפחות מצוקה, ועולים חדשים.

יעדה של האגודה זהה ליעדו של המיסיון המשיחי: מגע עם אוכלוסיות חלשות .
האגודה מסייעת לאוכלוסיות חלשות, והמשיחיים לעומת זאת מחפשים לנצל את חולשתם של אותן האוכלוסיות. ניצול מצוקות הינו אחד האומנויות שהיהודים המשיחיים יודעים להצטיין בהם. לאחרונה, החלו חברי הכת המשיחית לפשוט מידי ערב שבת על בית החייל, כדי להזמין את החיילים ל'חפלות' שהם מארגנים בוילה בשכונת אבו טור - כך עולה מפניות חוזרות ונשנות שקיבלנו מחיילים בודדים בחודשים האחרונים.

באותן 'חפלות', בשעה שהמנגל צולה את שיפודי הבשר מקבלים החיילים היהודים הטפה מיסיונרית אינטנסיבית וספרות נוצרית מתורגמת לעברית והמכונה כעת "משיחית", והכול חינם אין כסף. כאות עידוד ועל מנת להבטיח את השתתפותם בערבי שבתות הבאים, הבירה נשפכת כיד המלך... כל האמצעים הופכים ללגיטימיים. אומנות הפיתוי הינה אומנות הנחש אומרים הכתובים... ונראה כי המשיחיים הם תלמידיו הנאמנים...

כשהייתי חבר בכת היהודים המשיחיים, מנהיגי ומטיפי הכת, נהגו לדבר כנגד צריכת אלכוהול ולאת חוצץ כנגדו, מגזינים לנוער המשיחי חוזרים מפעם לפעם על הנושא ומזהירים מפני שתיית אלכוהול. גם ביד השמונה, המושב היהודי משיחי, מסרבים לערוך אירועים הממומנים על-ידי חברות משקאות חריפים או סיגריות. אבל... כשצריכים למשוך חברים פוטנציאלים לכת, שוב מתגלה כי המטרה מקדשת את האמצעים.

הדפס