אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

על תאוות הבשר של החרדים לבשורה

"וְלָמָּה זֶּה תִרְאֶה אֶת־הַקֵּיסָם בְּעֵין אָחִיךָ וְאֶל־הַקּוֹרָה אֲשֶׁר בְּעֵינְךָ לֹא תַבִּיט" - דברי ישוע.
אולם, במקום לראות את מה שמתרחש בקהילות המשיחיות מבחינת האתיקה המשיחית, בוחרים משיחיים רבים ללכלך דווקא על הדתיים וממשיכים לדמיין כי בקהילה הכל ורוד... כמעט גן-עדן.
זה מה שקרה (שוב) בירחון "מעוז" המופץ על-ידי קהילת "תפארת ישוע"...
3/05/2012
אקסטזה משיחית - מאקסטזה לאקסטזה...
אקסטזה משיחית - מאקסטזה לאקסטזה...

מצד אחד טוענים יהודים משיחיים רבים על דיסקרימינציה, ומצד שני הם נוהגים לעשות דמוניזציה של הציבור החרדי תוך שימוש בכל מיני סטריאוטיפים, הכללות וקומץ רצוי של גוזמה. דוגמא לכך, הניוזלטר של קהילת "תפארת ישוע" שבחרה לאחרונה להשמיץ (שוב) ציבור שלם, בגלל חטאתם של קומץ:

"קיימות שתי חנויות למוצרי פורנוגרפיה מול קהילה משיחית הממוקמת בקירבת מקום לשכונה חרדית. כל העומד בכניסה לקהילה, יוכל לראות תנועה בלתי-פוסקת של חרדים בתוך החנות. בכל רחבי המדינה, קיימת התופעה של חרדים המבקרים בבתי-בושת בכל ימות השבוע."

נדמה לי כי רק מי שפוקד בתי בושת יכול לראות מי נכנס אליהם ומי לא. כך שקביעתו של כותב השורות מגלה לכאורה שאינו חרד לגורלם של הפרוצות ולשכר בבני אדם והוא החליט לחקור את הנושא עד לעומק שדיי הקרב.

כאחד המכיר את ה"קהילה המשיחית" שבנידון (שבעצם רשומה במשרד הפנים ככנסיה פנטקוסטלית), ושפקד אותה גם לעיתים, אני יכול לאשר שפעם אחת ראיתי חרדי נכנס לאחת החנויות סקס. אבל מכאן ל"תנועה בלתי פוסקת"... המניעים של הכותב ברורים ומובנים.

ולגופו של עניין, אכן, חרדים הינם אנשים כמו כולם. יש בהם אנשים טובים יותר, ואנשים טובים פחות, עד שגם ניתן למצאו חרדי - בחזות החיצונית שלו לפחות - שהוא עבריין מושבע.

דוברי היהודים המשיחיים מנסים גם להציג את חבריהם כאנשים רגילים, וחוזרים שוב ושוב כמו על לייטמוטיב, כי הם משלמי מיסים, משרתים בצבא (איפה הם עושים פעילות מיסיונרית), וכנראה שגם חלקם, כמו בכל שכבת אוכלוסייה אחרת, מגיעים לבתי בושת ומשלמים עבור שירותי מין שיוליכו אותם לרקיע השביעי במקום למלכות שמים. על כך היו שמועות רבות גם על אחד מרועי הקהילה של אחת הקהילות התל-אביביות, כאשר התוודה שאחת החברות בקהילה אחרת הייתה מציעה את שירותיה תמורת תשלום לכל החפץ להנות מצורותיה הנאות. כמובן שהיא סולקה בבושת פנים חזרה לבית הבושת.

אולם, אם הזנות בתשלום מהווה חריגה בקרב האחים המשיחיים (כמו אצל כל אוכלוסייה אחרת), יחסי מין מחוץ למסגרת הנישואין הינם תופעה נרחבת המהווה גם פקטור לא זעיר בהבאת בחורים לקהילות המשיחיות. דוגמא לכך ניתן אף למצאו בספרו של יעקב דמקני, שהגיע לאמונה המשיחית לאחר שרכב על משיחית חסודה שחשפה בפניו את גופה בדרך לגוף המשיח.

הפקרותו המינית של הנוער המשיחי אינו סוד לאף רועי קהילה וקיימת ספרות עניפה על הנושא החל מההוצאה לאור המשיחית "קרן אחווה משיחית" ועד לכתבות ב"משהו אחר" וכדו', ואף מארגנים סמינרים מעת לעת על מנת שהנוער יגלה איפוק. ומהכירות אישית - כמשיחי לשעבר - אני יכול להכות על חטא ולהגיד שלא הכרתי הרבה בתולות בקהילה...
(כבר כתבנו בנידון, ראה: סקר חדש חושף כי רוב המשיחיות הרווקות הצעירות אינן בתולות - לקישור לחצו כאן)

בישראל, ישנו כבר מקרה ידוע של משיחי שהינו פדופיל מורשע, דניאל לרו, ודווקא באותה קהילה משיחית (כנסייה הפנטקוסטלית) שהניוזלטר מתייחסת עליה, ישנו מאמין שהתגרש מאשתו על רקע זה - יצוין כי ראשי הקהילה מודעים כי לפחות הוא ניסה לפגוע בקטינים בקהילה.

הומוסקסואליות גם קיימת בקרב המשיחיים. עובדה לכך הארגון המשיחי "כיוון חדש", המתיימר לרפאות את המשיחיים הנמשכים לבני מינם.
בעבר הוגשו תלונות נגד אחד מבכירי היהודים המשיחיים בירושלים בגין מעשים מגונים בבוגרים צעירים, רזים ושרירים.
לאחרונה, פנה לאתרנו צעיר שקיים שיחות לוהטות בפייסבוק יחד עם משיחי רווק בשנות ה-30 שלו, המועסק על-ידי אגודה משיחית ידוע בבירה, ששליחותו בחינוך, ועל פי עדותו שלח יותר מידיו לאחד החונכים המשיחיים שלו.

מכל הנ"ל עולה כי אין הבדל התנהגותי בין החרדים ליהודים המשיחיים או לכל קבוצה אחרת. ישנו אומנם הבדל בכך שמי שחוזר בתשובה, יודע שהוא על הדרך הנכונה, ועליו להתאמץ ולהתעלות. המשיחי מאמין שהוא הגיע לאמת. זהו! הוא נושע! הוא נולד מחדש! עלק... כשלאמתו של דבר חוטאים יום יום...

המוסר ההשכל לחברי "תפארת ישוע": "וְלָמָּה זֶּה תִרְאֶה אֶת־הַקֵּיסָם בְּעֵין אָחִיךָ וְאֶל־הַקּוֹרָה אֲשֶׁר בְּעֵינְךָ לֹא תַבִּיט" - מתי 7:3

הדפס