אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

היהודים המשיחיים: מי שיאמין בישו יעלה לשמיים

16/01/2012
יהודים משיחיים מאיימים: האמינו או תשרפו לנצח
יהודים משיחיים מאיימים: האמינו או תשרפו לנצח

היהודים המשיחיים מתריעים כי שני שלישים מהעם היהודי יושמדו. מי שלא יקבל את ישו, יועמד למשפט בפני אלוהים וצפוי להישלח לאגם האש לסבול ייסורים לנצח. המיסיונרים פועלים גם במגזר הערבי בחיפה, והרב אריה בליטנטל דורש לפעול למניעת תעמולה מיסיונרית מסוג זה.

היהודים המשיחיים ונוצרים אחרים שנולדו מחדש (משמע שזה אותו דבר) יזכו לכך שהשמים יהיו מבטחם והם יילקחו על-ידי אלוהים לשמיים. ואילו מי שאין לו קשר עם אלוהים באמצעות ישו המשיח ייאלצו לסבול את הצרות שיבואו על הארץ. כך מתריעים היהודים המשיחיים בקמפיין הסברה מיסיונרי חסר תקדים בחיפה.

בימים אלו מופץ ברחבי העיר ספרון של היהודים המשיחיים. הוא מחולק בתיבות דואר, ונראה כמסמך רשמי של הכנסת. כותרתו "מידע חשוב לכל אזרחי ישראל". סמל החנוכייה עם שבעת הכנים המוטבע עליו יוצר אשליה שמדובר במסמך רשמי של המדינה. רק מי שיעיין בו יגלה שמדובר בחומר מיסיונרי של היהודים המשיחיים.

בספרון מוצגות מספר נבואות ותחזיות. בין היתר, מובטח למי שיאמין בישו לעלות לשמים באחרית הימים. היהודים המשיחיים מתריעים כי שני שלישים מהעם היהודי יושמדו. עוד עולה מהספרון כי בית המקדש השלישי יקום בירושלים, ומנהיג עולמי בעל כוח רב שיופיע בזירת העולם יחלל את בית הקדש ויבקש כי יסגדו לו כאל (במקום ישו שהוא האל האמיתי).

לטענת היהודים המשיחיים, בעולם תהיה צרה גדולה ויגיעו ימים נוראיים, כשרק שליש מהעם היהודי ישרוד. בסופו של דבר, המשיח האמיתי, שהוא ישו ,על-פי הספרון, ישוב וכל מי שיאמין בו יזכה לעלות לשמים. לכן, מי שרוצה להימלט מזעם אלוהים הנצחי חייב כיום להתוודות על חטאיו ולהאמין בישו, ואילו מי שידחה את אלוהי ישראל ואת שליחו ישו, כך על-פי הספרון, יעמוד למשפט בפני אלוהים ויישלח לאגם האש לסבול ייסורים לנצח.

יש לציין כי המיסיונרים פועלים גם במגזר הערבי בעיר, ואף הנפיקו חומר תעמולה בערבית. גם בפלאיירים המחולקים בשפה הערבית השורה התחתונה היא שעל הציבור להאמין בישו כשליחו של אלוהים עלי אדמות. עוד קוראים הפלאיירים לקבל את התנ"ך ואת הברית החדשה ולחיות על-פיהם.

הרב אריה בליטנטל אמר כי אינו מתרגש מאיומי היהודים המשיחיים כי אנשים כמוהו יישלחו לאגם האש, והוא רואה בחומרה את הקמפיין האגרסיבי לדבריו ואת שיטת ההפחדה, שלפיה מי שלא יאמין בישו יסבול ייסורי תופת לנצח. הרב בליטנטל דורש לפעול למניעת תעמולה מיסיונרית, ואף עירב בעניין את ארגון יד לאחים הנאבק בתופעת המיסיון. לדבריו, יש למצוא דרכים בחוק לאיסור מוחלט של פעילות מיסיונרית, ובפרט כזו שכוללת איומים.

פעיל בקרב היהודים המשיחיים אמר בתגובה: "היהודים המשיחיים אינם גוף מיסיונרי (חחח באמת?), אלא גוף שפועל למען הקהילה. אנו לא מנסים לשכנע אף אחד ולא מנסים להעביר איש על דתו. עיקר הפעילות של היהודים המשיחיים מבוססת על עזרה לקהילה, מתן סיוע לנזקקים, העברת שיעורי תנ"ך ופעילות חברתית. אומנם אנחנו מדפיסים ספרים ומבקשים להפיץ את עיקרי אמונתנו (היינו פעילות מיסיונרית... וואלה הבן אדם סובל מדיסוננס קוגנטיבית?), אולם אנו לא כופים את אמונתנו על איש ולא מנסים לשכנע אף אחד. מי שרוצה לבוא לפעילות שלנו, לשמוע שיעור בתנ"ך או לשמוע על עיקרי אמונתנו, מוזמן. כל אדם שמקבל על עצמו את עיקרי אמונתנו, עושה זאת מתוכו, לאחר שהוא חש מבפנים את האמונה בישו ובברית החדשה".

היהודים המשיחיים מדגישים כי הברית החדשה היא ספר יהודי (אמנם כתוב ביוונית) שנכתב בידי יהודים (אין על זה הסכמה באקדמיה וגם לא בכנסיות שונות), ומחבריו נהגו לבקר בקביעות בבית המקדש.

הדפס