אודות יהודים משיחיים,הברית החדשה,וישוע המשיח.

סקר חדש משמח את השטן: רוב המשיחיות הרווקות הצעירות אינן בתולות

24/10/2011
בתולה יש רק אחת!
בתולה יש רק אחת!

בדרך כלל אני מדלג על הסקרים המאמתים עניינים עליהם כבר ידוע לי הכול, אולם כאשר הדבר נוגע לאנקדוטות הקשורות בחיי ובחיי חבריי לאמונה לשעבר, זה מגרה...
 
עשירים מתנגדים למיסים. לא מצחיק... משפחות ממדינת אלבמה נוהגים ללכת לכנסייה יותר מאשר משפחות מניו אינגלנד. תפנימו! מוצרי חלב יקרים יותר בישראל מאשר במדינות אירופה. נו כבר התרגלנו?...
 
אולם הסקר הנוכחי, לעומת זאת, תפס מיד את תשומת לבי כאשר נתקלתי בו בבלוג המלא בתובנות מעניינות באופן קבוע, "God Blog". שם גם מובא מקור הסקר החדש שפורסם לראשונה ב-Relevant Magazine, מגזין משיחי אמריקני:
בארה"ב, 80% מהצעירים והצעירות המשיחיים שעדיין לא הגיעו לברית הנישואין כבר מנוסים בסודות המיטה ואינם בתולים...
 
בהמשך, המאמר גם קובע באופן ברור, על פי סקר של חברת Gallup - שאף הוא פורסם לאחרונה, 76 אחוזים מהמשיחיים מאמינים כי יחסים מיניים מחוץ למסגרת של נישואים הוא דבר רע, או בשפה מקראית יותר: חטא.
 
וכאן עומדים המשיחיים מול בעיה רצינית. מתברר כי תוכניות ההתנזרות הפופולאריים בארה"ב, כגון "אהבת אמת מחכה" ודומיו, חסרי משמעות ופשוט אינם עובדים. גם מסר העל שמנסים להחדיר למוחות של המאמינים הצעירים בהטפות הקהילתיות כי יש להתנהג על פי דבר אלוהים, הוא הדבר הכתוב במקרא, ואין לקיים יחסי מין לפני החתונה, לא מזיז לנוער המשיחי...
 
"אַךְ מִפְּנֵי הַזְּנוּת תְּהִי לְכָל־אִישׁ אִשְׁתּוֹ וִיהִי לְכָל־אִשָּׁה בַּעְלָהּ." – הראשונה אל הקורינתיים 7,2
"כִּי זֶה רְצוֹן הָאֱלֹהִים קְדֻשַּׁתְכֶם לְהִתְרַחֵק מִן־הַזְּנוּת." – הראשונה אל התסלוניקים 4,3
"כַּאֲשֶׁר נִהְיוּ לְמָשָׁל סְדוֹם וַעֲמֹרָה וּבְנֹתֵיהֶן אֲשֶׁר הִזְנוּ כְּמוֹהֶם וַתֵּלַכְנָה אַחֲרֵי בָּשָׂר זָר כִּי־נִמְסְרוּ לְמוּסַר אֵשׁ עוֹלָם" – יהודה 1,7
 
האנטיגוניזם הזה מגביר את הביקורת - מבפנים ומבחוץ - כאשר נטען כי ההנהגה המשיחית איבדה כבר מזמן את סמכותה המוסרית תוך כדי שהיא מנסה לדלל את מסריה "הרוחניים" על-ידי תוכניות וסדנאות לעזרה עצמית או לתמיכה קבוצתית. שערוריות מין גם לא עזרו יותר.
 
גם בישראל, יהודים משיחיים מנסים להתמודד עם בעיה זו ומשתדלים לחנך את הנוער שלהם לטוהר מיני. כך לדוגמה מובא בסטאטוסים של עמותת "בעד חיים" (המתנגדת בין היתר להפלות מלאכותיות) באחד הפרסומים שלהם באתר אינטרנט המקדם מטרות משיחיות בארץ. קיימת גם עמותה בשם "כיוון חדש" הפועלת בקרב הומוסקסואלים משיחיים על מנת להחזירם לסטרייטיות.
 

כיוון חדש - להחזיר יהודים משיחיים הומואים ל"נורמליות"

פרסום של עמותת "כיוון חדש" לגיוס תרומות בקרב האחים הנוצרים


ההוצאה לאור "קרן אחוה משיחית" אף מחלקת חינם אין כסף ספרות בנושא ההתבגרות המינית, כמו "הבנה מינית לפני הנישואים", ספר נוצרי מתורגם לעברית ומותאם לנוער משיחי שדן בשאלות בענייני מין, "ומוביל את הקורא למסקנה שכתבי הקודש קוראים לנו להקפיד על משמעת עצמית בלתי מתפשרים ולחיים של טוהר מיני" - נכתב באתר החברה.
 
ספרים מסוג זה אינם תמיד משביעים את רצונם של כל ראשי הקהילות המשיחיות השונות, בפרט שהספר שבנידון מבקש מהם להיות יותר מתירנים לגבי אוננות.
 
ולפי הספרים הנוספים שניתן להשיג ממדף הספרייה המשיחית, עולה כי גם לאחר הנישואין אנשים שנולדו מחדש לכאורה צריכים להיוולד ולהתחדש פעם נוספת. כבר הזכרנו באתר, על קהילה משיחית ירושלמית שהתפרקה לאחר גירושין של ראש הקהילה שהיו כתוצאה לבגידתו בבת זוגתו הנוכריה, וידוע גם על מקרה של פדופיל משיחי, דניאל לרו שהורשע לפני כשנה  בבית המשפט השלום בירושלים לאחר שהודה בארבע עבירות של מעשה מגונה בקטין שטרם מלאו לו ארבע עשרה שנים. בית המשפט גזר עליו שנתיים וחצי מאסר בפועל וכן קנס של חמישים אלף שקלים שינתן כפיצוי לקטין שנפגע.
לצערנו מקרים אלו אינם היחידים וגובים קרבנות.
 
ואולי החופשיות המינית (ולא הסטיות) הינה הצד החילוני של היהודים המשיחיים שהם מבקשים לציין כאשר מנסים לייצג את החילוניות.

הדפס