אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

לגרש דעה קדומה: ישוע = ישו

לכבוד חג החנוכה, השיקו מיסיונרים מכת "היהודים המשיחיים" חומר פרסום חדש, ומיהרו להפיצו בתיבות הדואר של תושבי ירושלים.
החידוש העיקרי המצוי בחומר שבנידון הוא השימוש בשם "ישו" דווקא ולא ב"ישוע". תחת הכיתוב, "לגרש דעות קדומות" מוותרים המשיחיים על השם ישוע, ומחליפים אותו בישו!
23/12/2011

תועמלנים משיחיים הצליחו מכבר לבלבל את המוח הרגיש גם כך של חבריהם לכת, תוך מסע דה-לגיטימציה כנגד היהדות האמיתית וחכמיה, בטענה קונספירציונית האומרת כי רבני ישראל לדורותם נקבו לגנאי את שמו של משיחם ואלוהם בהסירם את האות האחרונה של שמו, כדי לייצר את הכינוי שראשי תיבות שלו "יימח שמו וזכרו".

למרות שאין להזיה זו כל הסמכתה תלמודית, הלכתית, ספרותית או תיאולוגית, ממשיכים חברים בקבוצה שולית הנקראת "יהודים משיחיים" בהשתוללות פנאטית, בהפצה מתמשכת של קריקטורות בסגנון אנטישמי בכדי לחזק את הפנטזיה הזו.

פרסום של הארגון המשיחי "יהודים למען ישוע"

פרסום של הארגון המשיחי "יהודים למען ישוע" (למעלה)

פרסום של קבוצה של יהודים משיחיים ברשות יעקב דמקני (למטה)

היהודי עוקר את אות ה"ע" משמו של ישוע

כאמור, לא רק שטענה זו הינה המצאה זדונית מרושעת, אלא שהיא גם מופרכת על-ידי תיאולוגים נוצרים בעצמם, ולמעשה גם בידי בורותם של חברי כת "היהודים המשיחיים" שמאז העלת הטיעון המרושע הזה ועד היום, לא הצליחו לספק מקור אמין, בודד לחיזוקו ולאמיתותו. ופתאום, קם משיחי -אולי יותר הוגן- אשר מעיז להשתמש בשם "ישו" שהוא בעצם התרגום העברי של הכתוב בשפה היוונית ובספר היווני של הנצרות – קרי הברית החדשה.

למען הסר ספק! למרות הפולמוס הארוך בנושא - לא קיים בנמצא מקור בעברית לברית החדשה! ולכן רוב החוקרים (שרובם מוסמכים ומוכרים) שוללים לגמרי את האפשרות הזו של כתיבת הברית החדשה בעברית או בארמית, בתור המקור שלה ביוונית.

הפלייר החדש המזוהה עם היהדות המשיחית

ואולי לזה התכוון המיסיונר המשיחי בכותרת הראשית של הפרסום החדש "באנו חושך לגרש"; הוא רוצה להסיר את ההשמצות הקשורות בשם ישו, ובכלל זה אולי גם להפריך את העלילות הנוצריות האנטישמיות, נוטפות הדם מימי הביניים, שדיברו על סילופים יהודיים מכוונים בברית החדשה, בניגוד לרוב חבריו המעדיפים להתלות את אמונתם בתיאוריות קשר שהיו יכולות להוסיף עוד פרק עסיסי ב"פרוטוקולים של זקני ציון".

ראה בערוכה את המאמר "ישו = ישוע"

הדפס