אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

יהודים משיחיים בוועידה אנטי-ציונית (אנטישמית?)

6/03/2012

ועידה נוצרית בינלאומית תחת השם "Christ at the Checkpoint" החלה אתמול בבית לחם. מטרת הוועידה, לפי אתר האינטרנט שהשיקו לכבודה, היא להביא למודעוּת "נושאים כמו שלום, צדק ופיוס בהקשר של המציאות בשטחים הפלשתיניים", שם שנשמע תמים לגמרי ולכאורה אף חיובי למדי.
 
בדיקה קרובה יותר של הדברים מגלה דברים קשים ביחס לוועידה: די להתבונן בשמה של הועידה: "ישוע במחסום", המתכוונת לסוגיית המחסומים ביהודה ושומרון, כדי להבין את מטרותיה האמיתיות. הסמליל (לוגו) של הוועידה מצביע גם הוא בדיוק על פניה האמיתיות, כשהוא מתיימר להציג גדר ההפרדה וגדר תיל, כשבתווך נמצאת כנסייה. 

כך הפכו מארגני הוועידה את הפלשתיני הממוצע למעונה כמו ישוע הנצלב שוב בידי היהודים. המחסומים כמשל הם כמובן דרך הייסורים (ויה דולורוזה), שהישראלים המרושעים מעבירים בה את השיות הפלשתיניות התמימות.
 
ברור כי בוועידה הזאת לא תשמעו ביקורת על הצד הערבי, לא ידברו על רדיפתם העקבית של הנוצרים ברחבי המזה"ת ולא תשמעו על ההגירה של אלפי נוצרים מדי שנה מהמזה"ת לאירופה ולאמריקה. אפשר בקלות להשוות מספרים כדי לראות שבית לחם המארחת את הוועידה, כמעט שאינה נוצרית יותר.
 
לא מדובר בוועידה זוטרה. מגיעים אליה מנהיגים נוצרים בעלי שם מכל רחבי העולם. בין השאר ישתתפו בה הכומר טוני קמפולו, לשעבר "יועץ רוחני" של ביל קלינטון, והכומר ג'ואל הנטר, החולש על אימפריה של עשרות אלפי מאמינים, שהיה "יועץ רוחני" של ברק אובאמה וחבר בוועדות נשיאותיות בנושאי דת.
 
ארגונים אסלאמיים ברכו על האירוע, ולא בכדי. בין המשתתפים ינאמו גם אנשים הידועים בהתרסתם נגד מדינת ישראל, ולעיתים אף נגד העם היהודי בכללותו:
 
- קולין צ'פמן, שעבד עם התאחדות הסטודנטים המשיחיים הבינלאומית, הינו אחד המעריצים המושבעים של חסן נסראללה: "השייח נסראללה נואם כריזמטי ומוכשר להפליא שיכול להחזיק קהל מרותק במשך שעות (צפיתי בו הרבה בטלוויזיה) לא רק כשמדבר על פוליטיקה, אלא כשהוא מסביר על הקוראן ומשדר רוחניות שיעית אמיתית מאוד".
צ'פמן שמנסה להסביר את שנאת ישראל של נסראללה בהקשר הכיבוש שכח שארגונו חשוד בפיגועים גם כלפי יהודים כמו בארגנטינה ב-1994 למשל.
 
- פורטר ספיקמן ג'וניור, ביים הסרט "With God on our side", סרט אנטי-ציוני (למרות שאין הבדל בין יהודי לישראלי במהלך כל הסרט), הדוגל בתיאולוגית ההחלפה, והמסלף עובדות רבות - (לביקורת באנגלית על הסרט לחצו כאן)  
 
- סמי אוואד, מנכ"ל קרן נאמנות לארץ הקודש, המקדם אג'נדה ללא אלימות בנוסח ה'מהטמה גנדי', הקדיש שיר לפעיל טרור מהג'יהאד האסלאמי, חדר עדנאן, בעמוד הפייסבוק שלו, ושיתף בפייסבוק כתבה בה מכונה "גיבור" מי שמעודד פיגועי התאבדות.
בהזדמנות אחרת, שיבח אוואד, את המחבל מוחמד שחאדה שעמד מאחורי הפיגוע של ישיבת "מרכז הרב" וטבח בשמונה בחורי ישיבה בעת לימודם.
 
- בן ווייט, מכחיש השואה, ומכחיש להיות אנטישמי: "אני לא מחשיב עצמי כאנטישמי, למרות שאני יכול להבין מדוע ישנם כאלה."
 
אלו ועוד רבים המחזיקים בדעה "הנכונה" לגבי ישראל והיהודים, והמבקשים להחזיר את האמת ההיסטורית והתיאולוגית...
 
אולם מה שמטריד יותר, זו העובדה כי אחד הדוברים העיקרים והבולטים בוועידה ואחד השותפים לארגון הכנס, הוא סטפן סייזר. מדובר באקטיביסט רדיקלי שמכסה את שנאת ישראל שלו במסווה של ביקורת אנטי-ישראלית. סייזר תומך בחרם על ישראל ומאשים דרך קבע את ישראל בדיכוי גזעני, באפרטהייד ובטיהור אתני. הוא משתתף בדרך קבע בוועידות אנטי-ישראליות שונות, לצד אנטישמים ומכחישי שואה מן הסוג הגרוע ביותר. "תגיד לי מי החברים שלך"...
 
סייזר כינה את צה"ל "חיילי הורדוס הפועלים כיום בבית לחם" ברמזו למסופר בברית החדשה (מתי, ב) על אודות המלך הורדוס שבחששו מפני מתחרה, ציווה להרוג "את כל הילדים אשר בבית לחם ובכל גבוליה מבן שנתיים ומטה". הקישור הוא כמובן לפרעה שציווה להרוג את ילדי ישראל. יהיה המשל הורדוס או פרעה, אולם הנמשל אצל סייזר וחבר מרעיו הוא אחד: צה"ל, כלומר הממונה עליו - מדינת היהודים. ושוב, בתפקיד הנצלבים נמצאים הפלשתינים המסכנים.
 
השתתפות של יהודים משיחיים לוועידה זו גרמה לגל ביקורת חריפה על ידי עמיתיהם המומרים והנלווים אליהם, אולם אחד מראשי הקהילה בנתניה, ראש קהילה ירושלמית המועסק על ידי המיסיון הקנדי ואחד מבכירי ארגון "יהודים למען ישוע" בחרו לנסות להגיע לשלום עם אחיהם לאמונה, בהבהירם כי מטרתם של נציגי הקהילות המשיחיים היא להשמיע קול אחר.
 
המציאות מראה כי אין עם מי לדבר, אולם לראשי הקהילות הנ"ל הדבר לא מפריע.
נוכחות אנשי הקהילות המשיחיות בכנס, מעניקה לגיטימציה למפעיליו, ומנסה להציגו כאילו המדובר בכנס אובייקטיבי תמים ולא בכנס "מטעם".
בכך נמצאים נציגי המשיחיים כשותפים מלאים – ביודעין - להצגה האנטישמית והמגוחכת הזו.

הדפס