אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

אין תקווה לאחריתך

בעיר אשדוד, ישנה עמותה - "תקוות יעקב" שמה - העוזרת לנזקקים בביגוד וסלי מזון.
תושבים טוענים כי העמותה מיסיונרית ואף פרסמו כרוזים עם תמונותיהם של מפעיליה המזהירים מפניהם.
חברי העמותה מכחישים כל קשר לפעילות מיסיונרית.
להלן העובדות
23/11/2012
המודעות שנתלו ברחבי רובע ד' באשדוד
המודעות שנתלו ברחבי רובע ד' באשדוד

כתבה שהתפרסמה ב"השבוע באשדוד" מצביעה על מאבק הקיים בין תושבים מסורתיים בעיר לבין חברים בכת היהודים המשיחיים. המאבק עלה דרגה לאחרונה כאשר נתלו מודעות ברובע ד', עם תמונותיהם של מפעילי עמותה בשם "תקוות יעקב" הפועלת לכאורה לרווחת הנזקקים. במודעות נטען שאנשי העמותה הינם מיסיונרים המנצלים בציניות את מצוקתם של הנזקקים ומנסים להעבירם על דתם. חברי העמותה מודים כי הם מאמינים בישו אך מכחישים את עובדת היותם מיסיונרים.

"בארגון 'תקוות יעקב" נאמר בכתבה "דוחים טענות המתנגדים, בדבר פעילות מיסיונרית במקום. איתן מנפל, אחד ממובילי הארגון, טוען כי ההתנגדות והפגנות הנגד נמשכים כבר כמה שנים: "אנחנו עוסקים בחלוקת מזון ובגדים, ולא פועלים לשנות את הדת של אף אחד".

דיבורים לחוד ומעשים לחוד. מה לעשות אבל כשפותחים את אתר האינטרנט של העמותה, מצטיירת תמונה אחרת מזו שרצה מנפל לצייר לקהל הקוראים. "עזרה הומניטארית ורפואית פותחת בעיתים קרובים את הדלתות לבשר על התקווה היחידה של ילדי יעקב (אבינו): ישוע, המשיח ומלך היהודים". ומפורט יותר: "החזון שלנו: ...להביא את הבשורה (הברית החדשה) של המשיח היהודי (ישו) לעם היהודי ...העמותה מפעילה מרכזים שונים בארץ שמטרתם גלויה לעין כל באתר: "מרכזים הללו מיועדים להביא אוכל, ביגוד, הכשרה מקצועית והבשורות הטובות של המשיח."

האחראים על העמותה, לפי האתר, הינם בני הזוג מאורר, המוגדרים באחד הפרסומים המופיעים באתר, כמיסיונרים - פשוטו כמשמעו. בנוסף, בשיטוט קל ברשת המקוונת נמצא כי אותו מיכאל מאורר מועסק גם על-ידי הכנסייה הנוצרית Assembly of God באותו תפקיד הידוע לשמצה: מיסיונר.

וכך מדווחת פעילותם באותו פרסום:
"סיימנו את שנת 2011 עם פעילות קירוב בכרמיאל, עכו ומעלות, היכן שהזמנו רבים מאלה שמקבלים אוכל וביגוד מאיתנו, על מנת לחגוג את החג עמנו ולשמוע אודות המשיח שלהם. רוב המשתתפים לא היו מאמינים (בישו) אולם רבים הגיעו לאמונה דרך עבודתנו".

לאור פרסומי העמותה, ניתן להוכיח כי מנפל משקר. וכאילו לא די בכך, כאשר הוא מגיב בבכיינות פרנואידית לחשיפתו ולחשיפת חבריו המיסיונרים, הוא נותן הודעה שאינה נטולה מצביעות: "זה עלול להיגמר בדם... אנחנו מפחדים שיפגעו בנו ובילדים שלנו, רק בגלל שאנחנו מאמינים בישו". - אף אחד לא טען כי הבעיה הינה אמונתם הנוצרית של מפעילי העמותה אלא פעילותם המיסיונרית. חוסר יושרם של המיסיונרים מתגלה בכל פעם שחושפים את פניהם האמיתיות, כאשר הם טוענים שוב ושוב כי מדובר ברדיפה על רקע דתי, אשר מיותר לציין, כי היא אינה קיימת כלל - אלא אך ורק בדמיון המפותח שלהם.

ובנוסף.. המיסיונר איתן מנפל טען בכתבה כי אפילו עיריית אשדוד מפנה נזקקים לעמותת "תקוות יעקב". גם "עובדה" זו התבררה כשקרית, ודובר העירייה, אילן בן אדי מסר: "מבירור שנעשה במינהל לשירותים חברתיים עולה, כי אין לעיריית אשדוד קשר כלשהו עם "תקוות יעקב" והיא אינה מפנה אליו תושבים".

בתמונה ניתן לראות עולה קשישה המקבלת עזרה הומניטארית דרך עמותת "תקוות יעקב", באחד המרכזים שלהם, ו"בין היתר" היא מקבלת גם סרטון די.וי.די. "הרועה הטוב - תולדות חייו של ישוע" וספר הברית החדשה המודבק לתרגום נוצרי של התנ"ך. (התמונה מדף הפייסבוק של העמותה)

בניגוד להצהרות, אתם כן מיסיונרים - ועכשיו אנחנו יודעים שאתם גם שקרנים!

הדפס