אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

הגברת הנוצרית השילה את האדרת המשיחית

2/11/2011
הכומר הבפטיסטי העומד בראש ארגון מיסיונרי בא להטיף "יהדות משיחית"
הכומר הבפטיסטי העומד בראש ארגון מיסיונרי בא להטיף "יהדות משיחית"

ביום חמישי הבא (10.11) תתקיים בירושלים דרשה מיוחדת של הכומר המטיף פאול וושר.
וושר הינו כומר בפטיסטי העומד בראש ארגון נוצרי מיסיונרי - HeartCry Missionary Society - שמטרתו המוצהרת והברורה היא להפיץ את הנצרות בעולם.

האירוע לא יתקיים באחת הכנסיות בעיר, אלא דווקא במבנה של אחת הקהילות המשיחיות הבולטות בבירה שפרסה את חסותה על האירוע הנוצרי, יחד עם קבוצות משיחיות שונות. מהו המכנה המשותף בין כל הגורמים השותפים לאותו אירוע?

קהילת חסד ואמת

בספר "עובדות ואגדות" מובא כי הקהילה המשיחית חסד ואמת מגדירה את עצמה כ"בפטיסטית רפורמית" (Reformed Baptist).
(Facts & Myths - About the Messianic Congregations in Israel, Survey conducted by Kai Kjær-Hansen and Bodil F. Skjøtt, Mishkan, 1999, p. 202 )
ברוך מעוז, ששימש כראש הקהילה בעבר, הוסמך לכמורה בפטיסטית בגלזגו שבסקוטלנד והיה מועסק ע"י הכנסייה בפטיסטית.
ראש הקהילה הנוכחי הינו כומר בפטיסטי אמריקני לא יהודי בשם בריג ג'ונס.
ההוצאה לאור "הגפן" המזוהה עם הקהילה המשיחית, מהווה חלק בלתי נפרד של עבודתו של הארגון הנוצרי האנגלי Christian Witness to Israel, ואילו במשרד הפנים היא נקראת בשם העדין יותר: עדות משיחית לישראל. - כאן אנו רואים כבר כיצד המונח "משיחי" מחליף את המונח "נוצרי".
המסקנה הפשוטה שעולה מכל הנ"ל, היא שקהילת "חסד ואמת" הינה כנסייה בפטיסטית במיטבה. וכך ניתן לקראו במאמר פרי עטו של מעוז: "לא קהילה משיחית - אחד ההיבטים בשאיפת הכנסיות הישראליות להתקבל בחברה הינו הרתיעה להגדיר עצמן בגלוי כנוצריות. מהסיבה הזו, הן מעדיפות להיות מוכרות כקהילות 'משיחיות'."

קהילת קול במדבר

קהילת קול במדבר מחזיקה מהצהרת האמונים הבפטיסטית של 1689, ומגדירה את עצמה כרפורמית.
ראש הקהילה, טוני סיימון, הוכשר במוסד נוצרי באנגליה ועבד באותה מדינה כמיסיונר 3 שנים עד שעלה ארצה עם אשתו הבפטיסטית. סיימון הינו חבר ב-F.I.R.E, רשת של כנסיות בפטיסטיות רפורמיות, והוא משמש כמיסיונר עבור ארגונו של הכומר וושר וארגון נוצרי נוסף מפלורידה.

קהילת ירושלים - בית גאולה

מנו קלישר, ראש הקהילה, הגדיר אותה כ"בפטיסטית", ואף פרסם אותה ככזו בעבר בעיתונות.
בין השנים 1987-88 הוא הוכשר ע"י מוסד נוצרי בשם Friends of Israel Gospel Ministry's Bible School לכומר מהזרם הנוצרי הידוע כ"בפטיסטי".
קהילה זו, כמו קהילת חסד ואמת - על פי עדותם של ראשיהן - מעבירים כספים לארגון הסטודנטים המשיחיים בארץ.

קהילת ירושלים פורסמה ככנסייה בפטיסטית ע,י ראשיה

ארגון הסטודנטים המשיחיים בארץ

השם של הארגון בשפה האנגלית הוא "The Christian Student Fellowship in Israel" - שוב פעם כאשר תורגם לעברית, המילה "נוצרי" הוחלף ל"משיחי".
אם בעבר שמשו כיו"ר העמותה יהודים משיחיים שונים ומשונים שגם יהדותם הייתה פחות מספק, כיום משמש בתפקיד בחור ערבי "משיחי" מנצרת. אל לנו לטעות, ערבי משיחי, הוא ערבי השייך לאחד הפלגים של הנצרות הפרוטסטנטית. ובינם לבין היהודים המשיחיים המחלקים באותה אמונה נוצרית, ישנם חילוקי דעות לא מעטים וניסיונות גישור לא פחות מעטים. אלה מציינים את יום העצמאות ואלה מציינים את הנכבה. כך שלא נטעה ונחשוב (כפי שמנסים לפמפם לנו מידי פעם) שכל המשיחיים הינם אוהבי ישראל.

לסיכום

האירוע העומד להתרחש הינו אירוע נוצרי בפטיסטי, המאורגן על-ידי נוצרים בפטיסטים שחלקם ממוצא יהודי.
במקרה הזה נפלה התחפושת היהודית משיחית בהשאירה את פרצופו האמיתי של הארגון.

אחיי ורעיי המתקראים "משיחיים", פקחו עיניכם, ראו ודעו כיצד מרמים אתכם, כיצד העבירו אתכם לדת הנוצרית בטענה שקרית שהמדובר ביהדות, ביהדות משיחית, וצריך באמת להיות מטומטם כדי לחשוב שזרם נוצרי מהווה חלק לגיטימי ביהדות.

"אין אנו הולכים בדרכי מרמה ואיננו מסלפים את דבר אלוהים" (השנייה אל הקורינתיים 4,2) - באמת?

הדפס